Oferty dnia

Narty w Austrii - Narty w Lech am Arlberg

Lech am Arlberg. Ta stosunkowo niewielka wioska położona w landzie Vorarlberg jest jednym z najbardziej snobistycznych i elitarnych ośrodków narciarskich Austrii. Dzięki wielu ekskluzywnym hotelom, perfekcyjnie przygotowanym trasom oraz bogatemu życiu towarzyskiemu co roku przybywa tu mnóstwo turystów z finansowej elity, a także wielu celebrytów. Przykładowo w pobliskiej miejscowości Zurs nie znajdziemy tanich noclegów. Wioska ta jest zdominowana przez drogie i luksusowe hotele. Z kolei w Lech, w przypadku zbyt dużego napływu turystów jednodniowych wprowadza się ich limity, wszystko po to, aby najzamożniejsi i wybredni klienci nie musieli stać w kolejkach. Poza drogimi hotelami, sklepami znanych światowych marek i kultowymi barami, w których trzeba się pokazać, resort ten ma do zaoferowania 110 km tras zjazdowych o bardzo zróżnicowanej strukturze. Eksperci mogą udać się na jedną z tras zawodniczych, by zmierzyć sobie czas na rozstawionym slalomie, z kolei nowicjusze powinni odwiedzić stoki położone wokół wioski Oberlech. Znajdą tam łagodne i szerokie stoki przystosowane w sam raz do nauki. Lech am Arlberg ma też sporo do zaoferowania dzieciom. Zawsze gotowi do pracy instruktorzy z chęcią zajmą się najmłodszymi adeptami dwóch desek w jednym z narciarskich przedszkoli. Prawdziwą frajdę mają tutaj miłośnicy jazdy po nieprzetartych szlakach. Kurort ten proponuje im ok. 180 km tras freeskii, które według jednego z niemieckich renomowanych portali narciarskich zajęły pierwsze miejsce w rankingu „Best freeride opportunities”. Wykupując tu skipass możemy również korzystać z pobliskich wyciągów w St.Anton, Stuben czy St.Christoph, chociaż niestety nie są ze sobą połączone nartostradami. Po wyczerpującym dniu na nartach warto zasiąść w jednej z przytulnych knajpek, napić się pysznej kawy i zastanowić co dalej zrobić z tak dobrze rozpoczętym dniem, a możliwości jest sporo... w końcu nie bez przyczyny resort od kilku lat jest w zaszczytnym gronie członków „Best of the Alps”.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 6
 • Wyciągi krzesełkowe: 18
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 11
Resort daje również możliwość jazdy przy sztucznym oświetleniu.

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 22 km
 • Czerwone: 44 km
 • Niebieskie: 44 km
 • Trasy biegowe: 22 km

Ceny karnetów 6-dniowych w Lech am Arlberg

 • Niski sezon 07.01-25.01: dorośli - 218 EUR, dzieci - 131 EUR
 • Wysoki sezon 22.12 - 06.01: dorośli - 228 EUR, dzieci - 137 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • Snowpark (Schlegelkopf)
 • trasy freeride’owe
 • helliskiing
 • slalom z pomiarem czasu

Atrakcje dla dzieci:

 • liczne szkółki narciarskie z wyodrębnionymi strefami do nauki
 • przedszkola także dla dzieci od 2,5 lat
 • tor saneczkowy

Apres Ski - atrakcje poza nartami
W Lech nie można się po prostu nudzić. Bez względu na to jak lubimy spędzać wolny czas, na pewno znajdziemy tu coś dla siebie. Warto na pewno zwiedzić malowniczą okolicę miasteczka. W tym celu możemy wybrać się na kulig lub na spacer po jednym z wytyczonych szlaków pieszych. Komu pozostaną jeszcze siły po jeździe na nartach może udać się do centrum fitness lub na lodowisko, gdzie oprócz jazdy na łyżwach można spróbować gry w curling. Do dyspozycji są także kryte korty do tenisa, squash, a nawet hale do golfa. Ciekawym pomysłem może okazać się również gra w kręgle na lodzie na...dachu jednego z hoteli podziwiając piękne widoki. Zregenerować siły przed kolejnym dniem można w pływalni hotelu Montana, dostępnym także dla gości z zewnątrz. Dzieci natomiast zachwycone będą oświetlonym, prawie 1,5 km torem saneczkowym. O wzrost poziomu adrenaliny zadba z kolei sztuczna ścianka wspinaczkowa, lot w tandemie na paralotni lub skok ze spadochronem. Obok tego wszystkiego płynie tu oczywiście bogate życie nocne w wielu knajpkach, klubach i restauracjach. Trzeba się też koniecznie pokazać w hotelowych barach - „Krone” i „Burg” - dwóch najbardziej ekskluzywnych tutejszych hoteli.

Gdzie nocować w Lech am Arlberg?
Tutejsze obiekty noclegowe oferują głównie miejsca w drogich ale zarówno bardzo luksusowych hotelach i pensjonatach. Zdecydowanie mniej jest miejsc w kwaterach i apartamentach prywatnych.
http://www.lechamarlberg.com/#/page/1

Program eventów na sezon
Różnorodność odbywających się tutaj imprez sprawia, że zawsze możemy trafić na coś ciekawego. Panie z przyjemnością zobaczą na pewno najmodniejsze kreacje podczas organizowanego tu Fashion Show. Całe rodziny z kolei powinny odwiedzić malowniczy jarmark świąteczny. Uwagę miłośników dobrej zabawy przyciągnie z pewnością sylwestrowa impreza z pokazem fajerwerków w Zurs. Ciekawym i efektownym wydarzeniem jest pokaz zjazdu z pochodniami organizowany tu kilka razy w trakcie sezonu.
http://www.lechzuers.com/events/?d=12-2012

Jak dojechać do Lech am Arlberg?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice skąd autostradą A4 jedziemy w stronę Wrocławia i wybieramy zjazd na autostradę A1 w kierunku Rybnika. Następnie dorgą E75 kierujemy się na Wodzisław Śląski aż do granicy z Czechami w Gorzycach. Po czeskiej stronie trasami nr 1/E462/E442 dojeżdżamy do Ołomuńca. Za Ołomuńcem drogą nr E462 dojeżdżamy do Vyskov gdzie wjeżdżamy znów na trasę nr 1 do Brna. Z Brna drogą E481 dojeżdżamy do Mikulova gdzie przekraczamy granicę z Austrią. Po austriackiej stronie trzymamy się cały czas drogi na Wiedeń. Przed dojazdem do stolicy wybieramy zjazd na autostradę na St. Polten, Linz i Salzburg. Po przejechaniu Salzburga trzymamy się cały czas drogi nr E60 na Innsbruck, która doprowadzi nas do celu.

Odległość: 1321 km (14 godzin 30 minut).