Oferty dnia

Hurghada w Egipcie

Najpopularniejszy kurort Egiptu nad brzegiem Morza Czerwonego, położony ok. 450 km na południe od Kairu. Jeszcze 25-30 lat temu była to spokojna, mała wioska rybacka. Dziś tętniące życiem miasto z licznymi hotelami wzdłuż złocistych plaż. Sławę swą zawdzięcza krystalicznie czystej wodzie, nienaruszonym rafom koralowym oraz słonecznej pogodzie, trwającej przez cały rok.

Hurghada podzielona jest na trzy części: starą - Al. Dahar, centrum oraz strefę hotelową. W dzielnicy Al. Dahar poczujemy atmosferę „prawdziwego Egiptu”. Oprócz hoteli, restauracji i dyskotek znajduje się tu bazar z licznymi sklepikami i kramami, w których możemy zaopatrzyć się w wyroby rękodzieła, złoto i srebro, przyprawy oraz wiele innych pamiątek. Na szczególną uwagę bez wątpienia zasługuje znajdujący się tu najstarszy w całej Hurghadzie meczet, Kościół Koptyjski oraz Akwarium. Bardziej nowoczesną, wręcz europejską część Hurghady stanowi jej centrum - dzielnica Sakalla. Tu na przestrzeni ok. 2 km możemy zrobić zakupy w licznych sklepach, smacznie i niedrogo zjeść czy też zabawić się w dyskotekach.

Trzecią częścią Hurghady jest strefa hotelowa, oddalona od centrum o kilka kilometrów. Praktycznie każdy hotel posiada na swoim terenie sklepik z pamiątkami czy jubilera. Jeśli jednak poczujemy niedosyt zakupów możemy udać się do centrum za pomocą wieloosobowych taksówek tzw. dolmuszy. Są to białe mini - busy, które zatrzymują się na żądanie. Na początku warto ustalić z kierowcą cenę gdyż uzależniona jest ona zarówno od odległości, jak i od ilości przewożonych osób.

Oprócz typowo miejskich atrakcji można tu również podziwiać bogatą florę i faunę. Amatorzy nurkowania mogą zwiedzić podwodne ogrody rafy koralowej pełnej bajecznie kolorowych rybek. W głąb lądu rozciąga się pustynny krajobraz wraz z Górami Pustynnymi, który jest idealnym miejscem na przejażdżkę jeepami lub quadami w celu podziwiania pięknych widoków oraz zapoznania się z codziennym życiem w osadzie Beduinów.

Jak widać, Hurghada jest wstanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagającego turysty. Od nurkowania z aparatem tlenowym, przez windsurfing, safari pustynne do zwiedzania i poznawania kultury innych krajów oraz tajemniczego świata starożytnej cywilizacji. Po prostu idealne miejsce, stwarzające możliwości zarówno aktywnego wypoczynku, jak i spokojnych wakacji z rodziną.