Oferty dnia

Narty w Austrii - Narty w Solden

Solden. Amerykanie zawsze mierzą wysoko - w tym przypadku stwierdzenie to również nie mija się z prawdą, bowiem to właśnie w Solden US Ski Team ulokował swoją europejską bazę treningową. Ten położony na zboczach dwóch lodowców - Rettenbach i Tiefenbach resort, słynie z jednych z najlepiej przygotowanych tras, a ich poziom trudności wymaga bardzo dobrej techniki i kondycji. Ich położenie zaś, sięgające 3260 m n.p.m. pozwala na czerpanie radości z „białego szaleństwa” przez okrągły rok, jednak tylko na trasach położonych powyżej 2500 m. W sezonie głównym Solden oferuje narciarzom 150 km nartostrad z czego ponad połowa to trasy dla doświadczonych fanów dwóch desek. Z pewnością nie lada atrakcją dla nich wszystkich będzie zjazd trasą nr 31, po której co roku na przełomie października i listopada zjeżdżają najlepsi narciarze globu podczas zawodów Pucharu Świata. Są tutaj oczywiście również trasy, na których można stawiać pierwsze narciarskie kroki jak również szerokie trasy czerwone gdzie już jeżdżący mogą nabrać pewności siebie. Znajdziemy tu również coś dla wszystkich miłośników nowinek technicznych. Na jednym ze stoków funkcjonuje całoroczne centrum testowe, gdzie prezentuje się większość najbardziej liczących się w tym sporcie marek. Solden nie jest co prawda typowo rodzinnym kurortem, ale mimo wszystko jest tu trochę atrakcji dla dzieci w postaci przedszkola narciarskiego w samym Solden czy specjalnej strefy dla dzieci na Gigijoch. Ciekawym rozwiązaniem i atrakcją zarazem jest 165 m tunel łączący oba lodowce, w jedną stronę wydrążony w skale, w druga natomiast w lodzie. Bogata oferta apres ski skierowana w większym stopniu do dorosłych, a nie młodzieży i ilość trudnych tras sprawia, iż idealnie będą się tutaj czuli wymagający narciarze, którym sił wystarczy również na długie życie nocne.

Skipass:

Wyciągi:

 • Kolejki linowe: 2
 • Gondole: 5
 • Wyciągi krzesełkowe: 19
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 8

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 28 km
 • Czerwone: 51 km
 • Niebieskie: 69 km
 • Trasy biegowe: 16 km
 • Jest możliwość jazdy przy sztucznym świetle, resort posiada system sztucznego naśnieżaniana na ponad 67% tras.

Ceny karnetów 6-dniowych w Solden

 • Niski sezon do 21.12 od 13.04, 12.01 - 25.01: dorośli - 215 EUR, dzieci - 129,50 EUR
 • Wysoki sezon 22.12 - 11.01, 26.01 - 12.04: dorośli - 238,50 EUR, dzieci - 129,50 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark z halfpipe
 • freeride
 • trasa na której odbywają się zawody PŚ (nr 31)
 • całoroczne centrum testowe sprzętu narciarskiego

Atrakcje dla dzieci:

 • tereny narciarskie dla dzieci (na Giggijoch)
 • szkółki narciarskie i przedszkola

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Obojętne czy ktoś lubi spędzać czas aktywnie czy biernie, w Solden każdy znajdzie coś dla siebie. Olbrzymią atrakcją nieopodal Solden, w Langenfeld (15km), jest wyglądający niczym z kosmosu AquaDome. Możemy się tutaj poddać wielu zabiegom SPA, skorzystać z basenów termalnych (również zewnętrznych umiejscowionych w 3 olbrzymich, betonowych kielichach), a dzieci mogą do woli wyszaleć się w strefie przygotowanej specjalnie dla nich. Drugim podobnym obiektem, o tej samej specyfice jest Freiziet Arena w Solden, gdzie również możemy zrelaksować się po dniu na nartach oraz dodatkowo poćwiczyć w centrum fitness. Do dyspozycji gości pozostaje również lodowisko z możliwością gry w curling, a wszyscy fani dużej adrenaliny powinni wybrać się na paragliding lub skoczyć na linie bungee. Atrakcją dla dzieci niewątpliwie będzie przejażdżka kuligiem lub wyprawa na 5 km trasę saneczkową. Pasjonaci gór pewnie zainteresują się możliwością spacerów na rakietach śnieżnych, a kto będzie jeszcze miał siły wieczorem może wybrać się do jednej z ośmiu dyskotek i licznych pubów centrum miasta, aby w pełni rozkoszować nocnym życiem.

Gdzie nocować w Solden?
Jak na topowy kurort przystało baza noclegowa jest bardzo dobrze rozbudowana, ceny niestety też są wysokie. Bardziej zamożni turyści mogą zatrzymać się w jednym z hoteli w Solden, a jeśli chcemy trochę zaoszczędzić warto poszukać noclegów w chatach lub prywatnych apartamentach w trochę tańszych pobliskich miasteczkach np. Vent lub Obergurgl. Swoje usługi świadczy tu również nietypowy hotel, położony na wysokości 2700 m n.p.m. w całości zbudowany jest z... lodu.
http://www.soelden.com/main/EN/SD/WI/suchen_buchen/unterkunftsliste/index.html

Program eventów na sezon:
W trakcie sezonu jest tutaj organizowanych bardzo wiele różnych imprez sportowych jak i rozrywkowych. Do najważniejszych niewątpliwie należą zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie kobiet i mężczyzn, które co roku dają początek zmaganiom o Kryształową Kulę. Poza tym odbywa się tutaj również wiele koncertów na stokach, a swoją imprezę na koniec sezonu w 2013 roku zapowiedział tutaj także sam Bode Miller.
http://www.soelden.com/main/EN/SD/WI/Events/index.html

Jak dojechać do Solden?
Z Warszawy kierujemy się drogą E30 na Łódź, Poznań, aż do granicy z Niemcami w Świecku. Po niemieckiej stronie wybieramy drogę nr E51 na Leipzig i później E49 na Norymbergę. Za Norymbergą kierujemy się na Monachium drogą nr E45 gdzie na obwosnidy miasta wybieramy drogę nr E52 i 93 prowadzącą do granicy z Austrią. Po przekoroczeniu granicy drogą E60 przejeżdżamy przez Inssbruck i dalej dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą nr 186 gdzie skręcamy na Sautens/Umhausen/Langenfeld/Solden.

Odległość - 1369 km (13 godzin).