Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Meksyk » Acapulco
Acapulco

Meksyk - Acapulco

Acapulco jest oddalone od miasta Meksyk o ok. 400 km. Leży na wąskiej równinie, ciągnącej się przez ok.11 km. To bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najstarszych kurortów wypoczynkowych Meksyku. Dlaczego? Otóż turystyka zawsze była i pozostaje do dziś najważniejszym sposobem utrzymania mieszkańców.

Każdy kto tu przyjedzie, z pewnością znajdzie dla siebie odpowiednią formą wypoczynku - ciepłe oceaniczne wody, białe piaszczyste plaże, szeroko rozwinięta baza hotelowa, niezliczona ilość barów, pubów, restauracji. To istny raj dla turystów.

Acapulco podzielone jest na trzy części - Stare Acapulco, Złociste oraz Diamentowe, będące najbardziej luksusowym kurortem. Ponieważ plażowanie to numer jeden wśród ulubionych czynności turystów przyjeżdżających do Acapulco, warto odwiedzić plaże wzdłuż Zatoki Bahia, czyli nadmorskiej równiny. Najpopularniejsze to: Hornos, Hornitos, Condesa oraz Icacos. Wyznaczono nawet specjalne plaże dla rodzin z małymi dziećmi - Playa Caleta i Playa Caletilla, gdzie morze jest wyjątkowo spokojne, zatem bezpieczne dla maluchów.

Galeria zdjęć - Meksyk (liczba zdjęć: 4414)
Meksyk - Zdjęcie Tulum  - ruiny portu
Meksyk - Zdjęcie Tulum Coba
Meksyk - Zdjęcie
Meksyk - Zdjęcie  - Isla Contoy. Bezludna wyspa.
Meksyk - Zdjęcie
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.