Oferty dnia

Sharm El Sheikh w Egipcie

Sharm El Sheikh, nazywany także Perłą Egiptu, stanowi jeden z najpopularniejszych kurortów półwyspu Synaj. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilkanaście lat temu był zaledwie małą osadą rybacką, liczącą ok. 100 mieszkańców.

Sam półwysep Synaj jest odległym łańcuchem pustynnych gór, które od lazuru morza oddziela płaski pas pustynny. Ten niesamowicie piękny krajobraz pozwala zapomnieć o codziennych problemach i przenosi nas w magiczny świat wyobraźni i marzeń.

Sharm El Sheikh składa się z trzech zatok: Shark Bay, Naama Bay i Maya Bay wraz z Hatabą. Krystalicznie czysta woda Morza Czerwonego z malowniczymi rafami koralowymi oraz Podwodnym Parkiem Krajobrazowym tworzy jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na świecie. Dołączając do tego rozległe, piaszczyste plaże i bogatą infrastrukturę kurortu miłośnicy aktywnego wypoczynku nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Liczne ośrodki windsurfingu, szkoły nurkowania, bazy płetwonurkowe, wypożyczalnie sprzętu, baseny oraz park wodny z pewnością zapewnią im moc wrażeń.

Amatorom innych form sportu Sharm El Sheikh ma do zaoferowania pola golfowe, korty tenisowe, tory gokartowe oraz skoki na bungee czy trampolinie. Znajdziemy tu także liczne trasy rowerowe i trasy wyznaczone specjalnie dla quadów. Miłośników dwóch kółek z pewnością zainteresuje safari na motocyklach natomiast dusze romantyków odnajdą spokój przemierzając szlaki turystyczno - krajoznawcze na wielbłądach lub koniach. Rodziny z dziećmi mogą odwiedzić park wodny, delfinarium lub centrum rozrywkowe z Tysiąca i Jednej Nocy z przedstawieniami arabskimi i beduińskimi bądź też mogą udać się na spacer do portów jachtowych.

Każde biuro podróży czy hotel posiadają w swojej ofercie liczne wycieczki fakultatywne, dzięki którym możemy poznać historię i obyczaje Egipcjan. Jednak nawet najbardziej zapaleni turyści muszą na chwilę przystanąć i odpocząć od majestatu cywilizacji starożytnego Egiptu. Właśnie to połączenie, rozrywki z aspektem kulturalnym, spowodowało, że Sharm El Sheikh zyskał sobie miano ulubionego przez turystów miejsca.