Oferty dnia

Narty we Włoszech - Narty w Passo Tonale - Ponte di Legno

Passo Tonale - Ponte di Legno. Te dwa połączone ze sobą gondolą miasteczka tworzą jeden z największych resortów narciarskich Trydentu. Choć prawdę mówiąc nie leży on cały w Trydencie, gdyż przez środek Passo Tonale przebiega granica z Lombardią. Położony w cieniu lodowca Presena (3025 m n.p.m.), ośrodek jest idealnym miejscem dla turystów, dla których liczy się tylko narciarstwo bez całej związanej z nim otoczki. Nie znajdziemy tu bowiem tak malowniczych wiosek jak w innych częściach Alp, baza apres ski też nie jest bardzo bogata. Za to szusować możemy po wyśmienicie przygotowanych 100 km szerokich tras, a gwarancja pokrywy śnieżnej ściąga tu amatorów „białego szaleństwa” do końca kwietnia lub nawet przez cały rok jeśli mowa o trasach lodowca. Dzięki szerokiej palecie trudności nartostrad każdy narciarz niezależnie od umiejętności będzie zadowolony. Trasa Paradiso w Passo Tonale sprowadzi na ziemię każdego narciarza ze zbyt wybujałą fantazją. Duża stromizna nie pozwala przygotować tej trasy w jej górnych partiach, przez co jeździ się tam w zasadzie po muldach i głębokim śniegu. Sporo trudnych tras znaleźć możemy także bliżej Ponte di Legno. Mniej zaprawieni w narciarskiej sztuce narciarze oraz najmłodsi adepci dwóch desek powinni zostać w niższych partiach Passo Tonale, gdzie znajdą bardzo rozległe tereny o łagodnym kącie nachylenia jak również szkoły narciarskie i przedszkole. Region pamięta też o snowboardzistach, dla których wybudowano tu snowpark, w którym podniebne ewolucje można trenować m.in. na halfpipe.

Zawiedzone mogą być mimo wszystko przyjeżdżające tu rodziny z dziećmi, gdyż oferta dla najmłodszych wczasowiczów jest niestety uboga. Najlepiej za to będą się tu czuli zapaleni narciarze, którzy będą chcieli maksymalnie wykorzystać swoje skipassy jeżdżąc nawet do późnych godzin wieczornych, gdyż jeden z wyciągów jest oświetlany i działa do godziny 23.00.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 3
 • Wyciągi krzesełkowe: 19
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 7

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 14 km
 • Czerwone: 56 km
 • Niebieskie: 30 km
 • Trasy biegowe: 21 km
Kompleks jest wyposażony w sztuczne oświetlenie oraz armatki śnieżne.

Ceny karnetów 6-dniowych w Passo Tonale - Ponte di Legno:

 • Poza sezonem do 06.12 od 13.04, 10-23.12: dorośli - 137 EUR, dzieci - 69 EUR
 • Niski Sezon 07-25.01, 11.03-12.04: dorośli - 166 EUR, dzieci - 83 EUR
 • Wysoki sezon 07-09.12, 24.12 - 06.01, 26.01-10.03: dorośli - 192 EUR, dzieci - 97 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark
 • wypożyczalnia skibobów

Atrakcje dla dzieci:

 • przedszkole narciarskie
 • szkółki dla dzieci

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Wybór różnych aktywności po nartach nie jest tu specjalnie duży, gdyż jest to ośrodek nastawiony typowo na narciarstwo. Mimo to jest jednak tu co robić gdy już odepniemy narty. Wypoczywających w Passo Tonale gości zaprasza na ślizgawki lodowisko, a kto ma ochotę popływać może wybrać się na kryty basen. Po bezdrożach i okolicznych wioskach turystów powiezie kulig lub psi zaprzęg, a dla fanów sportów motorowych dużą atrakcją z pewnością będzie przejażdżka skuterem śnieżnym. Warto wybrać się również na spacer na rakietach śnieżnych. Najwięcej jednak możliwości czeka na kulinarnych fascynatów. Szeroka gama restauracji i barów, w których podaje się tradycyjną kuchnię Trydentu powinna być ważnym punktem do zaliczenia w programie apres ski każdego przybywającego tu turysty.

Gdzie nocować w Passo Tonale - Ponte di Legno?
Passo Tonale oraz pobliskie Ponte di Legno oferują sporo miejsc noclegowych. Jeśli jednak chcemy spędzić urlop w nieco bardziej malowniczej górskiej wiosce o zabudowie typowo regionalnej, warto poszukać noclegów w tym drugim miasteczku. Łatwo też z niego można dostać się do Passo Tonale dzięki gondoli łączącej obie wioski.
http://www.passotonale.it/.

Program eventów na sezon:
brak.

Jak dojechać do Passo Tonale - Ponte di Legno?
Z Warszawy kierujemy się droga S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę i Katowice, gdzie wjeżdżamy na autostradę A4 w kierunku Wrocławia. Zjeżdżamy z niej na autostradę A1 w kierunku Rybnika i dalej drogą nr 78 przez Wodzisław Śląski do Chałupek gdzie przekraczamy granicę z Czechami. W Czechach drogą nr 1 kierujemy się na Ołomuniec i dalej na Brno, skąd drogą E461 dojeżdżamy do granicy z Austrią w Mikulovie. Po przekroczeniu granicy kierujemy się cały czas na Wiedeń aż do zjazdu na trasę S1 na St.Polten. Z St.Polten autostradą A1 dojeżdżamy do Salzburga, a następnie drogą E60 podążamy do Innsbrucku. W Innsbrucku obieramy drogę nr E45 przez przełęcz Brenner na Bolzano. Stąd autostradą A22 jedziemy do Mezzolombardo. Dalej drogami SS43 i SS42 na Passo Tonale.

Odległość - 1417 km (15 godzin 20 minut).