Oferty dnia

Narty we Włoszech - Narty w Sestriere

Sestriere. W bliskim sąsiedztwie Francji, we włoskim Piemoncie usytuowany jest jeden z najbardziej rozległych, połączonych ze sobą wyciągami terenów narciarskich Włoch. Stolicą Drogi Mlecznej, bo tak należy tłumaczyć włoską nazwę tego regionu (Via Lattea), jest położone w samym jej sercu Sestriere. Budowę tego kurortu zapoczątkował słynny właściciel Fiata, kiedy postawił tu dwa wysokie hotele dla pracowników swojej firmy. Oba niepasujące do górskiego krajobrazu „wieżowce” są wizytówką miasta po dziś dzień. Cała ta narciarska karuzela ma do zaproponowania 400 km nartostrad, które można pokonywać bez odpinania nart. Dzięki tej siatce tras można także zawitać do francuskiego Montgenevre. O jakości tutejszych nartostrad niech świadczy wybór tego regionu jako areny wszystkich alpejskich konkurencji podczas Zimowych Igrzysk Olimpisjkich w Turynie w 2006 r. Były tu organizowane także zawody o Puchar Świata czy Mistrzostwa Świata, a obecnie często mają tu miejsce zawody niższej rangi. To przyciąga do Sestriere spragnionych karkołomnych zjazdów narciarskich ekspertów, którzy powinni spróbować swoich sił na trasach: G. Agnelli, słynnej 1,5-kilometrowej Kandahar, najdłuższej 9-kilometrowej Rio Nero czy osławionej, jednej z najtrudniejszych tras pucharowego giganta - Sises. Kto jednak nie czuje się jeszcze na tyle pewnie na nartach również nie zawiedzie się tym resortem. Do dyspozycji mniej zawansowanych jest tutaj prawie 100 km szerokich, łatwych tras. Entuzjaści jazdy w głębokim puchu poza trasami mają tu również szerokie pole do popisu, a zamiast podchodzenia na górę proponuje się im tzw. heliskiing (co oczywiście ma swoją wysoką cenę). Via Lattea i Sestriere to miejsce godne polecenia dla zapalonych narciarzy, szukających mocnych wrażeń na stoku jak i poza nim, gdyż baza apres ski ma również sporo do zaoferowania.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 6
 • Wyciągi krzesełkowe: 39
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 33

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 85 km
 • Czerwone: 220 km
 • Niebieskie: 95 km
 • Trasy biegowe: 37 km
Trasy objęte są systemem naśnieżania, na niektórych jest również możliwość jazdy po zmroku.

Ceny karnetów 6-dniowych w Sestriere:

 • Niski sezon do 23.12 od 01.04: dorośli - 125 EUR, dzieci - 30 EUR
 • Wysoki sezon 24.12-30.03: dorośli - 180 EUR, dzieci - 30 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark
 • heliskiing
 • freeride

Atrakcje dla dzieci:

 • szkółki narciarskie dla dzieci w wieku od 4 lat.
 • całodzienne przedszkola
 • tory saneczkowe

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Sestriere, jak przystało na miejscowość goszczącą całkiem niedawno olimpijczyków, pod względem sportowym jest przygotowana idealnie. Goście mają tu do dyspozycji centrum fitness Olimpika, w którym mogą skorzystać z kortów do squasha, tenisa, sauny, jacuzzi, a także boisk do gier zespołowych oraz lodowiska. Kurort dysponuje również krytą pływalnią. Jest też kilka opcji na zwiedzanie okolic: można wybrać się na rakiety śnieżne, wypożyczyć skuter, lub oglądać wszystko z góry podczas lotu paralotnią czy helikopterem. O dobre samopoczucie i zabawię do białego rana zadba szereg restauracji, barów (także bar karaoke) oraz nocny klub. Fani zakupów również powinni znaleźć coś dla siebie w centrum Sestriere, gdyż jest tu ponad 40 modnych sklepów.

Gdzie nocować w Sestriere?
Baza hotelowa tego resortu jest bardzo rozbudowana za sprawą odbywających się tu niedawno igrzysk, jak również kilku sąsiednich miasteczek. Spora liczba obiektów noclegowych o każdym standardzie powinna zaspokoić każdego turystę.
http://pl.tripadvisor.com/SmartDeals-g194919-Sestriere_Province_of_Turin_Piedmont-Hotel-Deals.html.

Program eventów na sezon:
Większość odbywających się tutaj dużych imprez ma charakter sportowy. Między innymi podziwiać możemy niepełnosprawnych zawodników podczas ich zmagań o Puchar Świata. Zawodnicy z prowincji Turyn mogą również tu wziąć udział w swoich zawodach tzw. Trofeo Pinocchio. Dzieci i młodzież mogą zaś zobaczyć swoich rówieśników w akcji podczas zawodów Uovo d’Oro mających miejsce pod koniec marca. Na koniec sezonu zobaczyć można tu narciarskich ekspertów na trasie slalomu, gdyż mają tu swoje mistrzostwa włoscy maestri di sci.
http://www.vialattea.it/viewobj.asp?id=30.

Jak dojechać do Sestriere?
Z Warszawy kierujemy się autostradą A2 na Łódź, Poznań aż do Świecka gdzie przekraczamy granice z Niemcami. Po niemieckiej stronie trzymamy się drogi E51 na Lipsko i Norymbergę. Stąd drogami E50 i E43 na Ulm, Vaduz (Liechtenstein), Lugano, Como i Mediolan. Przed Mediolanem wjeżdżamy na autostradę nr A4 do Turynu. Stąd autostradę A32 kierujemy się na Susa i Oulx, gdzie skręcamy na drogę nr SS24 do Sestriere.

Odległość - 1780 km (17 godzin).