Oferty dnia

Narty w Austrii - Narty w Hintertux

Hintertux. Nowoczesna infrastruktura, perfekcyjnie przygotowane stoki, szeroki wybór tras oraz ilość słonecznych dni - to wszystko sprawia, że położony na krańcu doliny Zillertal lodowiec Hintertux jest uważany za jeden z najlepszych całorocznych ośrodków narciarskich Austrii. Coroczne inwestycje sprawiają, że na przyjeżdżających tu narciarzy czekają ciągle to nowe udogodnienia jak np. światowej klasy wyciągi, m.in. jedyna na świecie 10-osobowa gondola Gefrorene Wand, kursująca z Tuxer Fernerhaus na sam środek lodowca. Ośrodek ten razem z całą doliną Ziller nie bez przyczyny otrzymał wiele wyróżnień od renomowanych pism czy portali internetowych: Sunday Times, skiresort.de, Ski Magazin. Przyjeżdżając w te rejony mamy możliwość jazdy na prawie 230 km tras rozsianych po rozległym terenie, począwszy od samego lodowca Hintertux, przez Eggalm, Rastkogel na Penken skończywszy. Co prawda nie da się jeździć pomiędzy lodowcem, a resztą bez odpinania nart, ale dzieląca je odległość jest na tyle mała, iż można sobie z tym poradzić. Większość z tutejszych tras jest oznaczonych jako trudne, jednak duża ich szerokość daje poczucie bezpieczeństwa mniej zaprawionym narciarzom. Narciarscy eksperci powinni udać się na najwyższy punkt lodowca - Gefrorene Wand, które obrały sobie na miejsce treningów liczne kadry narciarskie w narciarstwie alpejskim. Z kolei kto chciałby najpierw poćwiczyć i nabrać wprawy przed wjazdem wyżej może zostać na Tuxerjoch, gdzie sporo łatwiejszych tras zapewni spokojną naukę. Dwa snowparki i sporo miejsca dla fanów jazdy w głębokim śniegu poza trasami sprawiają, iż kurort ten jest równie często wybierany zarówno przez amatorów tego typu jazdy jak i profesjonalistów przygotowujących się do swoich zawodów. Resort ten stoi również wysoko pod względem infrastruktury dziecięcej. Jest tu sporo szkółek narciarskich czy przedszkoli z maskotką Louisem, która zadba o dobry humor najmłodszych. Po trudach całego dnia nauki warto zabrać dziecko na tor saneczkowy lub do Play Areny, gdzie na powierzchni 1000 m2 zorganizowano dzieciom plac zabaw pod dachem. Z tego właśnie względu warto odwiedzić to miejsce z całą rodziną, jakkolwiek dobrze również będą się tu czuli narciarze chcący zakosztować życia towarzyskiego po nartach i udziału w licznych imprezach kulturalno-rozrywkowych mających miejsce w całej dolinie Zillertal.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 12
 • Wyciągi krzesełkowe: 23
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 27

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 32 km
 • Czerwone: 136 km
 • Niebieskie: 59 km
 • Trasy biegowe: 14 km
W ośrodku jest możliwość jazdy na nartach po zmroku.

Ceny karnetów 6-dniowych (Zillertaler Super Skipass) w Hintertux

 • 01.12-06.04: dorośli - 215 EUR, dzieci - 97 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • Betterpark - snowpark przy wyciągu Olperer
 • Winterpark (snowpark)
 • trasy freeride
 • szkoły freestyle’u i telemarku
 • Racing Camps - nauka jazdy na tyczkach (również dla dzieci)

Atrakcje dla dzieci:

 • przedszkole narciarskie z wieloma atrakcjami m.ion karuzelą z oponami
 • Ski Kinder Club - szkółka narciarska
 • tor saneczkowy
 • Play Arena (1000 m2 placu zabaw pod dachem)

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Sama miejscowość Hintertux jak i niżej położone wioski dają wiele możliwości spędzenia czasu po nartach. Tym wszystkim, którym szusowanie dało w kość proponuje się regenerację na tutejszej pływalni z wodami termalnymi. Bardziej aktywni mogą pograć w tenisa, pojeździć na łyżwach czy konno. Na prawdziwych smakoszy czekają liczne tradycyjne tyrolskie restauracje z regionalną kuchnią, a miłośnicy dobrych drinków powinni udać się do kawiarni Tuxerstubl. Jeśli zaś mamy ochotę na zabawę w promieniach słońca warto na stoku zatrzymać się przy Sommerberg Arena - schronisku z tarasem słonecznym i Dj-em, który umila gościom czas swoją muzyką. Pasjonaci natury koniecznie muszą wybrać się do pałacu lodowego położonego pod lodowcem, gdzie można obejrzeć 70-centymetrowe kryształy i 8-metrowe sople.

Gdzie nocować w Hintertux
U podnóża lodowca Hintertux znajdziemy obiekty noclegowe w każdym standardzie, jeśli zaś szukamy typowych austriackich gasthaus’ów czy apartamentów warto poszukać w pobliskiej miejscowości Lanersbach. Położone najwyżej (1500 m n.p.m.), miasteczko Hintertux jest zdecydowanie najdroższe w tej okolicy.http://www.tux.at/

Program eventów na sezon
Ciekawymi wydarzeniami mającymi miejsce na lodowcu Hinertux są: otwarcie sezonu freeskiing, a także rozpoczynający sezon Powder Week organizowany w połowie października. Ciekawym wydarzeniem z pewnością będzie też festiwal telemarku organizowany tu na początku listopada. W trakcie sezonu odbywają się tu również imprezy freestyle’owe w snowparku, a także zmagania we freeride o punkty Pucharu Świata. Warto również zobaczyć w pobliskim Finkenberg pokaz pod tytułem „Snow & Fire” lub wziąć udział w zjeździe z pochodniami, który odbywa się tutaj dzień przed Sylwestrem. Dużo wydarzeń ma miejsce także w pobliskich resortach - Zillertal Arena czy Mayrhofen.
http://www.tux.at/en/events/browse/1.html

Jak dojechać do lodowca Hintertux
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice skąd autostradą A4 jedziemy w stronę Wrocławia i wybieramy zjazd na autostradę A1 w kierunku Rybnika. Następnie dorgą E75 kierujemy się na Wodzisław Śląski aż do granicy z Czechami w Gorzycach. Po czeskiej stronie trasami nr 1/E462/E442 dojeżdżamy do Ołomuńca. Za Ołomuńcem drogą nr E462 dojeżdżamy do Vyskov gdzie wjeżdżamy znów na trasę nr 1 do Brna. Z Brna drogą E481 dojeżdżamy do Mikulova gdzie przekraczamy granicę z Austrią. Po austriackiej stronie trzymamy się cały czas drogi na Wiedeń. Przed dojazdem do stolicy wybieramy zjazd na autostradę na St. Polten, Linz i Salzburg. Po przejechaniu Salzburga trzymamy się cały czas drogi nr E60 na Innsbruck. Z nieskręcany na drogę nr 169 prowadzącą do Mayrhofen. Po przejechaniu tego miasteczka skręcamy na drogę prowadzącą do Hintertux.

Odległość: 1205 km (13 godzin 30 minut).