Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Meksyk » Meksyk (Mexico City)
Meksyk (Mexico City)

Meksyk - Meksyk (Mexico City)

Miasto Meksyk (Mexico City) to stolica państwa i zrazem największa aglomeracja miejska na świecie, zaraz po Tokio. Nie dziwi zatem, że turyści właśnie od tego miasta zaczynają zwiedzanie Meksyku. Najlepiej podziwiać stolicę wówczas, gdy samolot podchodzi do lądowania. Wtedy najwyraźniej widać jej ogrom.

Wielu osobom Meksyk kojarzy się z roztańczonymi Hiszpanami, tętniącym życiem miastem, piciem tequili czy zajadaniem się tortillą. To wszystko oczywiście prawda. Zatem nic dziwnego, że powiedzenie „Ale Meksyk”, w sytuacji gdzie panuje chaos i zamieszanie, pochodzi właśnie stąd.

Meksyk to także miasto kolonialnych pałaców, zabytków kultury, spokojnych placów i zielonych parków. Obiekty warte zwiedzenia to przede wszystkim Museo Nacional de Antropologia, czyli skarbnica niezwykłych meksykańskich znalezisk archeologicznych, Bazylika Nuestra Senora de Guadalupe, w której znajduje się obraz patronki Meksyku, Katedra Metropolitana, kościół Jezusa Chrystusa z Nazaretu, Piramida Cuicuilco oraz Zocalo, stanowiąca serce miasta. Wymieniać można długo, dlatego należy wygospodarować więcej czasu na takie wakacje.

Galeria zdjęć - Meksyk (liczba zdjęć: 4414)
Meksyk - Zdjęcie Tulum  - ruiny portu
Meksyk - Zdjęcie Tulum Coba
Meksyk - Zdjęcie
Meksyk - Zdjęcie  - Isla Contoy. Bezludna wyspa.
Meksyk - Zdjęcie
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.