Oferty dnia

Narty w Czechach - Narty w ośrodku Rokytnice nad Jizerą

Rokytnice nad Jizerą/ U stóp Łysej Góry, w czeskich Karkonoszach, znajduje się jeden z największych kurortów narciarskich tego kraju. Jego popularność jest co prawda nieco przyćmiona przez pobliski, oddalony o zaledwie 5 km Harrachov, jednak warto odwiedzić to miejsce o dźwięcznej nazwie - Rokytnice nad Jizerą. Fani narciarstwa zjazdowego mogą korzystać tutaj z ok. 20 km tras, z czego większość to nartostrady o łatwym stopniu trudności, dlatego region ten jest głównie polecany dla początkujących, średniozaawansowanych narciarzy jak i dla rodzin z dziećmi. Region ten składa się z dwóch ośrodków narciarskich: Horni Domky i Studenov. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z obu, konieczne będzie przemieszczanie się darmowym skibusem, gdyż całość nie jest ze sobą narciarsko połączona. Godna polecenia jest czerwona trasa z homologacją FIS (nr 5), na którą wywiezie nas druga co do długości kolejka linowa w Czechach (2200 m). Ośrodek Rokytnice nad Jizerą należy do SKIREGION-u, dzięki czemu na zakupionym tutaj skipassie możemy poruszać się również w pobliskich kurortach (Harrachov, Paseky nad Jizerą, Rejdice). Rokytnice to nie tylko trasy zjazdowe, ale także ponad 50 km tras biegowych (niektóre z nich należą do tzw. Karkonoskiego Narciarskiego Raju Biegowego).

Skipass

Wyciągi:

 • Wyciągi krzesełkowe: 2
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 28

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 1,3 km
 • Czerwone: 6,1 km
 • Niebieskie: 14 km
 • Trasy biegowe: 56 km
Cztery z powyższych tras są sztucznie oświetlane. Ośrodek posiada również 13 km tras sztucznie naśnieżanych.

Ceny karnetów 6-dniowych w ośrodku Rokytnice nad Jizerą

 • Wysoki sezon 24.12-11.03: dorośli - 3070 KC, dzieci - 2000 KC
 • Niski sezon do 23.12 od 12.03: dorośli - 2610 KC, dzieci - 1700 KC

Atrakcje dodatkowe na stoku

 • snowpark (w pobliżu kolejki linowej na Łysą Górę)
 • tor saneczkowy

Atrakcje dla dzieci

 • szkółki dla dzieci (Milka Park z wyciągiem taśmowym)
 • snowtubing

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Turyści liczący na bogate życie nocne w Rokytnicach niestety się zawiodą. Baza gastronomiczna oferuje tutaj niewiele poza kilkoma barami i restauracjami. Jednak nie można narzekać na nudę po nartach. Do dyspozycji gości jest tutaj dobrze wyposażona hala sportowa, kręgielnia, a także kryte korty tenisowe. Dla spragnionych nieco mocniejszych wrażeń istnieje możliwość wynajęcia skuterów śnieżnych, pogrania w paintball na śniegu czy przejażdżka gokartem. Z kolei kto ma ochotę na odrobinę relaksu może skorzystać z sauny w kompleksie Yellow Ski w centrum miasta.

Gdzie nocować w ośrodku Rokytnice nad Jizerą
Turyści przybywający do tego kurortu mogą skorzystać z bardzo zróżnicowanej bazy hotelowej. Znajdziemy tutaj zarówno schroniska, kwatery prywatne jak również hotele dla bardziej wymagających.
http://www.skiregion.cz/pl/rokytnice-nad-izera/zakwaterowanie-karkonosze.html

Program eventów na sezon
brak informacji

Jak dojechać do ośrodka Rokytnice nad Jizerą
Z Warszawy kierujemy się drogą E30 na Łódź/Konin, dalej na Kalisz i Ostrów Wielkopolski, aż do Wrocławia. Z Wrocławia zmierzamy autostradą A4 w stronę Jeleniej Góry. Z Jeleniej Góry tzw. Trasą Czeską (E65) wybieramy drogę na Szklarską Porębę/Jakuszyce i po przekroczeniu granicy polsko- czeskiej kierujemy się na Harrachov i Rokytnice.

Odległość - 530 km (6 godzin 30 minut)