Oferty dnia

Narty w Czechach - Narty w Pecu pod śnieżką

Pec pod śnieżką. W otulonej przez wschodnie Karkonosze dolinie Upy, w cieniu najwyższego ich szczytu - Śnieżki, położona jest mała wioska Pec. To jeden z najwyżej położonych kurortów narciarskich Republiki Czeskiej (800-1602 m n.p.m.), dzięki czemu pokrywa śnieżna może tutaj zalegać nawet do pół roku. Bezpośrednie sąsiedztwo najwyższego szczytu Czech sprawia, iż Pec pod Snieżką jest idealną bazą wypadową dla chętnych na zdobycie tego szczytu. Obecnie można dostać się tam jedynie pieszo, gdyż prowadzona jest budowa nowej kolejki, której ukończenie planuje się na drugą połowę roku 2014. Kurort ten składa się z trzech połączonych ze sobą ośrodków narciarskich: Hnedy Vrch, Javor oraz Zahradky. Dodatkowo nowością w tym roku jest połączenie się regionu Ski Pec z regionem Cerna Hora, dzięki czemu na obydwu możemy poruszać się używając jednego skipassu, a przejazdy pomiędzy nimi zapewni nam darmowy skibus. Warto też zostawić sobie karnet na pamiątkę, gdyż na stronie internetowej ośrodka, podając jego numer możemy sprawdzić ile kilometrów udało nam się przejechać podczas całego pobytu. Region ten ze względu na dużą ilość tras trudnych jest przeznaczony raczej dla narciarzy średniozaawansowanych i zaawansowanych. Jednak duży wybór „oślich łączek” czy tras o łatwiejszym stopniu trudności, a także obecność szkółek narciarskich powoduje, iż kurort ten jest równie często wybierany przez rodziny z dziećmi.

Skipass

Wyciągi:

 • wyciągi krzesełkowe: 1
 • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 9

Trasy i ich długość:

 • Czerwone: 8,5 km
 • Niebieskie: 2,3 km
 • Trasy biegowe: 20,5 km
Połowa dostępnych dla narciarzy tras jest sztucznie naśnieżana. Na trzech trasach w ośrodku Javor jest możliwość jazdy wieczornej.

Ceny karnetów 6-dniowych w Pecu pod śnieżką*

 • Niski sezon od 24.12 od 18.03: dorośli - 2510 KC, dzieci - 1210 KC
 • Wysoki sezon 25.12-17.03: dorośli - 3040 KC, dzieci - 1550 KC
* kwaterując się w Pecu lub Velkej Upie otrzymamy Kartę Gościa, na którą dostaniemy 10% niżki na skipass.

Atrakcje dodatkowe na stoku

 • snowpark (posiada halfpipe)
 • szkoła narciarstwa biegowego, freestyle oraz telemarku
 • skitouring
 • tor saneczkowy

Atrakcje dla dzieci

 • szkółka narciarska (organizuje również zawody dla dzieci)
 • snowtubing

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Mimo, iż Pec pod Śnieżką nie należy do dużych kurortów zimowych, to jest tutaj co robić po całym dniu spędzonym na nartach. Miłośnicy wycieczek objazdowych mogą skorzystać z przejażdżki po okolicy saniami, ciągniętymi przez konie lub samemu spróbować jazdy wierzchem. Istnieje również możliwość zorganizowania wycieczki psim zaprzęgiem. Do dyspozycji gości pozostaje też lodowisko, kręgielnia oraz kryty basen, a jeśli chcemy zażyć odrobiny relaksu czeka na nas centrum fitness i wellness w hotelu Horizont. Bardziej rozrywkowi turyści z pewnością udadzą się do jedynej dyskoteki w Pecu - Meex Club. Na gości tego miasteczka czekają również liczne bary.

Gdzie nocować w Pecu pod śnieżką
http://www.pecpodsnezkou.cz/PL/turiste-ubytovani.php

Program eventów na sezon
brak.

Jak dojechać do Pecu pod śnieżką
Z Warszawy kierujemy się drogą E30 na Łódź/Konin, dalej na Kalisz i Ostrów Wielkopolski, aż do Wrocławia. Z Wrocławia zmierzamy autostradą A4 w stronę Jeleniej Góry. Dalej drogą nr 367 do skrzyżowania z drogą nr 368 gdzie wybieramy drogę na Mala Upa w Czechach. Dalej podążamy drogami nr 252 i 296, z której skręcamy na drogę nr 296A, prowadzącą do Velkej Upy i dalej do Pecu pod Snezkou.

Odległość - 540 km (7 godzin).