Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Wycieczki fakultatywne w Meksyku

Wycieczki fakultatywne w Meksyku

Wycieczki fakultatywne w Meksyku, którą wybrać i co warto zwiedzić? Meksyk bez wątpienia jest jedną z ciekawszych destynacji turystycznych. Połączenie tajemniczej kultury Majów, lazurowego morza oraz szerokich, złotych plaż jest receptą na doskonały urlop. Spędzając wakacje w Meksyku warto skorzystać z oferty wycieczek fakultatywnych, oto najciekawsze z nich.
 

X-caret - Trwająca cały dzień wycieczka do parku przyrodniczego, podczas której podziwiać można akwarium z delfinami oraz orki i flamingi. W pamięć zapadną na pewno liczne gatunki motyli, papug oraz kolorowych ryb. Dla osób aktywnych przewidziano możliwość pływania z delfinami (za dodatkową opłatą) oraz nurkowania wśród kanałów wykutych w skale. Turyści, którzy lubią mocne wrażenia, będą mieli okazję podnieść poziom adrenaliny podczas spływu tratwami oraz przejścia po linie nad wodą z rekinami. Turyści ceniący relaks i spokój, będą mogli odpocząć na na białej plaży z krystaliczną wodą wśród egzotycznej zieleni. W godzinach popołudniowych czeka obiad w formie bufetu, następnie dwugodzinny pokaz tańców i kultury meksykańskiej. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Cena - około 125 dolarów.

Wieczór Karaibski - To atrakcja stworzona dla wszystkich ceniących dobrą zabawę! Wycieczkę rozpoczyna wypłynięcie z portu i skierowanie się do Isla Mujeres. Dobrą zabawę na statku zapewnia wodzirej. Podczas tego niezwykłego wieczoru wszyscy uczestnicy korzystają z bogatego pakietu All Inclusive, w którego skład wchodzą napoje bezalkoholowe i alkoholowe (w tym popularne drinki: Margarita, Tequilla Sunrise, PinaColada). Po dopłynięciu do portu uczestnicy udają się na prywatną plażę, gdzie w restauracji podawana jest kolacja w formie bufetu. Następnie na scenie rozpoczyna się prawdziwy karaibski show z udziałem wokalistów śpiewających na żywo. W trakcie imprezy odbywają się także pokazy tańców: marengue, rumby, salsy, a także tańca z pokazem ogni. Dla publiczności organizowany jest konkurs śpiewu i tańca. Cena tej atrakcji - około 50 dolarów.

Pływanie z delfinami - Trwająca cały dzień wycieczka do parku wodnego w okolicach Cancun, gdzie w delfinarium żyją trzy różne gatunki delfinów. Pokazy akrobatyczne niezwykłych ssaków na pewno na długo zapadną w pamięć. Istnieje możliwość skorzystania z 50-minutowego programu pływania z delfinami, który poprzedza lekcja anatomii delfinów oraz ich zachowania. Program obejmuje m.in.: zabawę z delfinami poprzez głaskanie, dotykanie oraz całusy! Obcowanie z delfinami to gwarancja ogromnych wrażeń nie tylko dla dzieci! Cena tej wycieczki fakultatywnej - około 150 dolarów.

Świątynia Kukulkana - Chichen Itza w MeksykuChichen Itza - Tam po prostu trzeba być! Całodniowa wycieczka do jednego z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zabytków z okresu Majów. Na miejscu mamy okazję obejrzeć Piramidę Kukulcana, Świętą Studnie, Świątynię Tysiąca Kolumn, Ceremonialną Salę Balową oraz Obserwatorium Astronomiczne, które starożytni Majowie wykorzystywali do prowadzenia badań nad kosmosem. Cena - ok. 150 dolarów.

Tulum & Xel-Ha - Stanowisko archeologiczne w Tulum położone jest nad samym Morzem Karaibskim. Starożytne miasto niegdyś było portem oraz służyło jako twierdza obronna dla przepływających szlakiem handlowym statków. Xel-Ha to natomiast ekopark, w którym podziwiać można niezliczone gatunki ptaków. Istnieje możliwość nurkowania, pływania oraz błogiego wypoczynku na plaży. W Xel-Ha mamy do dyspozycji opcję All Inclusive. Dodatkowo płatne są: pływanie z delfinami, sprzęt do nurkowania. Cena całej wycieczki - ok. 145 dolarów.

Kapitan „Hook” - Podczas tej wycieczki można poznać wszystkie legendy o piratach! Płynąc galeonem „Kapitan Hook” rozsmakujemy się w iście pirackich potrawach, dodatkowymi atrakcjami będą pokazy tańców i piosenek pirackich! To doskonała zabawa dla całych rodzin. Cena - ok. 80 dolarów.

Sea Passion - Rejs na Wyspę Kobiet połączony z możliwością nurkowania na jednej z najlepszych raf koralowych Meksyku - El Farito. Lunch na wyspie oraz możliwość relaksu na pięknych plażach wyspy. All Inclusive na statku oraz wyspie. Cena: ok. 80 dolarów.

Jungle Tour - To niezapomniane przeżycia - wycieczka dwuosobowymi motorówkami przez lagunę Nichupte do rafy koralowej. Okazja do snorklellingu oraz wyścigów na motorówkach. Wycieczka polecana dla miłośników mocnych wrażeń. Jej cena, to około 66 dolarów.

Rajska wyspa Cozumel w MeksykuCozumel - Trwający około 45 minut rejs na rajską wyspę Cozumel. Na wyspie istnieje możliwość obejrzenia drugiej pod względem wielkości rafy koralowej na świecie. Przejazd do Parku Narodowego Chankannab. Lunch w formie bufetu oraz możliwość spróbowania pysznych drinków w barze na świeżym powietrzu. Przejazd do centrum jedynego miasta na wyspie - San Miguel de Cozumel, możliwość zakupu pamiątek. Cena: ok. 80 dolarów.

Opisane powyżej wycieczki fakultatywne są oferowane przez polskie biura podróży i cieszą się największym zainteresowaniem turystów. Lokalni touroperatorzy oferują także wiele innych atrakcji, z którymi warto się zapoznać, podczas wakacji w Meksyku.

/ mkn, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


Valion
2012-01-23


No ja jeszcze na miejscu "polskich" biur podròży zaoferowałbym jednakowoz Coba i jej daleko ciekawsze zabytki Majów. Coba to same zalety- brak tłumów, możliwość powspinania się na piramide o czym gdzie indziej można zapomnieć, zdecydowanie bardziej fascynujące ruiny wychylajace się z dżungli... Gorąco polecam!!!! A poza tym jest zdecydowanie tańsza niż rozreklamowane Chichen Itza

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA