Oferty dnia

Narty we Włoszech - Narty w Alta Badia

Alta Badia. Ta słynna stacja narciarska leży w południowym Tyrolu, u podnóża masywu Sella. Miejsce to jest często wybierane przez narciarzy, chcących zaliczyć tzw. Sella Rondę, czyli objechanie na nartach całego wyżej wymienionego masywu w jeden dzień. Aby to zrobić należy pokonać od 24 do 64 km tras (w zależności od nartostrad jakie wybierzemy i kierunku jazdy), o średnim stopniu trudności. Narciarze, którzy mają ten wyczyn za sobą cenią sobie głównie widoki, jakie podczas jazdy można zobaczyć, gdyż w większości szusuje się po bardzo malowniczych zakątkach Dolomitów. Cały region zaś ma w swojej ofercie 130 km tras, które najczęściej przyciągają tu średniozaawansowanych narciarzy, jak również tych którzy chcieliby dopiero nauczyć się zjeżdżać na dwóch deskach. Większość z nich bowiem oznaczonych jest niebieskim kolorem, a te czerwone także nie należą do szczególnie trudnych. Kto jednak odczuwa potrzebę mrożących krew w żyłach zjazdów niech spróbuje przejechać czarną trasę nr 17, na której co roku odbywa się jeden z najtrudniejszych gigantów Pucharu Świata. Swoje pierwsze tricki i ewolucje mogą też trenować w Alta Badii snowboardziści, gdyż tutejszy snowpark poza strefą dla zawodowców posiada również freestyle’ową „oślą łączkę” z łatwymi przeszkodami. Entuzjaści większej swobody i wolności do dyspozycji mają także nieprzygotowane trasy pokryte świeżym i głębokim puchem. Dużym plusem dla przyjeżdżających tu rodzin są okresy, w których na dzieci czekają bardzo atrakcyjne zniżki (z darmowym zakwaterowaniem włącznie). Ponadto dzieci mogą skorzystać z narciarskiego przedszkola czy szkółki, gdzie poza zajęciami na nartach czas wypełni im ciekawy program animacji. Bliskość kilku sąsiednich miasteczek powoduje, że wybór aktywności z bazy apres ski jest całkiem interesujący, zarówno dla tych nastawionych na spokojny urlop, jak i tych którzy przyjeżdżają tu w celach towarzyskich.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 8
 • Wyciągi krzesełkowe: 30
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 14

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 7 km
 • Czerwone: 53 km
 • Niebieskie: 70 km
 • Trasy biegowe: 35 km
Trasy narciarskie tego resortu objęte są sztucznym naśnieżaniem. Jest także możliwość wieczornej jazdy na nartach.

Ceny karnetów 6-dniowych w Alta Badia:

 • Przed sezonem do 22.12: dorośli - 187 EUR, dzieci 131 EUR
 • Niski sezon 06.01-02.02, po 17.03: dorośli - 206 EUR, dzieci - 144 EUR
 • Wysoki sezon 23.12-05.01, 03.02-16.03: dorośli - 234 EUR, dzieci - 164 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark (płaskowyż Piz Sorega)
 • freeride (zjazdy z Val Mezdi i z Valparola)

Atrakcje dla dzieci:

 • przedszkola narciarskie z placami zabaw na śniegu
 • szkółki narciarskie
 • Ski Special For Kids (atrakcyjne zniżki dla dzieci w określonych terminach)

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Zarówno mniej jak i bardziej aktywni turyści powinni odnaleźć tu coś ciekawego dla siebie. Ci, których rozpiera energia pomimo całego dnia spędzonego na śniegu mogą skorzystać z krytych kortów tenisowych, pola golfowego, lub wybrać się na lodowisko, by poza samą jazdą na łyżwach spróbować również curlingu. Ukojenie dla bolących mięśni przyniesie z pewnością wizyta w basenie lub jednym z licznych centrów odnowy biologicznej. Piękne widoki okolicznych miasteczek i bezdroży podziwiać można podczas wycieczki kuligiem lub samemu dosiadając konia. Liczne trasy trekkingowe pozwalają na wycieczki na rakietach śnieżnych, a bardziej śmiali mogą zakosztować lodowej wspinaczki po zamarzniętych wodospadach. Miłośnicy kultury powinni odwiedzić pobliskie San Martino i znajdujące się w nim Muzeum historii i kultury tyrolskiej. Poza szeregiem dobrych restauracji wielką atrakcją dla tych wszystkich, którzy uwielbiają dobrze zjeść są trzy restauracje mogące się pochwalić gwiazdkami słynnego kulinarnego przewodnika Michelin. Wieczorem zaś swoje podwoje otwierają liczne puby i kluby, w których do późnych godzin przy dobrym drinku opowiadać można o swoich narciarskich przygodach.

Gdzie nocować w Alta Badia?
Zakwaterowanie w tym regionie znajdziemy w kilku pomniejszych wioskach takich jak: La Villa, Colfosco czy Corvara. W każdej z nich jest opcja na znalezienie tańszych noclegów w apartamentach prywatnych.
http://www.altabadia.org/en-US/hotels_accommodation_alta_badia.html.

Program eventów na sezon:
Wydarzeniem elektryzującym wszystkich fanów sportów zimowych jest tutejszy slalom gigant zaliczany do Pucharu Świata, rozgrywany w połowie grudnia. Smakosze regionalnej kuchni zjawić się tu powinni pod koniec stycznia, gdy organizowane są zawody szefów kuchni o puchar Audi. Zaś miłośnicy turystyki narciarskiej mogą wziąć udział w Skimaratonie wokół słynnej Sella Rondy.
http://www.altabadia.org/en-US/online-events-calendar.html.

Jak dojechać do Alta Badia?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę i Katowice, gdzie wjeżdżamy na autostradę A4 w kierunku Wrocławia. Zjeżdżamy z niej na autostradę A1 w kierunku Rybnika i dalej drogą nr 78 podążamy przez Wodzisław Śląski do granicy z Czechami w Chałupkach. Po czeskiej stronie drogą nr 1 kierujemy się na Ołomuniec i Brno. Stąd drogą E461 jedziemy do granicy z Austrią w Mikulovie i dalej kierujemy się na Wiedeń. Z Wiednia dalej autostradą A2 podążamy do Grazu/Klagenfurtu i Villach. Tutaj zjeżdżamy na drogę E66 na Lienz, którą jedziemy aż do włoskiej miejscowości Dobiacco, gdzie skręcamy na drogę nr SS51 na Cortinę d’Ampezzo. Stąd drogą SS48 kierujemy się do celu do miejscowości La Villa.

Odległość - 1286 km (14 godzin 15 minut).