Oferty dnia

Narty w Polsce - Narty w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska. Ta położona w woj. małopolskim wieś jest chętnie odwiedzana przez tysiące turystów zarówno zimą, jak i latem. W szczycie sezonu zimowego ich liczba potrafi dwukrotnie przewyższyć liczbę stałych mieszkańców. Dzięki wielu inwestycjom ostatnich lat, narciarskim i nie tylko, wioska ta zajęła już stałe miejsce na zimowej mapie Polski. Powstało tutaj kilka nowoczesnych wyciągów krzesełkowych (jeden z nich jest nawet podgrzewany), znacznie powiększyła się również baza gastronomiczna. Dzięki temu, pomimo bliskiej odległości od stolicy Tatr i jednocześnie najpopularniejszego zimowego kurortu Podhala- Zakopanego, Białka pod względem narciarskim może śmiało z nim konkurować. Co prawda na próżno tutaj szukać widoków na skaliste granie, a najwyższe szczyty dostępne dla narciarzy nie przekraczają 1000 m n.p.m., jednak podhalańskie karczmy czy chaty, z typową dla tego regionu gościnnością, z powodzeniem przeniosą nas w górską atmosferę Tatr. Dzięki sporemu nasłonecznieniu, klimat panujący w Białce jest w miarę łagodny. Zimy są raczej chłodne niż mroźne i nie można narzekać na brak śniegu, który w tym rejonie zalega nawet do 130 dni w roku. Połączone ze sobą 3 stacje narciarskie: Kotelnica, Bania i Kaniówka tworzą jeden z największych ośrodków narciarskich w kraju.

Skipass

Wyciągi:

 • Wyciągi krzesełkowe: 6
 • Wyciągi orczykowe: 9

Trasy i ich długość:

 • Czerwone: 3,5 km (w tym dwie trasy z homologacją FIS na Kotelnicy)
 • Niebieskie: 10 km
 • Zielone: 0,7 km (w tym jedna z przenośnikiem taśmowym na Bani)
 • Trasy biegowe: ok. 3km (trasa z Kotelnicy na Jankulakowski Wierch)
Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, a także oświetlone.

Ceny karnetów 6-dniowych w Białce Tatrzańskiej:

 • Niski sezon: dorośli - 330 zł, dzieci (poniżej 10 r.ż.) - 240 zł
 • Wysoki sezon: dorośli - 390 zł, dzieci (poniżej 10 r.ż.) - 300 zł

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark na trasie nr 5 na Kotelnicy

Atrakcje dla dzieci:

 • szkółki narciarskie
 • ogródek dla dzieci (Kaniówka)
 • snowtubing (Bania)

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Białka Tatrzańska do niedawna poza karczmami i restauracjami nie miała zbyt wiele do zaoferowania narciarzom spragnionym typowego apres ski. Ostatnie inwestycje sporo jednak zmieniły. Do dyspozycji turystów tej małej miejscowości jest lodowisko, a od dwóch sezonów spory i bardzo nowoczesny aquapark - Termy Bania. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - jest strefa głośna, gdzie możemy wyszaleć się na przeróżnych zjeżdżalniach, a nawet wypłynąć na zewnątrz i strefa cicha gdzie znajdziemy sauny i jacuzzi. A gdy już zgłodniejemy po wysiłku na stoku i szaleństwach wodnych liczne punkty gastronomiczne zadbają o zadowolenie naszego podniebienia. Dla spragnionych bardziej urozmaiconego życia towarzyskiego nie ma tu zbyt wielu atrakcji, jednak bliskość Zakopanego pozwala na zaspokojenie ich potrzeb.

Gdzie nocować w Białce Tatrzańskiej?
Oferta Białki Tatrzańskiej w zakresie obiektów noclegowych skupia się głównie wokół kwater prywatnych oraz willi do wynajęcia. Można również skorzystać z usług kilku bardziej komfortowych pensjonatów.
http://noclegi.bialkatatrzanska.pl/.

Program eventów na sezon:
brak.

Jak dojechać do Białki Tatrzańskiej?
Z Warszawy kierujemy się drogą S7 na Radom, aż do Kielc. Stąd drogą E77 przez Jędrzejów, aż do Krakowa. Z Krakowa obieramy drogę nr 47 na Nowy Targ, skąd drogą nr 49 dojeżdżamy do Białki Tatrzańśkiej.

Odległość: 390 km (6 godzin).