Oferty dnia

Safaga w Egipcie

Mała ale za to bardzo urokliwa miejscowość położona ok. 60 km na południe od Hurghady. Podobnie jak wielkie kurorty wypoczynkowe, była kiedyś wioską rybacką, z której portu wypływały rzesze wiernych udających się na coroczną pielgrzymkę do Mekki.

Główna ulica, biegnąca równolegle do brzegu Morza Czerwonego stanowi pewnego rodzaju granicę między częścią hotelową a piaskami pustyni. Safaga przyciąga turystów ceniących sobie cichą i spokojną atmosferę. Życie nocne praktycznie tu nie istnieje poza hotelowymi dyskotekami. W dzień natomiast możemy odwiedzić kilka pobliskich sklepów z pamiątkami, perfumami czy artykułami spożywczymi, w których zostaniemy ugoszczeni tzw. herbatką - karkade.

Ten niewielki kurort zasłynął przede wszystkim dzięki przejrzystej wodzie i bliskości pięknych raf koralowych jako wspaniałe miejsce do nurkowania. Nieustające dni wietrzne sprawiają, że wśród turystów coraz częściej pojawiają się miłośnicy windsurfingu.

Rafy, bliskość pustyni, ciepłe, lazurowe morze, czyste powietrze, malowniczy krajobraz gór oraz cicha i spokojna okolica - Safaga, wymarzone miejsce dla spragnionych wypoczynku.