Oferty dnia

Narty w Czechach - Narty w ośrodku Kohutka

Na pogranicznym, czesko-słowackim paśmie gór Jaworników leży jeden z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich kraju zlińskiego. Jego położenie nie jest szczególnie wysokie (715-913 m n.p.m.) dlatego sezon zaczyna się tutaj zazwyczaj w drugiej połowie grudnia i trwa do połowy marca. Kameralność tego resortu powoduje, iż jest często odwiedzany przez rodziny z dziećmi, nie przepadające za dużymi i gwarnymi kurortami. Ośrodek ten posiada zarówno łatwe trasy dla maluchów i początkujących, jak i ostrzejsze nartostrady przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy, choć tych pierwszych jest zdecydowanie mniej. Bez obaw można jednak pozostawić swoje dziecko w dziecięcym skiparku, by samemu sprawdzić się na najtrudniejszej tutaj czarnej trasie z homologacją FIS. Jeśli marzy nam się urlop w typowej górskiej atmosferze, a do tego przemiła i bardzo gościnna obsługa warto zamieszkać w wybudowanym na samym szczycie Kohutki schronisku o tej samej nazwie. Każdy kto je odwiedzi musi koniecznie spróbować jagodowych knedlików z twarogiem i cukrem. Ciekawostką jest, iż to właśnie tutaj swoje pierwsze narciarskie kroki stawiała czeska brązowa medalistka w narciarstwie alpejskim z Igrzysk w Sarajewie - Olga Charvatova. Spodobać powinno się tutaj również biegaczom, gdyż specjalnie dla nich przygotowano prawie 20 km tras biegowych. Niestety brak zaplecza freestylowego czy freeridowego skazuje bardziej zaawansowanych snowboardzistów na nudę.

Skipass

Wyciągi:

  • wyciągi krzesełkowe: 1
  • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 5

Trasy i ich długość:

  • Czarne: 0,9 km
  • Czerwone: 3,6 km
  • Niebieskie: 2,1 km
  • Trasy biegowe: 19 km
Ponad 5 km tras zjazdowych jest sztucznie naśnieżanych. Nie ma niestety możliwości jazdy na nartach po zachodzie słońca.

Ceny karnetów 5-dniowych w ośrodku Kohutka

  • Niski sezon do 21.12 od 18.03: dorośli - 1300 KC, dzieci - 1000 KC
  • Wysoki sezon 07.01-17.03: dorośli - 1550 KC, dzieci - 1200 KC
  • Okres świąteczny 22.01-06.01: dorośli - 1750 KC, dzieci - 1300 KC

Atrakcje dodatkowe na stoku
brak

Atrakcje dla dzieci

  • przedszkole i szkółka narciarska (skipark przy górnym parkingu)

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Baza apres ski praktycznie tutaj nie istnieje, nie licząc atrakcji oferowanych przez hotel na szczycie Kohutki typu restauracja, bar, sauna, solarium, basen czy kręgle. Dopiero w odległości ok 21 km od resortu znajdziemy miejsce gdzie możemy poddać się np. zabiegom SPA.

Gdzie nocować w ośrodku Kohutka
Baza hotelowa nie jest tutaj dobrze rozbudowana, natomiast w promieniu 20 km można znaleźć wiele ciekawych hoteli czy pensjonatów na każdą kieszeń.
http://kohutka.ceskehory.cz/ubytovani/

Program eventów na sezon
brak.

Jak dojechać do Kohutki?
Z Warszawy kierujemy się na drogę S1, prowadzącą przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, aż do granicy w Cieszynie. Po stronie czeskiej trzymamy się drogi nr 48 do Frydek-Mistek. Tam wybieramy drogę nr 56 na Frydlant nad Ostravici. Dalej ta samą drogą mijamy Ostravice, Samcanky. Z drogi nr 56 skręcamy na drogę nr E442, która poprowadzi nas przez Słowację. Kiedy dojedziemy do skrzyżowania z drogą nr 487, skręcamy w prawo na Uzgrun i tą drogą dojeżdżamy do miasteczka Novy Hrozenkov. Tutaj kierujemy się na Vranca i dalej już tą drogą dojeżdżamy do celu.

Odległość - 500 km (6 godzin 30 minut).