Oferty dnia

Narty we Włoszech - Narty w Madonna di Campilgio

Madonna di Campilgio. Położona w trydenckiej dolinie Rendena Madonna di Campilgio, przez niektórych uważana jest za zimową stolicę Dolomitów. Swym prestiżem prawie dorównuje położonej nieco dalej prawdziwej stolicy Cortinie d’Ampezzo. Właśnie z tego powodu jest częstym celem zimowych podróży elit tego świata, gdyż podobnie jak w Cortinie, tu trzeba się pokazać. Pod względem narciarskim stoki Madonny i pobliskiego Pinzolo raczej odpowiadać będą osobom, które nie są wytrawnymi, żądnymi ostro nachylonych ścian narciarzami. Spośród 90 km wszystkich nartostrad, zaledwie 12 km oznaczonych jest czarnym kolorem. Jest natomiast wśród nich jedna wyjątkowa i słynna, która ściąga wielu do tego resortu. To znana z zawodów Pucharu Świata trasa 3Tre o długości 7,5 km - jest ona poważnym sprawdzianem dla wielu narciarzy i potrafi zmrozić krew w żyłach. Kto wie, może akurat uda się zobaczyć na tej trasie włoskiego alpejczyka wszechczasów Alberto Tombę, który w Madonnie ma swój dom? Zanim jednak zdobędziemy na tyle doświadczenia, aby zjechać z 3Tre warto podszkolić się na terenach Campo Carlo Magno, gdzie znajdziemy trasy niebieskie, a także ośle łączki. Wszyscy poszukujący alternatywnych narciarskich wrażeń powinni udać się do jednego z dwóch tutejszych snowparków lub spróbować pościgać się na torze do boardercrossu. Region ten śmiało mogą odwiedzić rodzice z małymi dziećmi, gdyż funkcjonuje tutaj żłobek dla dzieci, które ukończyły trzeci miesiąc życia. Ponadto znajdują się tu szkółki narciarskie dla minimum trzyletnich dzieci. Bardziej rozwinięte w stronę rodzin z dziećmi jest mimo wszystko pobliskie Pinzolo. Bogate życie towarzyskie tej ekskluzywnej wioski, jak również mnogość ofert apres ski powoduje, iż najlepiej będą się tu czuli aktywni turyści o wyrafinowanym guście. Madonna di Campilgio posiada w zasadzie tylko jedną wadę. Ceny są tak samo wysokie jak renoma i prestiż tego ośrodka.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 6
 • Wyciągi krzesełkowe: 19
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 18

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 12 km
 • Czerwone: 74 km
 • Niebieskie: 34 km
 • Trasy biegowe: 45 km
Ośrodek posiada zarówno system sztucznego oświetlenia jak i naśnieżania.

Ceny karnetów 6-dniowych w Madonna di Campilgio:

 • Niski Sezon do 23.12 od 11.03, 07-25.01: dorośli - 193 EUR, dzieci - 96,50 EUR
 • Okres świąteczny 24.12 - 06.01: dorośli - 219 EUR , dzieci - 109,50 EUR
 • Wysoki sezon 26.01 - 10.03: dorośli - 209 EUR, dzieci - 104,50 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowparki (Madonna i Pinzolo)
 • boardercross

Atrakcje dla dzieci:

 • szkółki narciarskie dla dzieci od 3. roku życia
 • przedszkole dla dzieci od 3 miesięcy ( w Pinzolo)
 • baby-track - specjalna trasa tylko dla dzieci (w Campo Carlo Magno)
 • tor do boardecross dla dzieci

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Bogata oferta apres ski nie zawiedzie tu nikogo. Resort ten ma najwięcej do zaproponowania aktywnym gościom. Swoje usługi oferuje m.in. kryte lodowisko, jednak jeśli ktoś woli poślizgać się pod gołym niebem, ma taką możliwość na zamarzniętym jeziorze w pobliżu Madonny. Nadmiar energii można również spożytkować grając w tenisa lub pływając na basenie w jednym z centrów Spa, w których czekają liczne zabiegi regenerujące przed kolejnym dniem na śniegu. Dla turystów o mocnych nerwach przygotowano tu paragliding, jazdę na skuterach śnieżnych czy wspinaczkę lodową. Turystów na wycieczki po okolicy chętnie zabierze psi lub konny zaprzęg, a kto woli iść na własnych nogach może wybrać się na wyprawę w rakietach śnieżnych. Smakosze koniecznie muszą odwiedzić jeden z tutejszych sklepów z regionalnym winem, serami i szynką. Kiedy już goście Madonny di Campilgio ochłoną po tych wszystkich atrakcjach... czekają na nich kolejne, tym razem w słynnych i modnych klubach i pubach, w których do późnych godzin kwitnie życie towarzyskie.

Gdzie nocować w Madonna di Campilgio?
Bardzo duży wybór miejsc noclegowych mają tutaj turyści z najzasobniejszymi portfelami, gdyż są tu dwa hotele pięciogwiazdkowe, sześć hoteli o standardzie czterech i pół gwiazdki i znaczna liczba trzygwiazdkowych Znacznie tańszy nocleg znaleźć można w pobliskim Pinzolo.
http://www.campigliodolomiti.it/lang/EN/catalogo/cerca/std_id_categoria=1.

Program eventów na sezon:
Większość odbywających się tutaj dużych imprez ma charakter sportowy. Najważniejszą z nich bez dwóch zdań pozostają organizowane tu w drugiej połowie grudnia zawody alpejskiego Pucharu Świata. Pasjonaci sportów motorowych mogą zobaczyć odbywający się w Madonnie rajd. Ciekawą imprezą z pogranicza sportu i rozrywki jest na pewno zjazd z pochodniami, który będzie również próbą ustanowienia nowego rekordu Guinessa w tej dyscyplinie. Wszyscy amatorzy biegów narciarskich z kolei mogą wziąć udział w biegu na orientację. Z kulturalnych wydarzeń na odnotowanie zasługują z pewnością Dni Habsburgów kiedy organizowane są pochody w strojach z epoki, a także pokazy sztucznych ogni i liczne imprezy towarzyszące.
http://www.campigliodolomiti.it/lang/EN/eventi/elenca_per_categoria/da_oggi/2.

Jak dojechać do Madonna di Campilgio?
Z Warszawy kierujemy się droga S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę i Katowice, gdzie wjeżdżamy na autostradę A4 w kierunku Wrocławia. Zjeżdżamy z niej na autostradę A1 w kierunku Rybnika i dalej drogą nr 78 przez Wodzisław Śląski do Chałupek gdzie przekraczamy granicę z Czechami. W Czechach drogą nr 1 kierujemy się na Ołomuniec i dalej na Brno, skąd drogą E461 dojeżdżamy do granicy z Austrią w Mikulovie. Po przekroczeniu granicy kierujemy się cały czas na Wiedeń aż do zjazdu na trasę S1 na St.Polten. Z St.Polten autostradą A1 dojeżdżamy do Salzburga, a następnie drogą E60 podążamy do Innsbrucku. W Innsbrucku obieramy drogę nr E45 przez przełęcz Brenner na Bolzano. Stąd autostradą A22 jedziemy do Mezzolombardo. Dalej drogami SS42 i SS43, aż do zjazdu na drogę SS239 na Folgaridę i Madonnę di Campiglio.

Odległość - 1410 km (15 godzin 15 minut).