Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Meksyk - perła Ameryki

Meksyk - perła Ameryki

Meksyk to jeden z tych krajów, który nieustannie buzuje intensywnością życia we wszystkich jego przejawach. Oferuje niezwykle ciekawe połączenie zniewalającej przyrody z szalenie ciekawą kulturą, w której wciąż odnaleźć można elementy prastarych wierzeń jak i spadek po kolonialnej architekturze hiszpańskiej.
 


Znajdą w tym kraju coś dla siebie miłośnicy spokojnego relaksu na wysokim poziomie komfortu, jak i amatorzy mocnych wrażeń i dynamicznych przeżyć. Meksyk to nie tylko pradawna ojczyzna Majów. To także tętniąca życiem stolica kraju - jedna z największych metropolii świata, dzika, tropikalna przyroda półwyspu Jukatan oraz atrakcyjne kąpieliska u wybrzeży Oceanu Spokojnego. Co jeszcze?

Najbardziej zjawiskowa kolej świata
Wyobraź sobie kolej, do której wsiadasz na wysokości 2000 metrów. A przygotuj się, że będzie jeszcze wyżej, przynajmniej o pół kilometra. I z każdym pokonywanym etapem podróży nieziemsko piękniej. Zachwycą cię malownicze stoki Sierra Tarahumara, bajkowe kaniony, monumentalne wodospady. Ogromne, zdające się nie mieć finału w postaci gruntu przepaście w dole wiaduktów i mostów przerażą, ale upoją jednocześnie swym widokiem. Gwarantując niezapomniane wspomnienia. Podróż trwać będzie około 16 godzin, wiodąc z zachodniego wybrzeża w głąb kraju.

Magnetyczny turkus Zatoki Meksykańskiej
Dla tych, którzy z kolei preferują wyjątkowo komfortowy wypoczynek w otoczeniu turkusowego morza, dobrą opcją do wyboru będzie rejon Zatoki Meksykańskiej. Znajdują się tu kurorty o naprawdę wysokim standardzie, które zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagającego turysty. Piaszczyste plaże umożliwią oddanie się spokojnemu relaksowi, a sąsiedztwo dziewiczej dżungli pozwoli odczuć oddech fascynującej dzikości przyrody.

Raj dla nurków
Wschodnie wybrzeże Meksyku to także idealne miejsce dla amatorów nurkowania. Tutejsze podwodne światy bezsprzecznie należą do jednych z najpiękniejszych w skali świata. W szczególności te w okolicy Riviera Maya, ciągnącego się do granicy z Belize, oraz w otoczeniu wyspy Cozumel. Nieskazitelna widoczność morskich głębin pozwala tu na satysfakcjonujące nurkowanie o każdej porze roku. Niezwykle ciekawym zjawiskiem morskich przestrzeni w Meksyku są tzw. cenotes, czyli przeogromne studnie z wapienia, na które składa się sieć połączonych ze sobą komnat, tuneli i jaskiń. Te nieziemsko piękne i tajemnicze zakątki podmorskie są ucztą dla każdego fana wyjątkowych zjawisk przyrodniczych.

Baza noclegowa Meksyku
Baza noclegowa Meksyku należy do dobrze rozwiniętych. Dominują hotele, w bardzo zróżnicowanym standardzie. Dość sporym wzięciem cieszą się także kempingi. To z uwagi na popularność samochodów oraz autokarów jako środków lokomocji. Wśród osób nastawionych z kolei na bardzo wysoki standard obiektu noclegowego coraz większym zainteresowaniem cieszą się pobyty w ramach usługi timesharing. - Timesharing to gwarancja wysokiego komfortu wakacji w połączeniu z oszczędnością czasu, którego nie trzeba przeznaczać na żmudne wyszukiwanie wolnego apartamentu w pożądanym przez nas miejscu - tłumaczy Arkadiusz Olszowy z firmy Holiday Travel Center Sp. z o.o. Klienci decydujący się na tego rodzaju usługę otrzymują do dyspozycji apartament wraz z szeregiem dodatkowych udogodnień.

Jak i kiedy polecieć do Meksyku?
Bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski w kierunku Meksyku nie funkcjonują. Zatem wybierając się w tamten rejon liczyć się trzeba z koniecznością przesiadki w Europie Zachodniej, bądź Stanach Zjednoczonych. Linie, z których usług można skorzystać to Air France, Lufthansa, United, British Airways, holenderskie KLM, Air Canada oraz Swiss.

Klimat Meksyku jest tak ciepły, że kraj ten odwiedzić można praktycznie o każdej porze roku. Ci, którzy chcą uniknąć pory deszczowej, niech na czas podróży nie wybierają okresu od maja do października. Zdecydowanie natomiast można potraktować Meksyk jako opcję na spędzenie „ciepłej zimy”, co zresztą potwierdzają statystyki. Jeden ze szczytów turystycznych w Meksyku przypada na grudzień, gdy do kraju tego zjeżdżają Europejczycy uciekający przed chłodami i śniegiem.

/ next, fot.photoxpress/P.Juarez /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA