Oferty dnia

Dahab w Egipcie

Wschodnio - środkowa część Półwyspu Synaj... wybrzeże zatoki Akaba... 100 km na północ od Skarm El Sheikh... To właśnie tam znajdziemy Dahab.

Chociaż nie jest jeszcze tak popularny jak np. Hurghada to połączenie złotego piasku, wspaniałej błękitnej wody i bujnego pasa palm już przyciągają, oprócz pasjonatów podwodnego świata, globtroterów, windsurferów, rodziny z dziećmi, ludzi młodych i starszych.

Najbardziej rozwiniętą częścią Dahab jest Assalah, położone wzdłuż brzegu Ghazala Bay, które tworzy rozciągniętą konglomerację palm, sklepów, kempingów, hoteli, barów oraz restauracji. Ze względu na piękno podwodnego świata zaistniał na stałe na międzynarodowej mapie nurkowej, na której znajduje się w czołówce jako „kultowe” miejsce miłośników nurkowania. Jego specyficzną cechą, która odróżnia go od pozostałych kurortów jest to, że prawie 99% nurkowań można wykonać z brzegu.

W okolicach Dahabu znajduje się ponad 20 wspaniałych nurkowisk, z których na szczególną uwagę zasługują Canyon, Bells i Blue Hole. Pierwsze z nich robi niesamowite wrażenie, gdyż wypływając z płytkiej laguny dno opada łagodnie na 20 m, gdzie rozciąga się piękny koralowy ogród. W słoneczne dni promienie docierają tu z powierzchni tworząc we wnętrzu kanionu niezwykle świetlny spektakl. Bells z kolei stanowi wąską szczelinę skalną w ścianie rafy, poniżej której otwiera się niewielka grota. Blue Hole natomiast kusi i wabi w głębiny. Ta „Błękitna Dziura” to studnia o średnicy 90 m, połączona z otwartym morzem łukiem, znajdującym się na głębokości nieco poniżej 50 m.

Poza nurkowaniem Dahab odkrywa przed nami także swoje niezapomniane oblicze w mnogości wszelkiej maści ulokowanych na plaży restauracji i restauracyjek oraz lokalnych sklepów i kramików a także wspaniałej atmosferze, stylu życia i wielkiej ludzkiej życzliwości.