Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Meksyk » Cancun
Cancun

Meksyk - Cancun

Cancun leży na wschodnim wybrzeżu półwyspu Jukatan, nad wodami Morza Karaibskiego. Jest obecnie najbardziej luksusową miejscowością wypoczynkową w Meksyku. Ogromny nakład środków finansowych uczynił z niegdyś niewielkiej wioski rybackiej - Puerto Juarez, prawdziwy raj dla turystów. Rokrocznie miejsce to odwiedza niemal 2 miliony zagranicznych gości. W przeciwieństwie do plażowego leniuchowania w Acapulco, Cancun oferuje raczej aktywny wypoczynek - przede wszystkim nurkowanie. Władze miasta planują stworzenie w głębi Morza Karaibskiego, największego podwodnego muzeum świata. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest odciągniecie turystów od pobliskiego rezerwatu przyrody, w którym coraz większym zniszczeniom ulegają rafy koralowe.

Cancun oprócz wspaniałych plaż, słonecznych kąpieli oraz czystych wód oceanicznych, oferuje także warte zwiedzenia, starożytne miejsca kultury Majów. Do najpopularniejszych należą: Chichen Itza, Xcaret oraz Tulum.

Chichen Itza to miasto usytuowane na półwyspie Jukatan. Zostało zbudowane na początku naszej ery przez Majów. Do dziś można podziwiać, co prawda zniszczoną, drogę i studnię z ówczesnego okresu. Ciekawostką jest, że w czasie suszy wrzucano do tej studni dziewicę, aby wkupić się w łaski boga deszczu.

Xcaret to park skoncentrowany na pokazywaniu kultury meksykańskiej. Można w nim znaleźć przedmioty codziennego użytku, elementy religijne, charakterystyczne budynki. Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się jednak meksykańskie zwierzęta, takie jak konie, osły w tradycyjnych obejściach, jaguary, płaszczki, żółwie, ryby i delfiny oraz motyle o niespotykanych w Polsce barwach.

Tulum to również miasto Majów, usytuowane na klifie, z którego rozciąga się widok na turkusowe wody Morza Karaibskiego. Jest to trzecie, najbardziej popularne miejsce, obfitujące w archeologiczne pamiątki w całym Meksyku.

Galeria zdjęć - Meksyk (liczba zdjęć: 4414)
Meksyk - Zdjęcie Tulum  - ruiny portu
Meksyk - Zdjęcie Tulum Coba
Meksyk - Zdjęcie
Meksyk - Zdjęcie  - Isla Contoy. Bezludna wyspa.
Meksyk - Zdjęcie
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.