Oferty dnia

Narty w Austrii - Narty w Salzburger Sportwelt

Salzburger Sportwelt. Salzburger Sportwelt jest największym ośrodkiem w skupiającym jeszcze cztery inne regiony Ziemi Salzburskiej i Styrii resorcie Ski Amade (Schladming-Dachstein, dolina Gastein, masyw Hochkönig oraz dolina Grossarl). W skład tego kompleksu wchodzi 8 głównych miast: Flachau, Wagrain, St. Johann, Radstadt, Kleinarl, Eben, Filzmoos oraz Altenmarkt. W każdym z nich czeka na nas inny klimat i inne doznania. Jedne to małe przytulne wioski, inne z kolei to modne miejsca gdzie zjeżdżają się elity, a jeszcze inne przeznaczone są na cichy rodzinny odpoczynek. Obojętnie gdzie zamieszkamy czeka tu na nas aż 350 km tras, co prawda nie da się jeździć po wszystkich bez odpinania nart, ale przykładowo pomiędzy Flachau, Wagrain i St. Johann można jeździć cały dzień nie korzystając dwa razy z tej samej trasy. Te trzy miasta oddalone od siebie w linii prostej o 20 km stanowią największą narciarską huśtawkę tego regionu, na którą składa się 175 km nartostrad. Szeroki wybór terenów do jazdy pozwala na dopasowanie ich do swojego stylu jazdy. Nowicjusze znajdą tu mnóstwo szkół i łatwych stoków, dzieci zaś mogą zacząć przygodę z narciarstwem w jednym z narciarskich przedszkoli. Kogo nudzą świetnie przygotowane trasy może wybrać się na trasy freeskii lub do jednego ze snowparków by pouczyć się nowych ewolucji. Zaś narciarze ze sportowym zacięciem powinni odwiedzić najtrudniejszą tutejszą trasę Pucharu Świata, długą na 3 km z różnicą poziomów 700 m lub powinni sprawdzić się na rozstawionym slalomie z pomiarem czasu. Salzburger Sportwelt przygotował też nie lada atrakcję dla wszystkich biegaczy, gdyż łącznie ośrodek proponuje 260 km tras biegowych, liczne są także szkoły biegowe i wypożyczalnie sprzętu. Po skończonym dniu na nartach wszystkie osiem miasteczek oferuje wiele ciekawych atrakcji. W zależności od tego gdzie mieszkamy każde z nich proponuje inny rodzaj wypoczynku, jednak w każdym znajdziemy przytulne bary i restauracje ze wspaniała salzburską kuchnią. Ciekawostką jest to, iż to właśnie tutaj we Flachau urodził się jeden z najlepszych alpejczyków wszechczasów - Hermann Maier.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 13
 • Wyciągi krzesełkowe: 35
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 52

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 42 km
 • Czerwone: 189 km
 • Niebieskie: 119 km
 • Trasy biegowe: 260 km
W resorcie jest możliwość jazdy przy sztucznym oświetleniu, jak również działa system naśnieżania.

Ceny karnetów 6-dniowych w Salzburger Sportwelt

 • Niski sezon do 23.12 od 07.04: dorośli - 195,50 EUR, dzieci - 99,50 EUR
 • Średni sezon 07.01-27.01: dorośli - 203 EUR, dzieci - 103,50 EUR
 • Wysoki sezon 24.12-06.01, 28.01-06.04: dorośli - 210 EUR, dzieci - 107 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • trasy freeride’owe
 • snowparki (Absolutpark, Burtonpark)
 • slalom z pomiarem czasu

Atrakcje dla dzieci:

 • liczne szkółki i przedszkola narciarskie z wyodrębnionymi terenami do nauki
 • tory saneczkowe

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Poza wieloma restauracjami, kuszącymi smacznym regionalnym jedzeniem oraz licznymi klubami skąd dociera głośna muzyka i gwar ludzi do późnych godzin nocnych, w blisko położonych od siebie miasteczkach znajdziemy wiele atrakcji. Jest tu lodowisko, na którym możemy zagrać w bawarską odmianę curlingu lub po prostu pojeździć na łyżwach. Możemy wybrać się na sanki jak za najmłodszych lat lub pograć w tenisa czy squasha. Miłośnicy wspinaczki mają do dyspozycji wycieczki, podczas których mają okazję do wspinania się zarówno po skałach jak i po lodzie. W góry można wybrać się również używając rakiet śnieżnych, a bardziej wygodni mogą to zrobić konno lub w kuligu. Ciekawą propozycją na spędzenie wolnego czasu są wyścigi na motocyklach po torze lodowym w St. Johann.

Gdzie nocować w Salzburger Sportwelt?
W 8 miasteczkach tego resortu znajdziemy całe mnóstwo obiektów noclegowych przeznaczonych zarówno dla najzamożniejszych turystów jak i dla tych którzy szukają tańszego noclegu.
http://www.salzburgersportwelt.com/en-events.htm.

Program eventów na sezon:
Miłośnicy tradycji i poznawania nowych kultur znajdą tu wiele ciekawych wydarzeń. Można wybrać się na jeden z targów gdzie sprzedaje się regionalne, swojskie wyroby. Ważnym tradycyjnym wydarzeniem jest tutejsza parada w diabelskich maskach odbywająca się na początku grudnia. Melomani mogą wybrać się na jeden z koncertów muzyki poważnej, a przyjeżdżając tu w okresie świątecznym jest okazja do zakupów na tradycyjnym austriackim jarmarku adwentowym.
http://www.salzburgersportwelt.com/en-events.htm.

Jak dojechać do Salzburger Sportwelt?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice skąd autostradą A4 jedziemy w stronę Wrocławia i wybieramy zjazd na autostradę A1 w kierunku Rybnika. Następnie drogą E75 kierujemy się na Wodzisław Śląski aż do granicy z Czechami w Gorzycach. Po czeskiej stronie trasami nr 1/E462/E442 dojeżdżamy do Ołomuńca. Za Ołomuńcem drogą nr E462 dojeżdżamy do Vyskov gdzie wjeżdżamy znów na trasę nr 1 do Brna. Z Brna drogą E481 dojeżdżamy do Mikulova gdzie przekraczamy granicę z Austrią. Po austriackiej stronie trzymamy się cały czas drogi na Wiedeń. Za stolicą drogą A2 a później S8 kierujemy się na Leoben i Kapfenberg. Tam wjeżdżamy na autostradę A9 na Salzburg. Z niej zjeżdżamy na drogę nr E651 na Liezen, która doprowadzi nas do autostrady A10 na Villach. Z niej zjeżdżamy do Flachau.

Odległość 1034 km (11 godzin 30 minut).