Oferty dnia

Narty w Austrii - Narty w Nassfeld - Hermagor

Nassfeld - Hermagor. W Nassfeld, tak jak i w całej Karyntii, odnajdziemy wspaniałe tereny do uprawiania „białego szaleństwa”. To właśnie tutaj ulokowany jest największy karyncki ośrodek narciarski. Ski Arena Nassfeld - Hermagor ma do zaproponowania ponad 100 km tras narciarskich, głównie o średnim stopniu trudności. Dzięki temu odnajdą się tutaj wszyscy średniozaawansowani narciarze. Ten ośrodek narciarski przypadnie do gustu również wszystkim ceniącym walory estetyczne i nowoczesność. W rejonie Nassfeld - Hermagor odnajdziemy jedną z najnowocześniejszych infrastruktur w Austrii. Jej przykładem może być najszybsza gondola w tym kraju - Millenium Express, która odległość 6 km pokonuje w niecałe 17 minut. Region jest bardzo atrakcyjny również pod względem przyrodniczym dzięki trzem pobliskim dolinom: Gail, Gitsch i Lesach oraz dwóm jeziorom: Pressegersee i Weissensee. Cały ten kompleks wchodzi w skład Karnten Naturarena i stwarza możliwości ciekawego spędzenia czasu wolonego. W Nassfeld - Hermagor nie zapomniano również o narciarzach, którzy wolą biegać niż zjeżdżać. W okolicy doliny Gail przygotowano dla nich ok 100 km tras biegowych o różnym stopniu trudności. Pomimo niezbyt wysokiego położenia (1300-2000 m n.p.m.) śniegu jest tutaj pod dostatkiem, a sezon trwa od początku grudnia do kwietnia.Dwie główne miejscowości, w których warto się zatrzymać to Hermagor oraz Tropolach. Oba miasteczka, oddalone od siebie o 8 km, pozwalają w łatwy sposób dostać się na tereny narciarskie - Sonnenalpe Nassfeld.

Skipass:

Wyciągi:

 • Wyciągi krzesełkowe: 7
 • Wyciągi orczykowe: 18
 • Gondole: 5

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 20 km
 • Czerwone: 60 km
 • Niebieskie: 30 km
 • Trasy biegowe: 100 km
Wszystkie trasy zjazdowe mają możliwość sztucznego dośnieżania. Kilka z nich posiada również sztuczne oświetlenie.

Ceny karnetów 6-dniowych w Nassfeld - Hermagor

 • Niski sezon 01.12-22.12, 31.03-07.04: dorośli - 194 EUR, dzieci - 97 EUR
 • Wysoki sezon 23.12-30.03: dorośli - 209 EUR, dzieci - 105 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark z halfpipe
 • trasy freeride’owe
 • wypożyczalnia skibobów
 • punkty pomiaru prędkości
 • punkty fotograficzne oraz SkiMovie

Atrakcje dla dzieci:

 • szkółki i przedszkola narciarskie
 • snowtubing
 • tory saneczkowe

Apres Ski - atrakcje poza nartami
W Nassfeld-Hermagor można odnaleźć wiele pubów i klubów z głośną muzyką, jak też bardziej klimatyczne restauracje i knajpki. Do dyspozycji gości są tutaj również korty tenisowe, lodowiska, kryty basen oraz aquapark z wodnymi atrakcjami oraz gabinetem odnowy biologicznej w miejscowości Kötschach-Mauthen, natomiast dla tych, którzy będą mieli jeszcze siły po całym dniu na stoku przygotowano tutaj 55 km tras trekkingowych.

Gdzie nocować w Nassfeld - Hermagor?
Zarówno Hermagor jak i Tropolach posiadają bogatą ofertę obiektów noclegowych o każdej kategorii. Wybierać można spośród najtańszych kwater, prywatnych apartamentów jak i aczkolwiek, luksusowych hoteli czterogwiazdkowych.
http://www.nassfeld.at/en/winter/urlaubsplanung/unterkunftsliste.htm

Program eventów na sezon
Kalendarz odbywających się tutaj dużych imprez jest bardzo imponujący. W okresie świątecznym organizowane są malownicze jarmarki świąteczne, a także tradycyjna parada w diabelskich maskach. Do najciekawszych sportowych wydarzeń na pewno zaliczyć trzeba tzw. Schlag das ASS mający miejsce w połowie stycznia. To „najdłuższy wyścig narciarski”, w którym biorą udział 20-osobowe drużyny, mające do przejechania ponad 25 km na nartach przez 4 doliny, aż do mety w Tropolach. Innym interesującym sportowym wydarzeniem jest organizowany w połowie lutego międzynarodowy turniej w golfa na śniegu. Swoje imprezy ma tu młodzież podczas zawodów freestyle’owych czy imprezy wspieranej przez MTV. Warto przyjechać do Nassfeld także na koniec sezonu, by wziąć udział w festiwalu Festa de Cuba.
http://www.nassfeld.at/en/service/events/

Jak dojechać do Nassfeld - Hermagor?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę i Katowice, gdzie wjeżdżamy na autostradę A4 w kierunku Wrocławia. Zjeżdżamy z niej na autostradę A1 w kierunku Rybnika i dalej drogą nr 78 podążamy przez Wodzisław Śląski do granicy z Czechami w Chałupkach. Po czeskiej stronie drogą nr 1 kierujemy się na Ołomuniec i Brno. Stąd drogą E461 jedziemy do granicy z Austrią w Mikulovie i dalej kierujemy się na Wiedeń. Z Wiednia dalej autostradą A2 podążamy do Grazu/Klagenfurtu i Villach. Z Villach dalej autostradą A2 jedziemy aż do zjazdu na drogę 111 prowadzącą do Hermagor.

Odległość: 1113 km (11 godzin 45 minut).