Oferty dnia

Narty w Austrii - Narty w Ischgl

Ischgl. Są takie miejsca w Alpach, do których przyjeżdża się nie tylko po to żeby jeździć na nartach. Położona w tyrolskiej dolinie Paznaun Silvretta, z całą swoją szeroką ofertą atrakcji, zdecydowanie zalicza się do tego grona. Najważniejszym, oczywiście, co tu sprowadza wszystkich turystów to wyśmienicie przygotowanych nieco ponad 230 km tras zjazdowych z czego 75% to trasy trudne lub bardzo trudne, dlatego region ten jest szczególnie polecany narciarskim zapaleńcom. Mogą się oni tu bowiem sprawdzić na najtrudniejszej trasie regionu o długości 1,6 km i różnicy poziomów 500 m. Najdłuższa z tras z kolei liczy sobie prawie 11 km. Na mniej doświadczonych czekają szerokie i łagodne trasy niebieskie, a tych zupełnie bez doświadczenia chętnie weźmie pod swoje skrzydła szkoła narciarska, w której funkcjonuje również narciarskie przedszkole. Niezwykle duże pole do popisu mają snowboardziści. Otwarty tutaj największy snowpark w Europie z 35 przeszkodami i liczne trasy freeride’owe zapewnią dużą dawkę adrenaliny. Ciekawą propozycją dla wszystkich jest tzw. Schmuggler Runde. Połączenia narciarskie dają możliwość przejazdu na nartach do Szwajcarii gdzie znajdziemy sklep wolnocłowy. Jedyne co nam potrzebne podczas tej narciarskiej wycieczki to paszport i ...plecak na zakupy. Wysoko położony resort (1377-2872 m n.p.m.) może pochwalić się gwarancją pokrywy śnieżnej już od listopada do maja. Co prawda bywa tutaj niekiedy tłoczno, gdyż od kilku sezonów Ischgl stał się bardzo popularnym kurortem, jednak prawie 90 tysięczna przepustowość wszystkich wyciągów razem wziętych daje sobie nieźle radę. Ischgl to prawdziwa mekka miłośników nocnego życia, po dniu spędzonym na stokach swoje podwoje otwierają przed turystami dziesiątki pubów, restauracji, dyskotek i klubów nocnych, a jeśli mamy szczęście to może udać się wziąć udział w jednym z bezpłatnych koncertów światowych gwiazd, z których Ischgl słynie. Wadą tej miejscowości niestety są tutejsze ceny. O ile zamieszkać można w tańszym, pobliskim miasteczku Kappl, o tyle na imprezę do Ischgl pojechać po prostu trzeba ... przynajmniej raz.

Skipass:

Wyciągi:

 • Kolejki linowe: 3
 • Gondole: 2
 • Wyciągi krzesełkowe: 25
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 13

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 27 km
 • Czerwone: 152 km
 • Niebieskie: 57 km
 • Trasy biegowe: 48 km
W ośrodku do dyspozycji jest 11 tysięcy armatek śnieżnych dzięki czemu cały teren objęty jest naśnieżaniem. Jest także możliwość jazdy wieczornej.

Ceny karnetów 6-dniowych w Ischgl

 • Niski sezon do 21.12 od 08.04, 07.01 - 25.01: dorośli - 191,50 EUR, dzieci - 127,50 EUR
 • Wysoki sezon 22.12 - 06.01, 26.01 - 07.04: dorośli - 212,50 EUR, dzieci - 127,50 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • tor saneczkowy
 • freeride
 • snowpark - największy w Europie

Atrakcje dla dzieci:

 • przedszkola narciarskie
 • żłobki dla dzieci od 1. roku życia
 • halfpipe dla dzieci (w snowparku)

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Baza apres ski na światowym poziomie. Przede wszystkim nie wynudzą się tutaj wszyscy amatorzy nocnego życia i miłośnicy dobrej muzyki. Resort ten oferuje mnóstwo pubów, dyskotek i klubów nocnych gdzie można bawić się do białego rana, jak również są tutaj często organizowane darmowe koncerty znanych światowych gwiazd muzyki. W Ischgl grali już m.in. Elton John, Sting, Bon Jovi, Rod Steward. Z kolei jeśli chcemy spędzić czas aktywnie to czeka na nas lodowisko (zagramy tu również w curling), hala z kortami do tenisa oraz basen. Turyści lubiący odkrywać uroki okolic mogą skorzystać z oferty wyprawy na rakietach śnieżnych, wybrać się na kulig lub samemu spróbować dosiąść konia. Kto nie boi się wysokości z pewnością chętnie zobaczy panoramę Alp z lotu ptaka podczas paraglidingu. Jeśli komuś jeszcze mało nart może wybrać się na jedną ze skitourowych tras, a po całym wyczerpującym dniu warto odwiedzić któreś z centrów wellness usytuowanych w tutejszych hotelach.

Gdzie nocować w Ischgl?
Ischgl należy niestety do jednego z droższych miejsc w Alpach, ale za to znajdziemy tutaj naprawdę luksusowe hotele dla najbardziej wymagających. Jeśli chcemy znaleźć tańszy nocleg warto poszukać w oddalonej o 5 km od Ischgl miejscowości Kappl.
http://www.ischgl.com/ischgl/en/accommodation-ischgl-tyrol.

Program eventów na sezon:
Niezapomniany urlop spędzą tutaj wszyscy wielbiciele dużych muzycznych eventów. Warto też wybrać się na cyklicznie organizowane pokazy demo teamu miejscowej szkoły narciarskiej, zapisać się na amatorskie zawody narciarskie lub pooglądać zawodowców na desce podczas ich zawodów w snowparku.
http://www.ischgl.com/en/events-ischgl-calendar.

Jak dojechać do Ischgl?
Z Warszawy kierujemy się drogą E30 na Łódź, Poznańm aż do granicy z Niemcami w Świecku. Po niemieckiej stronie wybieramy drogę nr E51 na Leipzig i później E49 na Norymbergę. Za Norymbergą kierujemy się na Monachium drogą nr E45 gdzie na obwosnidy miasta wybieramy drogę nr E52 i 93 prowadzącą do granicy z Austrią. Po przekoroczeniu granicy drogą E60 przejeżdżamy przez Inssbruck, aż do miejscowości Landeck by tam skręcić na drogę nr 188 prowadzącą do Ischgl.

Odległość - 1384 km (13 godzin).