Oferty dnia

Narty w Austrii - Narty w Sankt Anton am Arlberg

Sankt Anton am Arlberg. Położony na przełęczy Arlberg w Alpach Wschodnich St. Anton to ośrodek cieszący się olbrzymią renomą wśród miłośników „białego szaleństwa”. Kurort ten od lat jest członkiem elitarnego klubu „Best of the Alps”, skupiającego najlepsze alpejskie resorty. To niewielkie miasteczko proponuje odwiedzającym je narciarzom prawie 150 km tras zjazdowych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, bez względu a poziom umiejętności narciarskich.. Najbardziej wymagający powinni udać się na tereny Galzig i Gampen, gdzie rozegrano w 2001 roku większość konkurencji alpejskich mistrzostw świata. Ci, którym do mistrzostwa jeszcze trochę brakuje mogą podszkolić się na trasach Albony. Tutejsze zbocza są łagodne i szerokie, przez to idealne do nauki. St. Anton jak i cały Arlberg jest prawdziwym rajem dla miłośników jazdy poza trasami. Łącznie jest ich w tym regionie aż 180 km. Na deskę z kolei można wybrać się do wybudowanych tu snowparków, które w sezonie rozgrywane są także zawody freestyle’owe. W przedszkolach i wydzielonych miejscach do ćwiczeń swoje pierwsze chwile z nartami mogą spędzić najmłodsi, oczywiście pod bacznym okiem instruktora. Jest również żłobek, przyjmujący dzieci od 2,5 lat. St. Anton jest częścią Arlberg Ski Region. To oznacza, iż na jednym skipassie możemy jeździć również w pobliskim Lech am Arlberg, Zurs, St.Christoph i Stuben. Co prawda wszystkie te miejscowości nie są ze sobą bezpośrednio połączone nartostradami (kursuje darmowy skibus), ale całość tej narciarskiej karuzeli pozwala na jazdę po prawie 280 km wyśmienicie przygotowanych tras zjazdowych. Tak jak bogaty jest wybór tras na stoku, tak i bogate jest tu życie nocne. Mnóstwo prześcigających się w swoich ofertach lokali, dyskotek czy restauracji ze wspaniałą kuchnią daje wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu po nartach. Jedyną wadą tej miejscowości są niestety ceny, dlatego zakwaterowania warto poszukać w nieodległych wioskach doliny Stanzertal.

Skipass:

Wyciągi:

 • Kolejki linowe: 1
 • Gondole: 4
 • Wyciągi krzesełkowe: 35
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 22

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 28 km
 • Czerwone: 49 km
 • Niebieskie: 69 km
 • Trasy biegowe: 40 km

Ceny karnetów 6-dniowych w Sankt Anton am Arlberg

 • Niski sezon 07.01-25.01: dorośli - 218 EUR, dzieci - 131 EUR
 • Wysoki sezon 22.12 - 06.01: dorośli - 228 EUR, dzieci - 137 EUR

Dodatkowe atrakcje na stoku:

 • snowpark
 • trasy freeride
 • slalom z pomiarem czasu

Atrakcje dla dzieci:

 • przedszkole narciarskie dla dzieci powyżej 2,5 lat
 • szkółki narciarskie

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Bardzo szeroki wybór aktywności po nartach, daje każdemu turyście możliwość spędzenia wolnego czasu w miły sposób. Na tych mniej aktywnych, poszukujących odprężenia czekają centra wellness w St.Anton i w Pettneu. Możliwość jazdy na łyżwach i gry w curling daje nam tutejsze lodowisko. Można także pograć w tenisa czy squasha, a centrum sportowe arl.rock proponuje nam sztuczną ściankę wspinaczkową, bryłę lodową do wspinaczki oraz bowling. Na romantyczną wycieczkę można wybrać się kuligiem, a dzieci znajdą mnóstwo zabawy na oświetlonym torze saneczkowym.

Gdzie nocować w Sankt Anton am Arlberg?
Mimo dużej popularności resort ten nie jest przeznaczony tylko dla turystów z zasobnym portfelem i znajdziemy tu również sporo tańszych kwater prywatnych, których powinniśmy szukać np. w miejscowości Stuben.
http://www.stantonamarlberg.com/en/winter/unterkuenfte/accommodation-list-2.html

Program eventów na sezon
Przyjeżdżając tutaj w okresie przedświątecznym będziemy oczarowani atmosferą miasteczka i jarmarku świątecznego, który właśnie wtedy jest organizowany. Warto też wybrać się na noworoczny koncert. Najważniejszym sportowym wydarzeniem jest odbywający się w St. Anton Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet. Ciekawy spektakl na śniegu odbywa się w każdą środę począwszy od połowy stycznia - „Snow must go on”, podczas którego zobaczyć można także pokazy sztucznych ogni. Z kolei pasjonaci freestyle’u powinni wybrać się na zawody w tej dyscyplinie organizowane w tutejszym snowparku.

Jak dojechać do Sankt Anton am Arlberg?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice skąd autostradą A4 jedziemy w stronę Wrocławia i wybieramy zjazd na autostradę A1 w kierunku Rybnika. Następnie dorgą E75 kierujemy się na Wodzisław Śląski aż do granicy z Czechami w Gorzycach. Po czeskiej stronie trasami nr 1/E462/E442 dojeżdżamy do Ołomuńca. Za Ołomuńcem drogą nr E462 dojeżdżamy do Vyskov gdzie wjeżdżamy znów na trasę nr 1 do Brna. Z Brna drogą E481 dojeżdżamy do Mikulova gdzie przekraczamy granicę z Austrią. Po austriackiej stronie trzymamy się cały czas drogi na Wiedeń. Przed dojazdem do stolicy wybieramy zjazd na autostradę na St. Polten, Linz i Salzburg. Po przejechaniu Salzburga trzymamy się cały czas drogi nr E60 na Innsbruck, która doprowadzi nas do celu.

Odległość: 1290 (14 godzin).