Oferty dnia

Narty w Czechach - Narty w Harrachovie

Jeden z najbardziej znanych czeskich kurortów narciarskich położony jest zaledwie 4 km od granicy z naszym krajem. Kto z nas nie słyszał o słynnym konkursie w lotach narciarskich rozgrywanym tutaj co roku na przełomie stycznia i lutego? Ale Harrachov nie tylko skokami narciarskimi stoi, pomimo iż skoczni narciarskich jest tutaj aż osiem! To niewielkie miasteczko ma do zaproponowania miłośnikom jednej lub dwóch desek prawie 8 km tras zjazdowych, z czego ponad połowa to trasy trudne, dlatego odnajdą się tutaj przede wszystkim nieco bardziej wymagający narciarze. Mimo, iż region ten nie jest położony szczególnie wysoko (rozciąga się na wysokości od 650 do 1020 m n.p.m.), to dzięki nowoczesnemu systemowi naśnieżania sezon zimowy może tu trwać nawet do pięciu miesięcy. Harrachov jest częścią tzw. SKIREGION-u, dzięki czemu kupując jeden skipass możemy korzystać również z nieodległych stoków w Rokitnicy nad Jizerą, Pasekach nad Jizerą i Rejdicach. To niewielkie miasteczko, zamieszkiwane przez niecałe 2 tysiące ludzi, oferuje również wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Z całą pewnością znajdą tutaj coś dla siebie miłośnicy typowej czeskiej kuchni, wyśmienitego czeskiego piwa jak i nieco mocniejszych wrażeń podczas zjazdu jednym z najnowocześniejszych torów saneczkowych Republiki Czeskiej. Ośrodek ten jest jednak znacznie bardziej rozwinięty w kierunku narciarstwa klasycznego bowiem przygotowano tutaj aż 110 km tras biegowych o różnym stopniu trudności.

Skipass

Wyciągi:

 • Wyciągi krzesełkowe: 3
 • Wyciągi orczykowe: 6

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 1,3
 • Czerwone: 3,5 km
 • Niebieskie: 2,6 km
 • Trasy biegowe: 110 km
Prawie wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane.

Ceny karnetów 6-dniowych w Harrachovie

 • Wysoki sezon 24.12-11.03: dorośli - 3070 KC, dzieci - 2000 KC
 • Niski sezon do 23.12 i od 12.03: dorośli - 2620 KC, dzieci - 1700 KC

Atrakcje dodatkowe na stoku

 • podgrzewany tor saneczkowy o długości 1 km (także dla dzieci już od drugiego roku życia)
 • snowpark (trasa Cervene II)

Atrakcje dla dzieci

 • szkółka narciarska dla dzieci (na stokach Zakouti lub Amalka)

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Harrachov ze względu na niezbyt dużą liczbę tras zjazdowych może nie jest wymarzonym rajem dla zapalonych narciarzy, ale na pewno jest miejscem gdzie nie będziemy się nudzić. Szczególnie dużo atrakcji znajdą tu osoby lubiące aktywność fizyczną. Jest miejsce w którym można pograć w bowling, dwa korty do squasha, jest również centrum fitness z siłownią i odnową biologiczną, gdzie możemy zrelaksować się w saunie czy w jacuzzi. Dla tych którzy wolą sporty o mniejszej intensywności miasteczko może zaproponować halowy golf lub minigolf. Turyści zainteresowani historią pewnie chętnie udadzą się do Muzeum Narciarstwa. Z kolei smakosze czeskiego piwa spędzą miło czas w mini browarze Novosad, gdzie piwo waży się na oczach klientów. Jeśli piwnych atrakcji nadal będzie mało, warto zaczerpnąć odrobiny relaksu podczas kąpieli piwnej (to drugie w Czechach, a czwarte na świecie miejsce, które proponuje tego typu atrakcję)!

Gdzie nocować w Harrachovie?
Resort ten oferuje swoim gościom ponad 7 tysięcy miejsc noclegowych, zarówno w hotelach, pensjonatach jak i kwaterach prywatnych.
http://www.harrachov.com/pl/zakwaterowanie/

Program eventów na sezon
Niewątpliwie największym wydarzeniem w tym mieście jest coroczny konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich. W tym sezonie najlepszych lotników świata będzie można tutaj oglądać od 1. do 3. lutego.
http://www.harrachov.com/pl/news/kalendarz/

Jak dojechać do Harrachova?
Z Warszawy kierujemy się drogą E30 na Łódź/Konin, dalej na Kalisz i Ostrów Wielkopolski, aż do Wrocławia. Z Wrocławia zmierzamy autostradą A4 w stronę Jeleniej Góry. Z Jeleniej Góry tzw. Trasą Czeską (E65) wybieramy drogę na Szklarską Porębę i Jakuszyce i po przekroczeniu granicy polsko- czeskiej kierujemy się na Harrachov.

Odległość - 530 km (6 godzin 30 minut).