Oferty dnia

Narty w Czechach - Narty w Czarnej Górze

Ten narciarski resort razem z Pecem pod Śnieżką oraz Szpindlerowym Młynem otrzymał najwyższą ocenę (5 gwiazdek) w klasyfikacji najlepszych ośrodków narciarskich Republiki Czeskiej. Zaliczany do największych ośrodków narciarskich Czech Ski Resort Cerna Hora powstał z połączenia trzech sąsiadujących ze sobą małych kurortów: Svoboda nad Upą, Janske Lazne, i Cerny Dul. Nie są one niestety ze sobą połączone nartostradami ale funkcjonuje za to darmowy skibus. Szeroka gama trudności tras zjazdowych zadowoli każdego, dlatego też miejsce to jest godne polecenia zarówno dla małych dzieci, które znajdą tutaj dla siebie Kidpark, jak również dla narciarskich ekspertów, którzy mogą poszaleć na najdłuższej tutaj trzy kilometrowej trasie. Komu jednak nie wystarczy prawie 20 km świetnie przygotowanych nartostrad, ten może również skorzystać z pobliskich ośrodków Pec pod Śnieżką i Velka Upa, gdyż od tego roku obowiązują na nich te same skipassy. Z pewnością też nie zabraknie atrakcji dla zapracowanych, czy chcących podreperować swoje zdrowie, bowiem miasteczko Janske Lazne to znane w Czechach uzdrowisko. Jak i w całych Karkonoszach, tak i tutaj można nie tylko zjeżdżać ale i biegać na nartach. W tym celu codziennie przygotowywanych przez ratraki jest ok. 70 km tras. Niebywałą atrakcją jest również naturalny 3,5 km tor saneczkarski, którym zjedziemy z samego szczytu Czarnej Góry, aż do miasteczka Janske Lazne. W nieco bardziej kameralnym ośrodku Cerny Dul snowboardziści znajdą dla siebie snowpark, z kolei narciarze lubiący rywalizację mogą sprawdzić się na nieodpłatnym slalomie z pomiarem czasu w ośrodku Svoboda nad Upą.

Skipass

Wyciągi:

 • gondole: 1
 • wyciągi krzesełkowe: 3
 • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 22

Trasy i ich długość:

 • Niebieskie: 9 km
 • Czerwone: 9,5 km
 • Trasy biegowe: 70 km
Nieco ponad 15 km ze wszystkich dostępnych tras posiada możliwość sztucznego naśnieżania. Na 5 trasach (Janske Lazne i Svoboda nad Upą) jest możliwość jazdy wieczornej.

Ceny karnetów 6-dniowych w Czarnej Górze

 • Niski sezon do 24.12 od 18.03: dorośli - 2510 KC, dzieci - 1210 KC
 • Wysoki sezon 25.12-17.03: dorośli - 3040, KC dzieci - 1550 KC

Atrakcje dodatkowe na stoku

 • snowpark
 • nieodpłatny slalom z pomiarem czasu (Svoboda nad Upą)
 • naturalny tor saneczkowy (Cerna Hora-Janske Lazne, 3,5 km)

Atrakcje dla dzieci

 • Kidpark (szkółka i przedszkole narciarskie z ruchomą taśmą)

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Resort ten nie należy do imprezowych. Jest co prawda sporo restauracji, jednak Ci którzy liczą na zabawę do białego rana będą zmuszeni wybierać spomiędzy zaledwie dwóch klubów z muzyką. Natomiast jeśli chcemy aktywnie wypocząć to możemy udać się na krytą halę tenisową lub na basen. Warto też zażyć trochę relaksu w centrum Spa&Wellness w Janske Lazne. Jeśli mamy ochotę dostarczyć sobie sporej dawki adrenaliny to możemy wybrać się na paragliding.

Gdzie nocować w Czarnej Górze
Jeśli lubimy luksus Czarna Góra (Cerna Hora) oferuje nam czterogwiazdkowy hotel Omnia, jeśli jednak chcemy znaleźć coś tańszego ale również w dobrym standardzie to chętnie ugości nas jeden z wielu tutejszych pensjonatów.
http://www.cerna-hora.cz

Program eventów na sezon
brak informacji

Jak dojechać do Czarnej Góry?
Z Warszawy kierujemy się drogą E30 na Łódź/Konin, dalej na Kalisz i Ostrów Wielkopolski, aż do Wrocławia. Z Wrocławia drogą nr 5 jedziemy aż do Kamiennej Góry. Tutaj skręcamy na drogę nr 367 i 368. Po przekroczeniu granicy trzymamy się drogi nr 252 i 296 na Temny Dul. Z drogi 296 skręcamy w prawo na Janske Lazne (droga nr 297) która doprowadzi nas do celu.

Odległość - 520 km (6 godzin 30 minut).