Oferty dnia

Narty w Czechach - Narty w Żeleznej Rudzie - Spicak

Żelezna Ruda - Spicak. Ski Areal Spicak oferuje najlepsze warunki do uprawiania narciarstwa po czeskiej stronie Gór Szumawskich. Niewątpliwym dowodem na to jest otrzymana przez ten resort najwyższa, pięciogwiazdkowa ocena w rankingu najlepszych ośrodków narciarskich Republiki Czeskiej. W położonym na wysokości od 860 do 1200 m n.p.m. ośrodku, możemy korzystać z nieco ponad ośmiu kilometrów codziennie przygotowywanych nartostrad. Sezon narciarski, podobnie jak w okolicznych miejscowościach regionu, trwa około czterech miesięcy począwszy od grudnia. Niezależnie od stopnia zaawansowania każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dzieci z pewnością będą zachwycone „pingwinowym” przedszkolem narciarskim z własnym mini wyciągiem i torem do snowtubingu, a ich rodzice, jeśli jeszcze nie są narciarskimi ekspertami, nie rozczarują się prawie czterema kilometrami łatwych i szerokich tras. Dla zimowych wyjadaczy ośrodek oferuje 5 km trudnych nartostrad w tym jedną bardzo trudną (nr 4). Bardzo dobrze przygotowany snowpark kusi wielu snowboardzistów, jego wadą jest jednak brak systemu naśnieżania. Jeśli mimo wszystko będziemy spragnieni nowych tras to możemy udać się do pobliskiego ośrodka Belveder i Nad Nadrazim, gdzie czekają na nas kolejne 3 km nartostrad (jednak w tych ośrodkach obowiązują inne skipassy). Ciekawa i dobrze rozbudowana oferta apres ski w połączeniu z możliwościami jakie dają stoki powoduje, iż Ski Areal Spicak jest miejscem często wybieranym przez aktywnych turystów, którzy po całym dniu na śniegu niekoniecznie idą spać.

Skipass

Wyciągi:

 • wyciągi krzesełkowe: 1
 • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 10

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 1,4 km
 • Czerwone: 3,3 km
 • Niebieskie: 3,7 km
 • Trasy biegowe: 55 km
Ok. 7 km tras w tym kurorcie jest na bieżąco dośnieżanych. Jazda wieczorna z kolei jest możliwa na dwóch trasach (nr 5 i 9).

Ceny karnetów 6-dniowych w ośrodku Żelezna Ruda - Spicak

 • Niski sezon do 16.12 od 19.03: dorośli - 76 EUR, dzieci - 52 EUR
 • Wysoki sezon 17.12 - 18.03: dorośli - 96 EUR, dzieci - 64 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku

 • snowpark
 • centrum testowe K2
 • snowkiting/paragliding

Atrakcje dla dzieci

 • przedszkole narciarskie - Penguin Land (odgrodzone z własnym wyciągiem)
 • snowtubing

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Do odwiedzenia Żeleznej Rudy zachęca również dobrze rozbudowana oferta apres ski. Miłośnicy dobrej kuchni i czeskiego piwa z pewnością odwiedzą liczne knajpki i restauracje, a ci którzy wolą pobawić się przy muzyce (także przy muzyce na żywo), również się nie zawiodą. W pobliżu wyciągów jest możliwość skorzystania z hali sportowej, gdzie możemy zagrać w siatkówkę, piłkę nożną lub poćwiczyć w rytm muzyki. W mieście znajdziemy sztuczną ścianę wspinaczkową, halę do tenisa, a komu mało adrenaliny może wynająć skuter śnieżny. Miłośnicy historii i sztuki pewnie odwiedzą zameczek w Żeleznej Rudzie.

Gdzie nocować w ośrodku Żelezna Ruda - Spicak?
Oferta noclegowa tego zamieszkiwanego przez nieco ponad dwa tysiące mieszkańców miasteczka jest dobrze rozbudowana. Żelezna Ruda ma do zaoferowania kilka hoteli jak również nieco tańszych pensjonatów czy kwater prywatnych.
http://lyzovani.spicak.cz/component.php?cocode=section&seid=143

Program eventów na sezon
W Żeleznej Rudzie odbywa się sporo imprez sportowych jak również rozrywkowych. Możemy tutaj podziwiać zawodowych narciarzy podczas krajowych zmagań w slalomie, jak również rodzice mogą zapisać swoje pociechy na zawody o Szumawski Pucharek. W noc sylwestrową odbywa się tutaj tradycyjny zjazd z pochodniami, a dzień wcześniej nie zapomina się o najmłodszych, którzy gdy zapadnie zmrok mogą zjechać z lampionami. Dla miłośników narciarskich nowinek technicznych przygotowywane są również testy sprzętu narciarskiego.
http://lyzovani.spicak.cz/component.php?cocode=article&arid=0&acid=2&offset=0

Jak dojechać do ośrodka Żelezna Ruda - Spicak
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, aż do Cieszyna gdzie przekraczamy granicę z Czechami. Po czeskiej stronie wybieramy drogę nr 1 na Ostravę, Ołomuniec i Brno. Za Brnem kontynuujemy po drodze nr 1 aż do Pragi. Na obwodnicy Pragi wybieramy drogę nr 5 na Beroun/Plzen. W Pilźnie kierujemy się drogą E53 na Klatovy i Żelezną Rudę.

Odległość - 950 km (10 godzin 30 minut).