Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Marzysz o egzotycznym urlopie? Obierz kierunek na Meksyk!

Marzysz o egzotycznym urlopie? Obierz kierunek na Meksyk!

Meksyk, choć niezmiennie od lat postrzegany jako destynacja niezwykle egzotyczna, cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. Trudno się temu dziwić. Fantastyczna pogoda, piękne zabytki, wspaniała przyroda i kultura mieszkańców Meksyku przyciągają z niezwykłą skutecznością.
 


W rytmie meksykańskiej stolicy
Południe Meksyku jest szczególnie polecanym regionem turystycznym tego kraju. Właśnie na tym obszarze usytuowana jest meksykańska stolica, Mexico City, która wraz z okalającymi ją terenami tworzy jedną z największych aglomeracji na świecie. Mexico City leży w otoczeniu imponujących pasm górskich, tworzących trwale zapisujące się w pamięci krajobrazy, niemniej poszczycić się może również bogactwem cennych obiektów o ogromnej wartości historycznej.

W Mexico City powinniśmy zobaczyć Plaza de la Consitucion, największy plac tego miasta, który otulają kolonialne zabudowania, Katedrę Metropolitana, zachwycającą swoim majestatycznym charakterem oraz Palacio Nacional, pałac, w którym obecnie mieszczą się urzędy prezydenckie. W Mexico City znajduje się ponadto kilkadziesiąt muzeów oraz Park Ekologiczny Xochimilco, określany mianem meksykańskiej Wenecji. Trochę czasu warto zarezerwować też na wycieczkę do pobliskiego Teotihuacan, dawnego azteckiego miasta, w którym do dziś można podziwiać piramidy słońca i księżyca.

Acapulco - perła wybrzeża
Jednak południe Meksyku to nie tylko tętniące życiem Mexico City, ale także wybrzeże Pacyfiku, każdego roku odwiedzane przez miliony turystów z najróżniejszych zakątków globu. Region ten, którego niekwestionowanym symbolem jest Acapulco, jako jeden z pierwszych zaczął inwestować w rozwój swojego potencjału i przez wiele lat nie miał sobie równych na turystycznej mapie Meksyku.

Jak już zostało wspomniane, Acapulco jest jednym z najsłynniejszych kurortów, niemniej jego ogromna popularność już dawno pokonała granice administracyjne Meksyku. Nie ulega wątpliwości, że bajkowe plaże, ciekawe zabytki, wyśmienite warunki do aktywnego wypoczynku i niezwykłe atrakcje, przykładowo możliwość emocjonujących skoków do wody z klifu, kreują perspektywę urlopu, której ciężko się oprzeć.

A jeśli nie Acapulco...
Oczywiście to jeszcze nie koniec powodów, dla których wiele biur podróży, takich jak Rainbow Tours, poleca wypoczynek w Meksyku. Kolejnym bezsprzecznie powinna być możliwość zwiedzenia Cancun, które wspólnie z Acapulco zajmuje czołowe miejsca w zestawieniach najpopularniejszych kurortów, zarówno w Meksyku, jak i na świecie. Cancun to ponad 100 kilometrów rajskich plaż, niesamowity podwodny świat, którego częścią są wspaniałe rafy koralowe, piękno otaczającej przyrody i wszechobecne ślady historii regionu.

Innymi słowy, Meksyk to egzotyczna, ale z pewnością udana mieszanka współczesności i tradycji, z dodatkiem fantastycznych atrakcji i walorów przyrodniczych, będących jej naturalną, ale zapierającą dech ozdobą.

/ Next, fot. photoxpress.com/C. McDermott /

Komentarze:


piea
2014-07-11


Kasiu, w Twoim przypadku to zrozumiałe: wyjazd latem w tropiki do ucieczka od greckich upałów do bardziej przyjemnych regionów:); a poza tym Wy tam w Grecji i tak nie macie zimą tęgich mrozów i śniegów do kolan:)) to i uciekać przed zimą nie ma po co:))
A Meksyku gratuluję Ci z całego serca, pzdr

katerina
2014-07-11


Alicja lepiej w lipcu lub sierpniu niz w ogole :) Ja za tydzien lece do Meksyku,bo akurat teraz mam mozliwosc dluzszego urlopu,wiec nie mam wyboru.A jak wroce to jeszcze bardzo dlugo bedzie trwalo greckie lato ;)

piea
2014-07-11


Meksyk to z pewnością fantastyczny i bardzo egzotyczny kierunek; mam nadzieję, że kiedyś i ja tam dotrę, ale na pewno nie w czasie europejskiego lata. Dla mnie urlopy w tropikalnych strefach Ziemii w czasie europejskiego lata, powiedzmy od maja do wrzesnia - mijają się nieco z celem (pomijając nawet fakt, że najczęściej w czasie naszego lata wystepuję pory deszczowe lub huraganowe; wizyty w międzyzwrotnikowym pasie Ziemii zdecydowanie zaplanowałabym między październikiem a marcem; no i jest jeszcze dodatkowa frajda że u nas zima i mróz trzyma a tam uciekamy do lata, do słońca i tropików :))
tak czy siak Meksyk to kierunek miód malina, ale nie na lipiec ani sierpień:))

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA