Oferty dnia

Narty w Austrii - Narty w Saalbach - Hinterglemm

Saalbach - Hinterglemm. Leżący na Ziemi Salzburskiej mało znany polskim turystom ośrodek Saalbach-Hinterglemm warty jest spędzenia w nim narciarskiego urlopu. Świadczy o tym m.in. nadana tym dwóm miejscowościom najwyższa pięciogwiazdkowa ocena renomowanego przewodnika ADAC. To miejsce jest idealne dla narciarzy lubiących urozmaicone trasy o każdym stopniu trudności, a także polecane jest wszystkim amatorom nocnych przygód ze względu na tętniące życiem po zachodzie słońca miasteczka. W resorcie tym dla wielbicieli „białego szaleństwa” wyśmienicie przygotowuje się codziennie 200 km nartostrad. Zarówno początkujący jak i ci najbardziej wybredni będą mieli tu okazję do pochwalenia się swoimi umiejętnościami. Tym drugim z całą pewnością można polecić 7 km trasę z Schatterberg do Saalbach lub trasę przy wyciągu Untershwarzach gdzie można sprawdzić się na rozstawionym slalomie. Obie przeznaczone są dla narciarzy o mocnych nerwach. Ciekawy dla nich może być również zjazd po specjalnie przygotowanej trasie do jazdy po muldach. Rodzinne zjazdy z kolei zaliczymy na 90 km niebieskich tras rozsianych po całym resorcie. Nie wynudzą się tutaj również snowboardziści, gdyż czeka na nich mnóstwo atrakcji w kilku snowparkach, na jednym z nich mogą szaleć także po zachodzie słońca. Najmłodsi będą z zafascynowani światem klaunów stworzonym w jednym z parków rozrywki lub mogą skorzystać z wielu innych przedszkoli narciarskich. Po zmroku miasta Hinterglemm i Saalbach ożywają. Ich zatłoczone uliczki i gwar jaki tu panuje nadaje tym niewielkim miasteczkom wielkomiejski charakter. Na każdym kroku napotkamy ciekawą restaurację czy bar, w którym będziemy mieli okazję smacznie zjeść, a jeśli wystarczy nam sił to mnóstwo pubów i dyskotek z chęcią sprawi, że będziemy dobrze bawić się do białego rana. Z tego właśnie względu jeśli szukamy miejsca na cichy i spokojny wypoczynek powinniśmy na swój urlop wybrać raczej inny kurort.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 11
 • Wyciągi krzesełkowe: 18
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 29

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 15
 • Czerwone: 95
 • Niebieskie: 90
 • Trasy biegowe: 10
Trasy są sztucznie naśnieżane, jak również na niektórych z nich jest możliwość jazdy po zmroku.

Ceny karnetów 6-dniowych w Saalbach - Hinterglemm

 • Niski sezon 30.11-21.12, 16.03-07.04: dorośli - 176/198 EUR, dzieci - 88/116 EUR
 • Średni sezon 07.01-25.01: dorośli - 209 EUR, dzieci - 104,50 EUR
 • Wysoki sezon 22.12-06.01, 26.01-15.03: dorośli - 220 EUR, dzieci - 110 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark z halfipie
 • trasy wyścigowe (jazda na czas)
 • trasy do jazdy po muldach

Atrakcje dla dzieci:

 • liczne przedszkola narciarskie i szkółki
 • tor saneczkowy
 • Mini Clown World - park rozrywki z karuzelą i różnymi śnieżnymi pojazdami

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Ten mniej znany wśród polskich turystów region jest równie imprezowy co najsłynniejsze austriackie kurorty. W wielu klubach nocnych możemy posłuchać każdego rodzaju muzyki, a nawet zatańczyć walca. Tradycyjną regionalną kuchnią ugoszczą nas niezliczone restauracje i bary, a kto lubi może zasiąść do gry w kasynie. Goście mogą nie tylko jeździć na łyżwach na lodowisku, ale spróbować także gry w curling czy lodowych szachów. Dla bardziej aktywnych sportowo turystów resort przygotował hale do tenisa i kryty basen z sauną. Na miłośników pieszych wędrówek po górach czeka sporo tras spacerowych. Można tu również skorzystać z lotu paralotnią czy zjechać oświetlonym torem saneczkowym Reiterkogelbahn.

Gdzie nocować w Saalbach - Hinterglemm?
Mnogość obiektów noclegowych w tym rejonie nie zapewnia niestety konkurencyjnych cen, ale jeśli chcemy poszukać czegoś tańszego na pewno warto sprawdzić w Leogang, trochę oddalonego od wyciągów jednak dzięki dobremu połączeniu wyciągowemu łatwo dostać się do głównej ski areny.
http://www.saalbach.com/pl/winter/noclegi.html

Program eventów na sezon:
W ciągu sezonu odbywa się tutaj wiele ciekawych imprez. Jedną z nich na pewno są wyścigi skuterów śnieżnych, odbywające się na początku grudnia. Spotkamy się tu również z organizowanymi zawodami narciarskimi o Puchar Europy w połowie ostatniego miesiąca roku. Miłośników nowinek technicznych zainteresuje na pewno Snow Mania, podczas której można do woli testować najnowszy sprzęt narciarski.
http://www.saalbach.com/de/winter.html

Jak dojechać do Saalbach - Hinterglemm?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice skąd autostradą A4 jedziemy w stronę Wrocławia i wybieramy zjazd na autostradę A1 w kierunku Rybnika. Następnie drogą E75 kierujemy się na Wodzisław Śląski aż do granicy z Czechami w Gorzycach. Po czeskiej stronie trasami nr 1/E462/E442 dojeżdżamy do Ołomuńca. Za Ołomuńcem drogą nr E462 dojeżdżamy do Vyskov gdzie wjeżdżamy znów na trasę nr 1 do Brna. Z Brna drogą E481 dojeżdżamy do Mikulova gdzie przekraczamy granicę z Austrią. Po austriackiej stronie trzymamy się cały czas drogi na Wiedeń. Za stolicą drogą A2 a później S8 kierujemy się na Leoben i Kapfenberg. Tam wjeżdżamy na autostradę A9 na Salzburg. Z niej zjeżdżamy na drogę nr E651 na Liezen, którą dojedziemy do autostrady A10 na Bishofshofen. Z autostrady tej zjeżdżamy na trasę nr 311, która przez Zell am See doprowadzi nad do celu.

Odległość 1111 km (12 godzin).