Oferty dnia

Narty w Czechach - Narty w ośrodku Velka Upa

Velka Upa. Bliskość tego ośrodka od granicy z Polską, a także jego rodzinny charakter i kameralność sprawiają, że jest chętnie odwiedzany przez polskie rodziny. Co prawda zima trwa tu długo, bo nieraz nawet do pół roku, jednak nie znajdziemy tutaj dużej ilości zróżnicowanych tras zjazdowych. Velka Upa ma do zaoferowania zaledwie niecałe 3 km nartostrad. Mimo, iż wszystkie trasy (poza „oślimi łączkami”) są czerwone, to ich doskonałe codzienne przygotowanie, a także ich szerokość pozwala na bezpieczne szusowanie również osobom o mniejszym stopniu zaawansowania. Dlatego też jest chętnie wybieranym ośrodkiem do nauki dzieci i młodzieży. Skipass obowiązuje również w sąsiednim kurorcie Pec pod Śnieżką, gdzie znajdziemy kolejne 11 km tras zjazdowych, a także w nieco dalej położonym regionie Cerna Hora. Miasteczko Velka Upa jest świetnym punktem wypadowym dla wszystkich miłośników trekkingu, szczególnie jeśli chodzi o górskie wypady na najwyższy szczyt Republiki Czeskiej - Śnieżkę. Możemy stąd zdobyć ją pieszo, bądź przejechać darmowym skibusem do miejscowości Pec, a stamtąd wjechać kolejką prawie na sam szczyt (obecnie w przebudowie, zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2014 r.). Velka Upa nie zapomina również o snowboardzistach i biegaczach narciarskich. Są tutaj dla nich przygotowane odpowiednio snowpark oraz 5 km tras biegowych.

Skipass

Wyciągi:

  • wyciągi krzesełkowe: 1
  • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 2

Trasy i ich długość:

  • Czerwone: 2,9 km
  • Trasy biegowe: 5 km
Wszystkie trasy zjazdowe posiadają system sztucznego naśnieżania, a na jednej z nich jest również możliwość wieczornej jazdy.

Ceny karnetów 6-dniowych ośrodku Velka Upa*

  • Niski sezon do 24.12 od 18.03: dorośli - 2510 KC, dzieci - 1210 KC
  • Wysoki sezon 25.12-17.03: dorośli - 3040 KC, dzieci - 1550 KC
*kwaterując się w Pecu lub Velkej Upie otrzymamy Kartę Gościa, na którą dostaniemy 10% zniżki na skipass.

Atrakcje dodatkowe na stoku

  • snowpark

Atrakcje dla dzieci

  • szkółka narciarska z odgrodzonym przedszkolem narciarskim i miniwyciągiem

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Oferta apres ski nie jest tutaj zadowalająca. Szczególnie pod kątem przybywających tu rodzin z dziećmi. Na szczęście bliskość innych większych ośrodków, jak Szpindlerowy Młyn czy Pec pod Śnieżką, pozwala na korzystanie z tamtejszych form aktywności. Poza kilkoma punktami gastronomicznymi jest tutaj jeszcze możliwość gry w bowling.

Gdzie nocować w ośrodku Velka Upa?
Velka Upa proponuje swoim gościom kilka hoteli jednak zdecydowanie więcej jest tutaj tańszych pensjonatów bądź chat o przyzwoitym standardzie.
http://skiport.cz/penzion/

Program eventów na sezon
brak informacji

Jak dojechać do ośrodka Velka Upa?
Z Warszawy kierujemy się drogą E30 na Łódź/Konin, dalej na Kalisz i Ostrów Wielkopolski, aż do Wrocławia. Z Wrocławia zmierzamy autostradą A4 w stronę Jeleniej Góry. Dalej drogą nr 367 do skrzyżowania z drogą nr 368 gdzie wybieramy drogę na Mala Upa w Czechach. Dalej podążamy drogami nr 252 i 296, z której skręcamy na drogę nr 296A, prowadzącą do Velkej Upy.

Odległość - 540 km (7 godzin).