Oferty dnia

Narty we Włoszech - Narty w Kronplatz

Kronplatz. Położona w Południowym Tyrolu góra Kronplatz (2275 m n.p.m.) i ponad dziesięć wiosek usytuowanych u jej podnóża w dolinie Pusteria, tworzą jeden z bardziej znanych wśród polskich turystów resort narciarski Włoch. Największą zaletą Kronplatzu jest jego wszechstronność, dzięki czemu można go polecić każdemu narciarzowi, niezależnie od nabytych umiejętności. Ponad 100 km tras i mnóstwo słonecznych dni to kolejne atrybuty tego włoskiego regionu, które sprawiają iż jazda na nartach jest tutaj wielką przyjemnością. Dla mniej doświadczonych turystów szczególnie polecana jest południowa strona masywu, gdzie do woli można szlifować swoje umiejętności na łagodnych i szerokich stokach. Ich szerokość w pełni pozwala na wykorzystanie potencjału nart carvingowych. Z kolei zbocza północne to raj dla spragnionych ostrej jazdy turystów ze sportowym zacięciem. Sprawdzić mogą się oni na tzw. „The Black 5” - pięciu najtrudniejszych trasach resortu- Sylvester, Herrnegg, Pre da Peres, Erta i Piculin. Trasa Herrnegg ma nawet homologację FIS. Jednak niezależnie od umiejętności każdy potrzebuje odpoczynku. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wjechanie na sam szczyt i rozkoszowanie się piękną słoneczną pogodą w leżaku z dobrą włoską kawą w ręku. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów na Kronplatzu jest również snowpark z jego największą atrakcją - halfpipem. Pobyt w tym regionie nie powinien być także nużący dla maluchów, gdyż poza zajęciami w szkółce czy przedszkolu narciarskim mogą także pojeździć konno lub wytworzyć samemu regionalny ser w jednym z gospodarstw, podczas zajęć organizowanych specjalnie dla nich. Kronplatz ma wiele do zaproponowania narciarzom biegowym. To ponad 200 km tras biegowych biegnących przez Pustertal, od bardzo łatwych do bardzo trudnych. Resort ten należy także do tzw. Dolomiti Superski, olbrzymiego regionu narciarskiego, w którym na jednym skipassie można szusować po 1200 km nartostrad.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 19
 • Wyciągi krzesełkowe: 6
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 6

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 15 km
 • Czerwone: 37 km
 • Niebieskie: 52 km
 • Trasy biegowe: 200 km
Ośrodek posiada system sztucznego naśnieżania, jak również sztuczne oświetlenie na niektórych trasach.

Ceny karnetów 6-dniowych w Kronplatz:

 • Przed sezonem do 22.12: dorośli - 189 EUR, dzieci 132 EUR
 • Niski sezon 06.01-02.02, po 17.03: dorośli - 207 EUR, dzieci - 145 EUR
 • Wysoki sezon 23.12-05.01, 03.02-16.03: dorośli - 236 EUR, dzieci - 165 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark z halfpipe

Atrakcje dla dzieci:

 • szkółki narciarskie z przedszkolami
 • nauka jazdy konno dla dzieci
 • zajęcia dla dzieci w gospodarstwie (nauka wytwarzania lokalnego sera itp.)
 • 25 torów saneczkowych

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Ze swojej bogaty bazy apres ski Kronplatz najwięcej do zaproponowania ma dla gości, którzy lubią aktywnie spędzać swój wolny czas. Na zapalonych miłośników gór czeka tutaj mnóstwo tras pieszych o każdym stopniu trudności. Sporo możliwości mają również ci, którzy chcieliby spróbować wędrówek na rakietach śnieżnych. Z przyjazdu na Kronplatz z pewnością ucieszą się dzieci, gdyż poza lodowiskiem czeka tu na nich aż 25 torów saneczkowych. Do dyspozycji gości pozostają również hale do tenisa czy pole golfowe. Regenerację sił po nartach zapewnić może jedno z centrów wellness lub odkryty basen z podgrzewaną wodą. Ponadto można również wybrać się na przejażdżkę konną, a pasjonatom kultury proponuje się odwiedzenie Muzeum Folkloru Tyrolskego. Drugim ciekawym muzeum umiejscowionym w Brunico jest muzeum słynnego Reinholda Messnera poświęcone jego największej pasji jaką są góry.

Gdzie nocować w Kronplatz?
Zakwaterowanie bez trudu można znaleźć w hotelach bądź apartamentach w miejscowości Brunico, dla wygody turystów oferowane tutaj apartamenty również posiadają swoją kategoryzację, którą są słoneczka (od 4 do 1). O wiele spokojniejszą wioską jest nieodległe St. Vigilio.
http://www.bruneck.com/english/hotel-accomodation/holiday-apartments.html.

Program eventów na sezon:
Na przybywających na Kronplatz gości czeka moc atrakcji związanych z wieloma wydarzeniami zarówno kulturalnymi jak i sportowo-rozrywkowymi. Warto z pewnością odwiedzić to miejsce jeszcze przed sezonem, by poza jazdą na nartach cieszyć się świąteczną atmosferą, a także zobaczyć wystawę szopek bożonarodzeniowych czy tradycyjną paradę w diabelskich maskach. Dużą imprezę organizuje się co roku podczas nocy sylwestrowej. Z kolei podczas jarmarków można zakupić lokalne, swojskie produkty oferowane przez mieszkańców regionu. W przeciągu całego sezonu można także wybrać się na liczne koncerty muzyki folkowej jak i potańczyć przy nieco bardziej nowoczesnej muzyce na żywo. Najważniejszym sportowym wydarzeniem są odbywające się w połowie grudnia zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Europy.
http://www.kronplatz.com/pl/live/events/.

Jak dojechać do Kronplatz?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę i Katowice, gdzie wjeżdżamy na autostradę A4 w kierunku Wrocławia. Zjeżdżamy z niej na autostradę A1 w kierunku Rybnika i dalej drogą nr 78 podążamy przez Wodzisław Śląski do granicy z Czechami w Chałupkach. Po czeskiej stronie drogą nr 1 kierujemy się na Ołomuniec i Brno. Stąd drogą E461 jedziemy do granicy z Austrią w Mikulovie i dalej kierujemy się na Wiedeń. Z Wiednia dalej autostradą A2 podążamy do Grazu/Klagenfurtu i Villach. Tutaj zjeżdżamy na drogę E66 na Lienz, którą jedziemy aż do celu do miejscowości Brunico.

Odległość - 12949 km (13 godzin 45 minut).