Oferty dnia

Narty w Czechach - Narty w ośrodku Bila

Bila. Pomiędzy dwoma nie przekraczającymi 850 m n.p.m. wzniesieniami - Zbojnicka (774 m n.p.m.) i Javorina (832 m n.p.m.), w dolinie rzeki Bila leży malowniczy ośrodek o tej samej nazwie. Nie należy on do największych, gdyż całkowita ilość tras nie przekracza tutaj 5 km, jednak szeroka paleta poziomu trudności nartostrad działa jak najbardziej na jego korzyść. Rodzice najmłodszych narciarzy znajdą tutaj jedno z najnowocześniejszych przedszkoli narciarskich na Morawach, gdzie bez obaw mogą pozostawić swoje pociechy. Jeśli zaś sami nie czują się zbyt pewnie na nartach mogą skorzystać z niebieskich, łatwych tras po stronie Jaworzyny, nie oddalając się przy tym zbytnio od swojego dziecka. Z kolei bardziej zaawansowani miłośnicy dwóch desek na pewno nie zawiodą się czerwonymi trasami po stronie wzniesienia Zbojnicka, na które prowadzi nowa, czteroosobowa kolejka linowa. O trudności tychże tras niech świadczy fakt, iż jedna z nich posiada homologację FIS i są tutaj rozgrywane zawody na poziomie krajowym i europejskim. Ten sam skipass jest akceptowany również w oddalonym o 4 km ośrodku Mezivodi, który ma do zaoferowania kolejne 1,5 km tras i stanowi atrakcyjne uzupełnienie oferty Bili. Bila sprosta również wymaganiom narciarzy biegowych oddając do ich dyspozycji prawie 60 km dobrze przygotowanych tras.

Skipass

Wyciągi:

  • wyciągi krzesełkowe: 1
  • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 4

Trasy i ich długość:

  • Czerwone: 2,5 km
  • Niebieskie: 2,5 km
  • Trasy biegowe: 60 km
Wszystkie w/w trasy zjazdowe są sztucznie naśnieżane, a trzy z nich również oświetlone.

Ceny karnetów 5-dniowych w ośrodku Bila

  • Niski sezon do 21.12 od 11.03: dorośli - 1300 KC, dzieci - 1000 KC
  • Wysoki sezon 01.01-10.03: dorośli - 1550 KC, dzieci - 1200 KC
  • Okres świąteczny 22.12-31.12: dorośli - 1750, KC dzieci - 1300 KC

Atrakcje dodatkowe na stoku

  • snowpark (trasa nr 5)

Atrakcje dla dzieci

  • jedna z najnowocześniejszych szkółek narciarskich dla dzieci na Morawach z własnym 80 m wyciągiem

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Niezbyt rozbudowana baza apres ski. Funkcjonuje tutaj kilka punktów gastronomicznych w pobliżu stoku, a w hotelu Pokrok znajdziemy saunę, małą siłownię oraz gabinet masażu.

Gdzie nocować w Bili?
W samej Bili znajdziemy ok 400 miejsc noclegowych. Znajdziemy tutaj zarówno miejsca w hotelu (Hotel Pokrok) jak i w wielu pensjonatach czy chatach.
http://www.ms-urlop.cz/bila/zakwaterowanie/

Program eventów na sezon
brak informacji

Jak dojechać do Bili?
Z Warszawy kierujemy się na drogę S1, prowadzącą przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, aż do granicy w Cieszynie. Po stronie czeskiej trzymamy się drogi nr 48 do Frydek-Mistek. Tam wybieramy drogę nr 56 na Frydlant nad Ostravici. Dalej ta samą drogą mijamy Ostravice, Samcanky, aż dojeżdżamy do Bili.

Odległość - 460 km (6 godzin).