Oferty dnia

Narty w Czechach - Narty w ośrodku Zadov - Churanov

Zadov - Churanov. Ten niewielki ośrodek narciarski południowych Czech leży na granicy Szumawskiego Parku Narodowego, u podnóża Churzanowskiego Wierchu. Dobrymi warunkami narciarskimi można cieszyć się tutaj od 4 do 5 miesięcy, a to za sprawą dość wysokiego położenia (890-1120 m n.p.m.), a także dzięki systemowi naśnieżania, którym objęta jest połowa tutejszych tras. Mimo, iż resort ten zapewnia jedynie 5 km nartostrad to i tak jest zaliczany do jednego z największych ośrodków Gór Szumawskich. Ponadto do kompleksu należy także mniejszy ośrodek Nove Huty, gdzie znajdziemy dodatkowy kilometr tras. Zadov jest bardzo popularnym kierunkiem Czechów, a także mieszkających blisko granicy Niemców. Świadczyć o tym może fakt, iż w sezonie większość miejsc noclegowych jest zajęta i planując urlop warto dokonać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Kompleks ten ze względu na szeroki wybór trudności tras polecany jest przede wszystkim rodzinom z dziećmi lub miłośnikom biegów narciarskich, dla których codziennie jest tutaj ratrakowanych ok. 50 km tras. Zadov jest także przyjazny dla snowboardzistów, którzy mogą tutaj wyszaleć się w snowparku. Dzieci z kolei, jeśli znudzą się narciarstwem, można zabrać na specjalnie przygotowany tor, po którym zjedziemy na wielkiej oponie.

Skipass

Wyciągi:

 • wyciągi krzesełkowe: 2
 • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 5

Trasy i ich długość:

 • Czerwone: 2,8 km
 • Niebieskie: 2,2 km
 • Trasy biegowe: 50 km
Połowa z proponowanych tutaj tras posiada możliwość sztucznego naśnieżania, jak również istnieje możliwość jazdy wieczornej na 3 trasach o łącznej długości 2,5 km.

Ceny karnetów 6-dniowych w ośrodku Zadov - Churanov

 • Niski sezon do 24.12 od 16.03: dorośli - 1550 KC, dzieci - 1120 KC
 • Wysoki sezon 25.12 - 15.03: dorośli - 2150 KC, dzieci - 1600 KC

Atrakcje dodatkowe na stoku

 • snowpark

Atrakcje dla dzieci

 • szkółka narciarska
 • snowtubing
 • animacje dla dzieci (zgodnie z programem eventów)

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Oferta apres ski jest tutaj bardzo uboga. Co prawda są punkty gastronomiczne na stokach jednak to niewiele. Dodatkowe usługi relaksacyjne świadczą tutaj jedynie hotele, w których możemy skorzystać z sauny, gabinetu masażu bądź siłowni.

Gdzie nocować w ośrodku Zadov - Churanov?
Baza noclegowa wiosek Zadov i Churanov oferuje ok. 1000 miejsc noclegowych m.in. w 3 hotelach, 16 pensjonatach czy wielu innych kwaterach prywatnych. Zakwaterowanie znajdziemy również w pobliskich miejscowościach Vimperk czy Stachy, z których pod wyciągi dowiezie nas darmowy skibus.
http://www.lazadov.cz/la/ubytovani.asp

Program eventów na sezon
W tym małym ośrodku sporo dzieje się w trakcie sezonu. Dla przykładu są tutaj organizowane zawody w narciarstwie zjazdowym, klasycznym czy freestyle’owym. Można również wziąć udział w skimaratonie na nartach biegowych, którego trasa prowadzi m.in. przez Zadov właśnie. Często goście tego ośrodka mają również możliwość testowania sprzętu narciarskiego, a dla najmłodszych organizuje się m.in. zabawę karnawałową na stoku.
http://www.lazadov.cz/la/akce-propozice.asp

Jak dojechać do ośrodka Zadov - Churanov?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, aż do Cieszyna gdzie przekraczamy granicę z Czechami. Po czeskiej stronie wybieramy drogę nr 1 na Ostravę, Ołomuniec i Brno. Za Brnem kontynuujemy po drodze nr 1 aż do miejscowości Humpolec, gdzie obieramy drogę nr 34 na Pelhrimov, a dalej drogą nr 19 na Chynov. Z Chynova kierujemy się drogą 409 do Plana nad Luznici i dalej do miejscowości Zelec u Tabora i Vyhnanice. Stąd obieramy drogę na Sudomerice u Bechyne a następnie drogą nr 159 do Tyn nad Wełtawą. Z Tynu drogą nr 141 dojeżdżamy do Strunkovice nad Blanici gdzie skręcamy na trasę nr 145 na Vimperk i w miejscowości Zdikov skręcamy na Novy Dwór i Churanov.

Odległość - 850 km (10 godzin).