Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Meksyk
Meksyk

Meksyk - przewodnik

Meksyk położony jest w Ameryce Środkowej, tuż nad Morzem Karaibskim. Północną i środkową jego część, tworzą nadmorskie równiny oraz dwa biegnące z północy na południe łańcuchy górskie - Sierra Madre Wschodnia i Sierra Madre Zachodnia. Na południe zaś od Sierra Madre, ciągnie się Kordyliera Wulkaniczna, gdzie usytuowane są dwa aktywne wulkany Popocatepetl oraz Fuego de Colima.

Podróż po Meksyku łączy się przede wszystkim z poznawaniem wielu kultur, kuchni, historii, sztuki i rzemiosła. W różnych miejscach tego kraju bowiem, można odkryć pozostałości po prekolumbijskich cywilizacjach, zaczynając od wielkich metropolii a kończąc nawet na najbardziej dzikich terenach dżungli. To kraj, który dzięki zróżnicowaniu geograficznemu ma do zaoferowania zagranicznym gościom nieskończoną ilość atrakcji, między innymi - plażowanie, morskie kąpiele, górskie wycieczki, podróż śladami przodków oraz chwile grozy przy wulkanicznych kraterach. Nie sposób skorzystać ze wszystkiego, zatem wybór jest naprawdę trudny.
Stolicą Meksyku jest Ciudad de Mexico, Mexico City, czyli po prostu Meksyk.

Gdzie spędzić wakacje?

Acapulco, to bez wątpienia jeden z najstarszych kurortów turystycznych Meksyku, zaraz po nim na drugim miejscu plasuje się Cancun. Playa del Carmen oraz Puerto Vallarta to najbardziej typowe nadmorskie miejsca wypoczynkowe, Merida zaś przyciągająca turystów pamiątkami po starożytnych Majach.

Co warto zwiedzić

Warte odwiedzenia z pewnością jest serce Meksyku, czyli stolica - Meksyk. Dalej półwysep Jukatan, Teotihuacan - miasto Bogów, Palenque oraz Monterrey, czyli najbogatsze miasto Ameryki Łacińskiej.

Czas lokalny: Minus 7 godzin w stosunku do czasu polskiego.
Czas przelotu:
  • wszelka krytyka, sprzeciw czy brak odpowiedzi w stosunku do mieszkańców Meksyku jest bardzo źle widziana, a nawet może wiązać się z agresywnymi zachowaniami.
  • należy pamiętać o dobrych napiwkach, przynajmniej 10 % ceny zamówienia.
  • mile widziana jest znajomość przynajmniej kilku podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim.
  • sjesta obowiązuje w godzinach 14:00-16:00, w niektórych regionach może być nawet dłuższa.
  • wybierając się do Meksyku należy przede wszystkim zabrać filtr chroniący skórę przed słońcem, kapelusz na głowę, środek przeciw komarom oraz okulary przeciwsłoneczne.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 4414)
Meksyk - Zdjęcie Tulum  - ruiny portu
Meksyk - Zdjęcie Tulum Coba
Meksyk - Zdjęcie
Meksyk - Zdjęcie  - Isla Contoy. Bezludna wyspa.
Meksyk - Zdjęcie
Relacje z wakacji
Meksyk - Mexico City
Meksyk - Mexico City   (Październik 2015)
Meksyk - Teotihuacàn
Meksyk - Teotihuacàn   (Październik 2015)

Zobacz wszystkie >>

Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.