Oferty dnia

Narty w Czechach - Narty w Klinovcu

Odwiedzając Góry Kruszne w południowo-zachodnich Czechach warto zatrzymać się na dłużej w okolicy miasteczka Loucna, by skorzystać z oferty narciarskiej proponowanej przez tutejszy resort. Ośrodek ten położony jest na zboczach najwyższego szczytu czeskich Rudaw - Klinovca (1244 m n.p.m.) i zarazem, jeśli chodzi o sporty zimowe, jest ich główną wizytówką. W kompleksie Ski Klinovec czeka na nas ponad 11 km tras zjazdowych, pośród których wybierać mogą zarówno dzieci, nieco starsi amatorzy, jak również zaawansowani fani jednej i dwóch desek. Położenie stoków narciarskich na wysokości przekraczającej 1000 m n.p.m., a także obejmujący 80% tras system naśnieżania pozwala na czerpanie przyjemności z narciarstwa już od początku grudnia nawet do połowy kwietnia. Freestyle’owych zapaleńców ucieszy na pewno obecność snowparku z halfpipe i własnym wyciągiem. Ciekawą możliwość jazdy na jednym skipassie w dwóch krajach daje połączenie się tego ośrodka z pobliskim niemieckim Fichtelbergiem. Korzystając z tej opcji ilość tras zwiększa się do 27 km, jednak oba te ośrodki nie są ze sobą narciarsko połączone. Ten czeski kurort raczej polecany jest osobom, które co prawda lubią się wyszaleć na śniegu ale lubią też cichy i spokojny wypoczynek.

Skipass

Wyciągi:

  • wyciągi krzesełkowe: 4
  • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 7

Trasy i ich długość:

  • Czarne: 0,8 km:
  • Czerwone: 6,1 km
  • Niebieskie: 4,2 km
  • Trasy biegowe: 30 km
Ponad 8 km nartostrad jest sztucznie naśnieżanych. Do dyspozycji pozostają dwie oświetlone trasy - czerwona „7” i niebieska „5”.

Ceny karnetów 6-dniowych w Klinovcu

  • dorośli - 2630 KC, dzieci - 2000 KC

Atrakcje dodatkowe na stoku

  • snowpark z halfpipe

Atrakcje dla dzieci

  • narciarskie przedszkole
  • cyklicznie organizowane zawody w slalomie

Apres Ski - atrakcje poza nartami
W najbliższej okolicy kompleksu narciarskiego Klinovec nie ma niestety zbyt dużej oferty apres ski. Jedynie w hotelach o wyższym standardzie można znaleźć saunę, fitness klub lub gabinet masażu. Funkcjonują co prawda w obrębie kurortu liczne knajpki i restauracje jednak po udanym dniu na stoku chciałoby się czegoś więcej. Chyba, że trafi się akurat na jedną z organizowanych przez miasto imprez.

Gdzie nocować w Klinovcu?
Dość dobrze rozbudowana baza noclegowa małych miasteczek w pobliżu resortu Ski Klinovec gwarantuje, iż w zależności od zasobności portfela możemy zamieszkać w trzy lub czterogwiazdkowym hotelu, gdzie ceny wahają się w okolicy 1500 KC za noc lub skorzystać z tańszych kwater prywatnych czy willi, w których ceny noclegu zaczynają się już od 200 KC.
http://klinovec.cz/ubytovani/en

Program eventów na sezon
Klinovec poza narciarstwem proponuje nam również sporo wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Odbywają się tutaj zawody w narciarstwie alpejskim i freestyle’owym, jak również zmagania na skibobach firmowane przez RedBull. Dzieci mogą również wziąć udział w zawodach w slalomie lub skicrossie. W mieście można również pobawić się w rytm głośnej muzyki podczas koncertów organizowanych wspólnie z miejscową rozgłośnią radiową.
http://www.ski-czech-republic.com/skiareal/akce#aktualni

Jak dojechać do Klinovca?
Z Warszawy wybieramy drogę E30 na Zgierz i dalej na Kutno, Poznań, Świecko gdzie przekraczamy granicę niemiecką. Po stronie niemieckiej, nadal drogą E30 podążamy do miejscowości Konigs Wusterhausen, gdzie wybieramy drogę nr 13 na Drezno. Z Drezna drogą nr 4 jedziemy do Chemnitz, a stąd drogą nr 72 na Stolberg. Następnie trzymając się drogi nr 180 dojeżdżamy do Zwonitz. Dalej trasą S258 dojeżdżamy do Elterlein, gdzie wybieramy drogę nr S269 prowadząca do Langenberg. W tej miejscowości należy obrać drogę nr S271, która doprowadzi nas do celu.

Odległość - 840 km (8 godzin 30 minut).