Oferty dnia

Narty we Włoszech - Narty w Arabba

Arabba. Jeśli planujemy zimowy urlop w miejscu cichym, spokojnym, a jednocześnie gwarantującym wspaniałe warunki narciarskie powinniśmy wziąć pod uwagę właśnie Arabbę. Ta mała wioska położona u podnóża najwyższego szczytu Dolomitów - Marmolady (3342 m n.p.m.), kusi co roku turystów blisko 90 km szerokich i bardzo dobrze przygotowanych tras zjazdowych. Na przyjeżdżających w te strony narciarzy czekają dwie największe atrakcje. Pierwsza z nich to jazda na zboczach najwyższego szczytu Dolomitów. Wysokie położenie tras, a także ich północna ekspozycja zapewnia doskonałe warunki do uprawiania „białego szaleństwa” tak w zimie, jak i latem. Głównie tam powinni skierować się bardziej zapaleni fani dwóch desek, gdyż większość tras oznaczonych jest jako trudne. Jeśli to nie wystarczy warto przemieścić się na Porta Vescovo, gdzie znajdziemy nartostrady wymagające sporej techniki. Drugą z atrakcji tego resortu jest możliwość wyruszenia z Arabby na tzw. Sella Rondę - 24 km widokowy szlak narciarski, którym objedziemy masyw Selli. Nie jest on specjalnie trudny jednak należy pamiętać, że dla mniej wprawionych narciarzy może to być całodniowa wycieczka. Snowboarderzy mogą poćwiczyć swoje karkołomne tricki w 500-metrowym snowparku z licznymi przeszkodami lub wybrać się poza trasy na freeride.

Z dziećmi zaś warto przyjechać tu w określonych terminach, gdyż kurort oferuje wtedy tzw. Dolomiti SuperKids - atrakcyjne zniżki na zakwaterowanie i skipassy. Infrastruktura dziecięca może nie porywa na kolana, ale mimo wszystko maluchy nie powinny się tu nudzić. Z całą pewnością zawiedzeni będą entuzjaści bogatego życia towarzyskiego, gdyż jest ono tu bardzo ubogie. Ci wszyscy powinni raczej poszukać innego miejsca w pobliskich kurortach, a do samej Arabby przyjechać tylko na narty.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 8
 • Wyciągi krzesełkowe: 25
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 21

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 13 km
 • Czerwone: 42 km
 • Niebieskie: 32 km
 • Trasy biegowe: 25 km
 • Trasy objęte są systemem sztucznego naśnieżania.

Ceny karnetów 6-dniowych w Arabba:

 • Przed sezonem do 22.12: dorośli - 187 EUR, dzieci 131 EUR
 • Niski sezon 06.01-02.02, po 17.03: dorośli - 206 EUR, dzieci - 144 EUR
 • Wysoki sezon 23.12-05.01, 03.02-16.03: dorośli - 234 EUR, dzieci - 164 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark (Arabba super park)
 • freeride

Atrakcje dla dzieci:

 • Snow Kindegarten - plac zabaw połączony ze szkółką narciarską
 • Dolomiti SuperKids - zniżki dla dzieci

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Arabba jest raczej miejscem, w którym kładzie się największy nacisk na jazdę na nartach, toteż oferta apres ski może wydawać się nieco uboga w porównaniu do innych pobliskich kurortów. Uciechą dla najmłodszych z pewnością będzie lodowisko oraz możliwość zjazdów na torach saneczkowych. Jeśli chodzi o odnowę biologiczną to jest tu kilka gabinetów spa, jak również do dyspozycji turystów pozostaje kryta pływalnia. Możemy także wybrać się na konną przejażdżkę lub wypożyczyć śnieżny skuter, a kto woli odkrywać uroki tego miejsca o własnych siłach może wybrać rakiety śnieżne jako alternatywną formę pieszych wycieczek. Opcją dla bardziej odpornych na stres jest lot na paralotni.

Gdzie nocować w Arabba?
W samej Arabbie, jak również pobliskim Livinallongo, znaleźć możemy sporo atrakcyjnych obiektów noclegowych począwszy od prywatnych kwater na droższych hotelach skończywszy.
http://www.arabba.it/index.php?page_id=1032&lang_id=3&Filters=1001.

Program eventów na sezon:
Planując swój zimowy urlop w tym resorcie w okresie świąteczno-noworocznym możemy liczyć na ciekawe wydarzenia. Pierwszym z nich jest sylwestrowy, wieczorny zjazd z pochodniami. Z kolei efektownym wydarzeniem już po Nowym Roku są cyklicznie odbywające się tzw. Snow Show - wieczorne pokazy jazdy instruktorów na stoku. Okazją do dobrej zabawy jest „karnawał na stoku”. Liczne zabawy i konkursy przyciągają wtedy przebranych w przeróżne stroje narciarzy na stok.
http://www.arabba.it/index.php?page_id=1055&lang_id=3.

Jak dojechać do Arabba?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę i Katowice, gdzie wjeżdżamy na autostradę A4 w kierunku Wrocławia. Zjeżdżamy z niej na autostradę A1 w kierunku Rybnika i dalej drogą nr 78 podążamy przez Wodzisław Śląski do granicy z Czechami w Chałupkach. Po czeskiej stronie drogą nr 1 kierujemy się na Ołomuniec i Brno. Stąd drogą E461 jedziemy do granicy z Austrią w Mikulovie i dalej kierujemy się na Wiedeń. Z Wiednia dalej autostradą A2 podążamy do Grazu/Klagenfurtu i Villach. Tutaj zjeżdżamy na drogę E66 na Lienz, którą jedziemy aż do włoskiej miejscowości Dobiacco, gdzie skręcamy na drogę nr SS51 na Cortinę d’Ampezzo. Stąd drogą SS48 dojeżdżamy do Arabby.

Odległość - 1290 km (14 godzin 20 minut).