Oferty dnia

Narty we Włoszech - Narty w Val di Fiemme - Obereggen

Val di Fiemme - Obereggen. Tuż przy granicy z Austrią, na terenach Trydentu i Południowego Tyrolu usytuowany jest niewielki jak na alpejskie warunki, aczkolwiek warty odwiedzin ośrodek Ski Latemar. Najważniejszymi wioskami tego resortu są: najbliżej położony całej narciarskiej karuzeli Obereggen, słynne ze skoków narciarskich Predazzo oraz Pampeago. Dysponujący nieco ponad 40 km nartostrad resort przeznaczony jest w głównej mierze dla narciarzy, którzy wciąż doskonalą swoje umiejętności lub zaczynają dopiero przygodę z narciarstwem. Spora ilość tras usytuowanych jest bowiem na łagodnych zboczach o przyjemnym ukształtowaniu terenu co niewątpliwie pomaga w szlifowaniu swojej jazdy. Nie oznacza to jednak, że nie da się znaleźć w Obereggen bardzo trudnych tras, gdyż wystarczy np. spróbować jazdy na Pala di Santa - najtrudniejszej trasie tego regionu o prawie 60 stopniowym nachyleniu. Co prawda narciarskich wyjadaczy kusić również mogą tereny poza trasami, jednak należy uważać na krążących po stokach Carabinieri, którym z pewnością się to nie spodoba i ukarzą nas mandatem, ponieważ jazda off-piste jest tu dozwolona tylko w wyznaczonych, nielicznych miejscach. Jest też okazja, aby sprawdzić się w jeździe sportowej na rozstawianym slalomie z pomiarem czasu. Sporo atrakcji czeka tu za to na wszystkich najmłodszych narciarzy. Są dwa przedszkola z interesującymi programami animacji, są również tory saneczkowe czynne także wieczorami, a na stokach często odbywają się ciekawe wydarzenia dedykowane wszystkim maluchom. Snowboarderów i narciarzy znudzonych samym zjeżdżaniem zaciekawić powinna oferta snowparku, w którym zarówno nowicjusz jak i bardziej doświadczony rider znajdzie coś dla siebie. Do ich dyspozycji jest tu aż 30 przeszkód. Region ten ze swoimi wioskami może nie jest szalenie atrakcyjny pod względem ilości poza narciarskich atrakcji, jednak bliskość od stolicy Południowego Tyrolu - Bolzano, a także kilka propozycji z zakresu życia nocnego powinno zadowolić wszystkich szukających rozrywek po odpięciu nart.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 2
 • Wyciągi krzesełkowe: 14
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 2

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 6 km
 • Czerwone: 28 km
 • Niebieskie: 9 km
 • Trasy biegowe: 153 km
Ośrodek posiada armatki śnieżne. Jest tu również możliwość jazdy na nartach po zachodzie słońca.

Ceny karnetów 6-dniowych:

 • Przed sezonem do 22.12: dorośli - 171 EUR, dzieci 120 EUR
 • Niski sezon 06.01-02.02, po 17.03: dorośli - 188 EUR, dzieci - 132 EUR
 • Wysoki sezon 23.12-05.01, 03.02-16.03: dorośli - 214 EUR, dzieci - 150 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark
 • slalom z pomiarem czasu

Atrakcje dla dzieci:

 • Brunoland, Yeti Kinderland - przedszkola ze szkółkami narciarskimi
 • animacje dla dzieci na stoku
 • tory saneczkarskie

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Ośrodek nie oferuje zbyt wielu atrakcji poza narciarstwem, jednak wcale nie trzeba siedzieć w hotelu po odpięciu nart. Można wybrać się na lodowisko lub na tor saneczkowy, a jeśli lubimy górskie wędrówki to znajdziemy tu aż 100 km tras. Jest również możliwość wyjścia w góry na rakietach śnieżnych, a nawet lot widokowy helikopterem. Kto zaś wolałby spokojnie odpocząć może wybrać się do któregoś z basenów, które ulokowane są w dobrych hotelach. Na brak atrakcji nie powinni narzekać klubowicze, gdyż jest całkiem sporo pubów, a także miejsc gdzie można potańczyć przy muzyce na żywo.

Gdzie nocować w Val di Fiemme - Obereggen?
W dolinie tej można znaleźć sporo różnych obiektów noclegowych, zarówno tych o standardzie turystycznym jak i bardziej luksusowym. Tańsze noclegi z pewnością znajdziemy w mniejszej wiosce jaką jest Pampeago lub Cavalese.
http://www.obereggen.com/no_cache/en/accomodation_val_dega/.

Program eventów na sezon:
Co roku na przybywających do tego resortu turystów czeka wiele ciekawych wydarzeń, głównie o charakterze sportowym. Kto lubi narciarskie nowości i technologie powinien skorzystać z możliwości darmowych testów sprzętu. Turyści ze sportową żyłką mogą podejrzeć najlepszych narciarzy starego kontynentu podczas odbywającego się tutaj Pucharu Europy. Popisowe i efektowne tricki zobaczyć można podczas kilku zawodów freestyle’owych. Z kolei począwszy od sylwestra organizowane są cykliczne pokazy jazdy instruktorów z lokalnych szkół.
http://www.obereggen.com/en/event_calendar_201213/.

Jak dojechać do Val di Fiemme - Obereggen?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę i Katowice, gdzie wjeżdżamy na autostradę A4 w kierunku Wrocławia. Zjeżdżamy z niej na autostradę A1 w kierunku Rybnika i dalej drogą nr 78 podążamy przez Wodzisław Śląski do granicy z Czechami w Chałupkach. Po czeskiej stronie drogą nr 1 kierujemy się na Ołomuniec i Brno. Stąd drogą E461 jedziemy do granicy z Austrią w Mikulovie i dalej kierujemy się na Wiedeń. Z Wiednia dalej autostradą A2 podążamy do Grazu/Klagenfurtu i Villach. Tutaj zjeżdżamy na drogę E66 na Lienz i podążamy nią aż do wjazdu na autostradę A22 na Bolzano. Z autostrady zjeżdżamy na drogę nr SS241 na San Valentino in Campo i stąd drogą SS620 jedziemy do Obereggen.

Odległość - 1350 km (15 godzin 20 minut).