Oferty dnia

Narty w Czechach - Narty w Lipnie

Lipno. W pobliżu granicy z Austrią, w paśmie gór Szumawskich, na malowniczym grzbiecie Slupecznego Wierchu leży jeden z najnowocześniejszych ośrodków Republiki Czeskiej. Resort ten otrzymał najwyższą, pięciogwiazdkową ocenę w rankingu najlepszych czeskich ośrodków narciarskich. Nie można temu w żaden sposób zaprzeczyć za sprawą świetnie przygotowanych nartostrad, dodatkowych atrakcji na stoku, dobrze rozbudowanej bazy hotelowej oraz bardzo mocno rozwiniętej oferty apres ski. Sezon z powodu niskiego położenia (709-900 m n.p.m.) trwa tutaj od ok połowy grudnia do mniej więcej połowy marca w czym zdecydowanie pomaga nowoczesny system armatek śnieżnych. Większość z nieco ponad 8 km tras jest przeznaczona dla narciarzy o średnich umiejętnościach oraz dla dzieci, dlatego zaawansowani miłośnicy „białego szaleństwa” mogą się tu jednak trochę nudzić. Za to freestyle’owcy będą mieli w Lipnie pole do popisu za sprawą dobrze przygotowanego snowparku. Wielką atrakcją dla dzieci jest tutejsze bajkowe przedszkole narciarskie z trzema ruchomymi taśmami i rozstawionym slalomem. Mają również w czym wybierać narciarscy biegacze, dla których wyznaczono 40 km tras biegowych. Miasteczko jest nieco oddalone od wyciągu jednak po Lipnie i sąsiednim Frymburku kursuje darmowy skibus, który zabierze nas pod sam stok.

Skipass

Wyciągi:

 • wyciągi krzesełkowe: 3
 • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 4

Trasy i ich długość:

 • Czerwone: 2,6 km
 • Niebieskie: 5,7 km
 • Trasy biegowe: 40 km
Wszystkie trasy zjazdowe są zaopatrzone w system sztucznego naśnieżania. Na trasie Jezerni jest również możliwość wieczornej jazdy.

Ceny karnetów 6-dniowych w Lipnie

 • Niski sezon do 21.12 od 10.03: dorośli - 1860 KC, dzieci - 1300 KC
 • Wysoki sezon 22.12-09.03: dorośli - 2650 KC, dzieci - 1860 KC

Atrakcje dodatkowe na stoku

 • tor do ski-crossu
 • snowpark

Atrakcje dla dzieci

 • Foxpark Kapitana Lipanka - nowoczesne przedszkole narciarskie z trzema ruchomymi chodnikami i bajkowym slalomem
 • podgrzewany tor saneczkowy o długości 1,4 km
 • snowtubing

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Oferta Lipna w zakresie apres ski jest bardzo dobrze rozbudowana i zróżnicowana więc nikt nie powinien tu narzekać na nudę po długim narciarskim dniu. Do dyspozycji gości żądnych dodatkowej adrenaliny jest wypożyczalnia bojerów oraz szkoła snowkitingu w pobliskiej miejscowości Cerna. Miłośnicy militariów mogą pograć w paintball na śniegu, a turyści którzy lubią zwiedzać okolice mogą to zrobić w psim zaprzęgu z psami Husky. Swoje usługi oferuje tutaj również centrum fitness z siłownią, hala do squasha, gdzie zagramy też w badmintona czy siatkówkę oraz tor na zamarzniętym jeziorze Lipino dla amatorów łyżew. Wszyscy spragnieni relaksu powinni udać się do Aquaworld, gdzie będą mieli okazję skorzystać z fińskich saun, basenu, masaży czy poszaleć na zjeżdżalniach. Liczne restauracje i bary są czynne do późnych godzin nocnych.

Gdzie nocować w Lipnie?
Dobrze rozbudowana baza hotelowa Lipna nad Vitou czy pobliskiego miasteczka Frymburk sprawia, iż każdy turysta znajdzie tutaj nocleg na swoją kieszeń, począwszy od chat o standardzie turystycznym, na luksusowych hotelach skończywszy.
http://www.lipno.info/en/accommodation/

Program eventów na sezon
W okolicy w trakcie sezonu odbywa się wiele imprez kulturalnych czy sportowych. Są tu organizowane m.in. testy sprzętu narciarskiego, zawody w łyżwiarstwie szybkim na pobliskim zamarzniętym jeziorze, czy specjalne dni Lipna dla dzieci. Ciekawostką są też dni poświęcone niepełnosprawnym, którzy mogą wtedy korzystać za darmo ze wszystkich wyciągów.
http://www.lipno.info/kalendar-akci/?strana=2

Jak dojechać do Lipna?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, aż do Cieszyna gdzie przekraczamy granicę z Czechami. Po czeskiej stronie wybieramy drogę nr 1 na Ostravę, Ołomuniec i Brno. Za Brnem kontynuujemy po drodze nr 1 aż do miejscowości Humpolec, gdzie obieramy drogę nr E55 na Czeskie Budziejowice. Następnie drogą nr 39 podążamy w kierunku Czeskiego Krumlowa, a stąd drogą 160 do Vetni. Dalej wybieramy drogę nr 162 i podążamy nią w kierunku miasteczka Frymburk. Dalej drogą nr 163 do Lipna nad Vitou.

Odległość - 850 km (10 godzin).