Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Wycieczki objazdowe po Meksyku

Wycieczki objazdowe po Meksyku

Którą wycieczkę objazdową po Meksyku wybrać? Zabytki Majów i Azteków, wielowiekowa kultura, wspaniała przyroda, malownicze krajobrazy, piękne plaże - mowa oczywiście o Meksyku. Polskie biura podróży przygotowały szeroką ofertę wycieczek objazdowych po tym kraju. Sprawdźmy, czym różnią się pomiędzy sobą propozycje poszczególnych touroperatorów i którą z nich najlepiej wybrać.
 

Mexico City i okolice.
W programie wycieczek objazdowych po Meksyku nie może zabraknąć zwiedzania stolicy. Mexico City, jedna z największych aglomeracji na świecie, jest niewątpliwie fascynującym miejscem. Wzniesiona została na pozostałościach Tenochtitlan, dawnej stolicy państwa Azteków, wielowiekowe dziedzictwo widać doskonale w wielu częściach miasta. Touroperatorzy standardowo proponują turystom zwiedzanie Muzeum Antropologii, historycznego centrum miasta, Placu Konstytucji, Katedry, Dzielnicy Kwiatów, Xochimilco oraz rejs po dawnych kanałach azteckich. Ecco Travel, jako dodatkową atrakcję, proponuje swoim klientom kolację w stylu meksykańskim na łodziach.

Osoby, które na poznanie Meksyku nie mogą czy nie chcą przeznaczyć niż jeden tydzień, skoncentrować się mogą głównie na Mexico City i okolicach, w takim wypadku zdecydować się można na wycieczkę Ecco Travel „Meksyk - Imperium Azteków”. Podczas 7 dni imprezy turyści odwiedzają stolicę i oddaloną od niej o 50 km strefę archeologiczną Teotihuacan, w której zobaczyć można Aleję Zmarłych, piramidy Słońca, Księżyca i Pierzastego Węża oraz Pałac Ptaka-Motyla. Następnie wycieczka wyrusza na południe, do wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO, kolonialnego Pueblo, dalej do Cholula, słynącego z największej pod względem objętości piramidy na świecie. Kolejne etapy wycieczki to nazywane „Miastem Wiecznej Wiosny” Cuernavaca, znane z katedry z niepowtarzalnymi freskami i pałacu Hernana Korteza, oraz Taxco, będące meksykańską stolicą srebra. Wyjazd kończy wypoczynek w Acapulco, trwający w zależności od wybranej opcji 1,5 lub 8,5 dnia. Ceny takiego wyjazdu (w opcji 1 tygodnia) zaczynają się od około 6 tysięcy zł.

Ciekawą propozycję ma w swojej ofercie Itaka, która podczas wycieczki „W samo południe” daje turystom możliwość zobaczenia oprócz Mexico City, Teotihuacan, Puebla, Taxco i Acapulco dodatkowo zabytkowe Oaxaca oraz strefę archeologiczną Monte Alban - starożytną stolicę Olmeków i Zapoteków. Z kolei Rainbow Tours, w czasie wyjazdu „Meksyk kolonialny i Acapulco”, proponuje klientom dodatkowo Queretaro, miasto założone przez Indian Otomi, rejs po jeziorze Patzucaro na wyspę Janitzio oraz Guanajuato ze słynną kopalnią srebra Valenciana.

Imperium Majów.
Osoby zainteresowane główne kulturą i dziedzictwem Majów w bogatej ofercie biur podróży również znajdą coś dla siebie. Przykładem może być oferowana przez Ecco Travel wycieczka „Skarby Majów”, która zaczyna się i kończy w Cancun. To doskonały przykład na połączenie zwiedzania z wypoczynkiem, podczas 7 dni pobytu w Meksyku uczestnicy wyjazdu odwiedzają Chichen Itza, Meridę (największe miasto na Półwyspie Jukatan), dawne centra administracyjno-ceremonialne Majów Uxmal i Kabah, strefę archeologiczną Coba z tzw. białymi drogami i z najwyższą na półwyspie budowla piramidalną (Nohoch Mul) oraz Tulum, słynące z malowniczych ruin położonych na skarpie.

Dla globtrotterów.
Dysponując większą ilością czasu i nieco zasobniejszym budżetem, warto wybrać się na którąś z dłuższych wycieczek, oferującą możliwość dogłębniejszego poznania tego kraju. Biuro podróży Itaka przygotowało 11-noclegową imprezę „Meksykańskie smaczne kąski”, zaczynającą się w Mexico, a kończącą krótkim pobytem w Cancun. Po zwiedzeniu stolicy i Puebli grupa wyrusza do słynącego ze storczyków i kawy Coetepec. Następne przystanki to największy meksykański port - Veracruz, słynące z olmeckich głów Santiago Tuxtla, rezerwat biosfery laguna Catemaco i wodospad Eyipantla. Kolejne etapy to okolice laguny de Terminos, historyczne Campeche, słynące z produkcji słomkowych kapeluszy Becal i wreszcie Uxmal, ruiny miasta Majów stanowiące jedną z najpiękniejszych stref archeologicznych na Jukatanie. W dalszej kolejności turyści odwiedzają Meridę, ogrody Ikkil i sławne Chichen Itza z Piramidą Cuculcana, boiskiem do gry w pelotę i Świątynią Wojowników.

Alternatywą może być oferowany przez Ecco Travel program „Imperium Słońca”. Początek i koniec wycieczki jest zbliżony do „Meksykańskich smacznych kąsków”, różnicę stanowi środkowy etap, kiedy to po wizycie w Puebla grupa rusza do Oaxaca, Tehuantepec, odwiedza kanion Sumidero, San Cristobal de las Casas, wodospad Agua Azul i Palenche, nazywane miejscem „gdzie codziennie umiera słońce”, z charakterystyczną Świątynią Inskrypcji. Bardzo podobny program ma oferowana przez Rainbow Tours wycieczka „Wielka konkwista”, jest ona jednak jeszcze bogatsza, turyści dodatkowo zwiedzają Cuernavaca, Taxco i odwiedzają Acapulco. Wybierając wycieczkę dla siebie warto również zapoznać się z programem propozycji Logos Travel „Meksyk Prekolumbijski”, z uwagi na nieco inną kolejność zwiedzania.

Coś innego.
Zdecydowana większość biur skupia się na środkowej i południowej części kraju, Rainbow Tours daje turystom możliwość zobaczenia również północnego Meksyku. Ich propozycja, nazwana „Meksyk Północny - hacjendy, tequila i kowbojskie kapelusze” zabiera turystów aż do Chihuahua, słynącego z barokowej katedry i secesyjnych budowli. Inne atrakcje programu to Guadalajara, Zacatecas, miasteczko Tequila, góry Sierra Madre i imponującym Miedzianym Kanionem, kolonialne El Fuerte, malownicze La Paz oraz położone na południowym krańcu Półwyspu Kalifornijskiego San Jose del Cabo. Podobna propozycja znajduje się również w katalogu Logos Tour, nazwana „Meksyk + Miedziany Kanion”, zamiast Półwyspu Kalifornijskiego zaplanowano jednak wizytę w Parku Narodowym Cupatitzio. Porównując programy i ceny obu wyjazdów korzystniejsza wydaje się być jednak propozycja Rainbow Tours.

W ofercie biur podróży nie brakuje również propozycji zwiedzania Meksyku połączonych z wizytą w pobliskich krajach - Gwatemali, Hondurasie, czy na Kubie. Wybór wycieczek jest na tyle duży, iż każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

/ kpl, fot.photoxpress.com/Pierrette Guertin /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA