Oferty dnia

Taba w Egipcie

Taba położona na złocistym brzegu zatoki Akaba we wschodnio - środkowej części Półwyspu Synajskiego jest wspaniałym miejsce do wypoczynku, a także do uprawiania sportów wodnych.

Pierwotnie była to mała osada beduińska dlatego też nie spotkamy się tu z dużą ilością zabytków historycznych. Możemy za to stać się świadkami wielkiej metamorfozy tego miejsca, gdyż jest to szybko rozwijające się miasto turystyczne i niemalże każdego dnia przybywa tu kawiarni, sklepów, restauracji, pubów, ośrodków sportów wodnych a nawet kasyn.

Oprócz, tak popularnych w każdym kurorcie, nurkowania i windsurfingu możemy spróbować swoich sił w grze w golfa na oryginalnym boisku pustynnym. Jest to także doskonałe miejsce na start wycieczki do Jordanii i Izraela, gdyż Taba stanowi przejście graniczne z drugim z tych krajów.

Malownicze wybrzeże, cudowne plaże i zatoki oraz urzekające widoki na sąsiednie kraje sprawiają, że jest to idealne miejsce do wypoczynku. Po spędzeniu wakacji w Tabie na całe życie pozostaną nam bezcenne wspomnienia a przed oczami widoki niewielkich lagun, wysepek i zatok kontrastujących z surowością dziewiczych krajobrazów górskich.