Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Meksyk » Jukatan
Jukatan

Meksyk - Jukatan

Półwysep Jukatan położony jest w południowo-wschodniej części Meksyku. Tworzą go wapienne skały, które rzadko przekraczają 150 metrów. Karaibskie wybrzeże Półwyspu słynie przede wszystkim gorącego słońca, piaszczystych plaż i rozbudowanej bazy hotelowej. To właściwe miejsce dla tych, którzy pragną spotkania z kulturą Majów w spokojnej, kameralnej atmosferze. Zdecydowanym faworytem wśród gustów turystów, jest miasto Tulum, z okazałym zamkiem, stanowiącym tu największą budowlę.

Środek półwyspu porasta las równikowy, natomiast na wschodnim wybrzeżu, zwanym Riwierą Majów, znajdują się jedne z najatrakcyjniejszych plaż w Meksyku. Warto także odwiedzić przybrzeżne wyspy, takie jak Cozumel czy Isla Mujeres, aby tam nurkować i podziwiać Wielką Rafę Mezoamerykańską, czyli drugą co do wielkości rafę na świecie.

Na Jukatanie znajduje się także kilka najpiękniejszych zabytków archeologicznych w Ameryce, które sąsiadują z tropikalną fauną i florą, zatem o krok od np. przepięknych raf. Taki widok zdecydowanie urozmaica monotonię zwiedzania kolejnych świątyń, kościołów czy muzeów.

Galeria zdjęć - Meksyk (liczba zdjęć: 4414)
Meksyk - Zdjęcie Tulum  - ruiny portu
Meksyk - Zdjęcie Tulum Coba
Meksyk - Zdjęcie
Meksyk - Zdjęcie  - Isla Contoy. Bezludna wyspa.
Meksyk - Zdjęcie
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.