Oferty dnia

Narty we Włoszech - Narty w Monte Bondone

Monte Bondone. Ten usytuowany zaledwie 15 km od stolicy regionu Trydentu ośrodek narciarski to oaza ciszy i spokoju, a także raj dla wszystkich entuzjastów natury, gdyż oglądane stąd Dolomity zdają się być jeszcze piękniejsze niż zwykle. Sam resort nie porywa jednak ilością tras, których jest tu zaledwie 20 km. Ich stopień trudności również nie przyciągnie tu raczej wymagających narciarzy. Jest on za to świetną bazą dla rodzin z dziećmi, które na pewno nie będą się tu nudzić. Specjalnie dla nich bowiem przygotowano tu nie tylko szkółki narciarskie i przedszkola. Najmłodsi mogą również bawić się podczas zjazdów bobslejami czy korzystać z trasy saneczkowej. Warto również wykupić dziecku tzw. Bimbo Card, która umożliwia dziecku korzystanie z wielu tutejszych atrakcji z dużymi zniżkami. Wszyscy średniozaawansowani narciarze powinni zadowolić się nieco trudniejszą trasą Topolino lub najdłuższą trasą tego resortu 3,5-kilometrową Superpista del Trentino. Natomiast dla najbardziej wymagających przygotowano tutaj tylko jedną, dość krótką czarną nartostradę. Od kilku sezonów Monte Bondone może pochwalić się także infrastrukturą skierowaną do snowboardzistów. Wybudowany tu snowpark jest całkiem dobrze wyposażony, a jego wizytówką jest ponad 100 m superpipe z 5-metrowymi ścianami. Kameralność tego ośrodka powoduje, że najlepiej będą się tu czuli turyści, którzy cenią sobie spokojny i cichy wypoczynek w rodzinnym gronie, zaś bliskość dużego miasta da im możliwość spędzenia w ciekawy sposób któregoś z wieczorów. Szczególnie warta polecenia jest wycieczka do Trydentu w okresie świątecznym, kiedy wieczorem na rynku oświetlonym przez setki lampek możemy do woli rozkoszować się specjałami tutejszej kuchni i grzanym winem.

Skipass:

Wyciągi:

 • Wyciągi krzesełkowe: 5

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 0,5 km
 • Czerwone: 13 km
 • Niebieskie: 6 km
 • Trasy biegowe: 35
Ośrodek jest w 100% objęty systemem sztucznego naśnieżania.

Ceny karnetów 6-dniowych w Monte Bondone:

 • Niski Sezon do 23.12 od 12.03: dorośli - 119 EUR, dzieci - 59,50 EUR
 • Wysoki sezon 24.12-07.01, 28.01-11.03: dorośli - 129 EUR, dzieci - 64,50 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • Snowpark z superpipe

Atrakcje dla dzieci:

 • bobsleje, trasy saneczkarskie
 • szkółki i przedszkola narciarskie
 • wycieczki z przewodnikiem

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Jak na tak niewielki resort ilość propozycji apres ski jest całkiem zadowalająca. Do dyspozycji gości pozostają korty tenisowe, a także lodowiska. Można również wybrać się na spacery po wyznaczonych trasach lub skorzystać z pomocy przewodnika, który będzie towarzyszył podczas nocnych wędrówek. Kulig lub psie zaprzęgi to dwa kolejne sposoby na poznanie okolic Monte Bondone. Jest też opcja aby zobaczyć część Trydentu z lotu ptaka podczas paraglidingu. Dzieciom z kolei na pewno spodoba się pomysł jazdy na sankach po tutejszych trasach. Co prawda Monte Bondone to raczej spokojna wioska i nie ma tu dużej ilości pubów lub restauracji, ale zaledwie 15 km dalej położone jest duże zabytkowe miasto jakim jest stolica tego regionu - Trydent.

Gdzie nocować w Monte Bondone?
W pobliskim Trydencie jak również w mniejszych miasteczkach jak Vason czy Viote znajdziemy sporo miejsc noclegowych. Do dyspozycji pozostają zarówno kwatery prywatne, obiekty agroturystyczne jaki i czterogwiazdkowe hotele usytuowane w Trydencie.
http://www.apt.trento.it/it/Dove_dormire/Hotel/Hotel.htm.

Program eventów na sezon:
Z ciekawszych wydarzeń na pewno wymienić należy organizowany tutaj co roku tradycyjny jarmark świąteczny w Trydencie, gdzie można zakupić specjały tego regionu. Duża zimową imprezą z kolei będzie w 2013 r. Zimowa Uniwersjada. Miłośnicy sztuki i narciarstwa powinni zobaczyć wystawę w galerii w Trydencie poświęconą narciarstwu sprzed lat.

Jak dojechać do Monte Bondone?
Z Warszawy kierujemy się droga S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę i Katowice, gdzie wjeżdżamy na autostradę A4 w kierunku Wrocławia. Zjeżdżamy z niej na autostradę A1 w kierunku Rybnika i dalej drogą nr 78 przez Wodzisław Śląski do Chałupek gdzie przekraczamy granicę z Czechami. W Czechach drogą nr 1 kierujemy się na Ołomuniec i dalej na Brno, skąd drogą E461 dojeżdżamy do granicy z Austrią w Mikulovie. Po przekroczeniu granicy kierujemy się cały czas na Wiedeń aż do zjazdu na trasę S1 na St.Polten. Z St.Polten autostradą A1 dojeżdżamy do Salzburga, a następnie drogą E60 podążamy do Innsbrucku. W Innsbrucku obieramy drogę nr E45 przez przełęcz Brenner na Bolzano. Stąd autostradą A22 jedziemy do Mezzolombardo i dalej na Trento gdzie zjeżdżamy z autostrady na droge SS85 prowadzącą do miejscowości Vason.

Odległość - 1382 km (14 godzin 45 minut).