Oferty dnia

Narty w Austrii - Narty w Pitztal

Pitztal. U podnóża drugiego najwyższego szczytu Austrii - Wildspitze (3774 m n.p.m.) w dolinie Pitz, leży jeden z bardziej obleganych przez turystów z Polski kurort narciarski Pitztal/Rifflsee. Ośrodek ten, jak na warunki alpejskie, być może nie proponuje zawrotnej ilości tras, jednak ich wszechstronność i poziom przygotowania zapewnia optymalne warunki dla każdego z narciarzy. Sezon trwa tutaj praktycznie cały rok gdyż ośrodek Pitztal położony jest na lodowcu na wysokości dochodzącej do 3440 m n.p.m. Nie bez przyczyny ten resort jest często wybierany jako ośrodek przygotowawczy wielu kadr alpejskich, trenował tu m.in. znany austriacki mistrz Benjamin Raich. Kompleks ten składa się z dwóch ośrodków - położonego na lodowcu Pitzal oraz nieco niższego Rifflsee, co prawda nie są one ze sobą połączone, ale darmowy skibus dowiezie nas pod same wyciągi. Mnóstwo atrakcji czeka tutaj na najmłodszych adeptów dwóch desek. Jest przygotowany dla nich funpark na lodowcu, a dla tych całkiem małych, przedszkole narciarskie. Gdyby jednak dzieci znudziły się jazdą na nartach można je zabrać na tor saneczkowy lub w specjalnej strefie zbudować z nimi bałwana lub igloo, by po chwili znów zapiąć narty i w asyście figur ulubionych postaci z bajek dalej uczyć się narciarstwa. Dużym wyzwaniem dla snowboardzistów będzie z pewnością doskonale przygotowany snowpark z halfpipe, sporo tras freeride’owych, a także tor do boardecross. Z kolei miłośnicy prędkości mogą wreszcie odpowiedzieć sobie na wiecznie nurtujące ich pytanie - „jak szybko jechałem?”, gdyż na jednej z tras zainstalowany jest pomiar prędkości. Mimo, iż większość tras w regionie Pitztal/Rifflsee oznaczonych jest jako trudne, ośrodek ten (jak również baza hotelowa), wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci może być polecany właśnie jako miejsce rodzinnego wypoczynku.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 3 + szybka kolej Pitzexpress
 • Wyciągi krzesełkowe: 4
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 5

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 7 km
 • Czerwone: 27 km
 • Niebieskie: 14 km
 • Trasy biegowe: 70 km
Ośrodek jest objęty systemem sztucznego naśnieżania. W pobliskim ośrodku Hochzeiger jest możliwość jazdy po zachodzie słońca.

Ceny karnetów 6-dniowych w Pitztal

 • Niski sezon do 21.12 od 08.04, 07.01 - 26.01: dorośli - 180 EUR, dzieci* - 108 EUR
 • Wysoki sezon 22.12 - 06.01, 27.01 - 07.04: dorośli - 200 EUR, dzieci* - 120 EUR
* jest również możliwość wykupienia tzw. Bambini Freipass - dzieci do 10. roku życia pod opieką dorosłego jeżdżą za darmo.

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark
 • boardercross
 • freeride
 • pomiar prędkości
 • tor saneczkowy

Atrakcje dla dzieci:

 • przedszkole narciarskie (opieka na dziećmi od 2,5 lat)
 • Dziecięcy Świat na Śniegu - funpark dla dzieci
 • park rozrywki

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Turyści lubiący aktywnie spędzać popołudnia na pewno nie będą żałowali, że tu przyjechali. Do wyboru bowiem mają m.in. centra fitness, lodowisko z curlingiem, hale do tenisa i do squasha. Jest możliwość również nietypowej gry w kręgle na lodzie lub jej tradycyjną odmianę. W sezonie zimowym warto spróbować wspiąć się w pełnym rynsztunku alpinistycznym na lodową bryłę w centrum miasta. Doświadczeni przewodnicy oferują również swoje usługi w zakresie wypadów w góry na rakietach śnieżnych czy na skitoury. Ukoić zmęczenie po dniu na nartach można również na basenie i w saunie. Z kolei jeśli chcemy odpocząć przy smacznym jedzeniu, dobrym drinku i folkowej muzyce czekają na nas liczne, typowo tyrolskie karczmy. Miłośnicy zabawy do białego rana również znajdą swoje miejsce w wielu dyskotekach i barach lub na plenerowych koncertach.

Gdzie nocować w Pitztal?
Zakwaterowanie znajdziemy tutaj w prawie 450 obiektach noclegowych, które łącznie posiadają tysięcy miejsc każdego standardu, począwszy od chat i apartamentów po luksusowe hotele.
http://www.pitztal.com/en/orte-infrastruktur/top-veranstaltungen

Program eventów na sezon:
W dolinie sporo się dzieje, a mała odległość pomiędzy głównymi jej miasteczkami - Jerzens, Wenns, St. Leonhard sprawia, że możemy wiele zobaczyć. Warto na pewno odwiedzić to miejsce w okresie świątecznym, ze względu na malowniczy wygląd miasteczek i niepowtarzalną atmosferę jarmarku świątecznego. Ciekawie jest tutaj również po Sylwestrze podczas tradycyjnego karnawału w Wenns. Dech w piersiach zapierają tez zmagania niepełnosprawnych narciarzy alpejskich podczas ich zawodów, a także organizowany tutaj pokaz zimowych sportów ekstremalnych. Z kolei wielbiciele najszlachetniejszego z trunków mogą wziąć udział w degustacji wina.
http://www.pitztal.com/en/orte-infrastruktur/top-veranstaltungen

Jak dojechać do Pitztal?
Z Warszawy kierujemy się drogą E30 na Łódź, Poznańm aż do granicy z Niemcami w Świecku. Po niemieckiej stronie wybieramy drogę nr E51 na Leipzig i później E49 na Norymbergę. Za Norymbergą kierujemy się na Monachium drogą nr E45 gdzie na obwosnidy miasta wybieramy drogę nr E52 i 93 prowadzącą do granicy z Austrią. Po przekoroczeniu granicy drogą E60 przejeżdżamy przez Inssbruck i dalej dojeżdżamy do węzła gdzie wybieramy droge nr L16 na Arzl im Pitztal, która doprowadzi nas do celu.

Odległość - 1351 km (13 godzin 45 minut).