Oferty dnia

Narty we Włoszech - Narty w Val di Sole

Val di Sole. Val di Sole jest jedną z najbardziej znanych dolin w całych Włoszech. Szczególnie przez narciarzy, gdyż, otoczone przez szereg trzytysięczników masywu Adamello, zbocza doliny mają do zaproponowania ponad 130 km tras zjazdowych. Dochodząca do tego piękna słoneczna pogoda, która jest wizytówką regionu powoduje, iż urlop w Val di Sole na długo pozostaje w pamięci. W samym sercu Doliny Słońca leżą dwie miejscowości - Marilleva i Folgarida, w których umiejscowiona jest prawie połowa tras całego resortu. Co więcej są one również połączone narciarsko z resztą doliny, dzięki czemu narciarze mają stąd dostęp także do Madonny di Campilgio, Tonale czy Pejo. Na narciarzy przyjeżdżających do Marillevy czy Folgaridy czekają 53 km tras o bardzo różnorodnym poziomie trudności. Jeśli jednak nie znajdziemy wokół tych dwóch wiosek tras odpowiednich dla siebie, możemy wybrać się dalej do Tonale, gdzie na pewno każdy bardziej doświadczony narciarz powinien zaliczyć trasę Paradiso. Na zupełnie początkujących czekają liczne szkółki narciarskie i łagodnie nachylone zbocza, których jest tu pod dostatkiem. Malghet Aut i Panciana to dwa tutejsze snowparki. Jeśli stawiamy dopiero pierwsze freestyle’owe kroki wybierzmy ten pierwszy. Drugi z kolei przeznaczony jest dla rider’ów o wyższych umiejętnościach. Dodatkowym atutem tego regionu jest miasteczko Pejo, które jako uzdrowisko dysponuje licznymi centrami odnowy biologicznej, nierzadko połączonymi z termalnymi kąpielami. Dojedziemy tu albo na nartach albo bezpłatnym skibusem, który kursuje pomiędzy wszystkimi wioskami doliny. Region słynie też ze wspaniałej kuchni, której posmakować można w licznych restauracjach. Z całą pewnością Val di Sole ze wszystkimi swoimi udogodnieniami dla dzieci i brakiem głośnych imprez polecany jest jako świetne miejsce na urlop z rodziną.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 7
 • Wyciągi krzesełkowe: 28
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 16

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 35 km
 • Czerwone: 56 km
 • Niebieskie: 45 km
 • Trasy biegowe: 75 km
Ośrodek oferuje jazdę przy sztucznym świetle, jak również jest objęty systemem naśnieżania.

Ceny karnetów 6-dniowych w Val di Sole:

 • Niski Sezon do 23.12 od 11.03, 07-25.01: dorośli - 212 EUR, dzieci - 148 EUR
 • Okres świąteczny 24.12 - 06.01: dorośli - 253 EUR, dzieci - 177 EUR
 • Wysoki sezon 26.01 - 10.03: dorośli - 247 EUR, dzieci - 173 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowparki (Malghet Aut - dla początkujących, Panciana dla zaawansowanych)

Atrakcje dla dzieci:

 • szkółki narciarskie
 • liczne przedszkola narciarskie (ze snowtubingiem, airboardingiem i innymi atrakcjami)
 • zwykłe przedszkola z ciekawymi animacjami

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Przyjeżdżając do Val di Sole koniecznie trzeba zabrać ze sobą strój sportowy i kąpielowy. Sąsiadujące ze sobą miasta są na tyle blisko, że warto skorzystać z ich propozycji spędzenia wolnego czasu na sportowo. Do dyspozycji gości pozostaje centrum fitness, kryta pływalnia, korty tenisowe, a także hale, w których zagramy w siatkówkę i koszykówkę. Swoich sił można spróbować także na sztucznej ściance wspinaczkowej. Okolicę warto też zobaczyć podczas lotu widokowego helikopterem, choć to jednak droga rozrywka. Taniej okolice można zobaczyć korzystając z kuligów, psich zaprzęgów lub idąc pieszo na rakietach śnieżnych. Jest tu również lodowisko, na którym odnajdą się także pasjonaci gry w hokeja. Na wszystkich spragnionych relaksu czekają liczne centra wellness, w niektórych przypadkach także z termalnymi basenami. Obowiązkowo zaliczyć też należy lokalne restauracje, w których serwowane są kulinarne cuda z regionu.

Gdzie nocować w Val di Sole?
Spora ilość miasteczek położonych w tym regonie zapewnia konkurencyjne ceny, a także standard na każdą kieszeń. Poza Marillevą i Folgaridą, zakwaterowania poszukać można w Pejo lub Tonale.
http://www.valdisole.net/cms-01.00/articolo.asp?IDcms=3489&s=329&l=EN.

Program eventów na sezon:
brak.

Gdzie nocować w Val di Sole?
Z Warszawy kierujemy się droga S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę i Katowice, gdzie wjeżdżamy na autostradę A4 w kierunku Wrocławia. Zjeżdżamy z niej na autostradę A1 w kierunku Rybnika i dalej drogą nr 78 przez Wodzisław Śląski do Chałupek gdzie przekraczamy granicę z Czechami. W Czechach drogą nr 1 kierujemy się na Ołomuniec i dalej na Brno, skąd drogą E461 dojeżdżamy do granicy z Austrią w Mikulovie. Po przekroczeniu granicy kierujemy się cały czas na Wiedeń aż do zjazdu na trasę S1 na St.Polten. Z St.Polten autostradą A1 dojeżdżamy do Salzburga, a następnie drogą E60 podążamy do Innsbrucku. W Innsbrucku obieramy drogę nr E45 przez przełęcz Brenner na Bolzano. Stąd autostradą A22 jedziemy do Mezzolombardo. Dalej drogami SS42 i SS43, aż do zjazdu na drogę SS239 na Folgaridę.

Odległość - 1400 km (15 godzin).