Oferty dnia

Narty w Polsce - Narty w Karpaczu - kompleks narciarski Śnieżka

Karpacz - kompleks narciarski Śnieżka. Leżący w cieniu najwyższego szczytu Karkonoszy - Śnieżki (1602 m n.p.m.) Karpacz, to jedna z bardziej popularnych zimowych destynacji nie tylko mieszkańców Dolnego Śląska, ale i innych części kraju. Do najczęściej wybieranych ośrodków narciarskich Karpacza bez wątpienia należy Kompleks Narciarski Śnieżka. Wbrew jego nazwie nie pozwala on na korzystanie ze zboczy najwyższego szczytu Sudetów. Najwyższym dostępnym punktem dla narciarzy jest ulokowany na wysokości 1350 m n.p.m. szczyt Kopa. Właśnie to całkiem wysokie położenie oraz sprzyjający klimat pozwalają na czerpanie przyjemności z „białego szaleństwa” od grudnia nawet do końca kwietnia. Z dolnej stacji na szczyt Kopy turystów zabiera jednoosobowa kolejka krzesełkowa - „Zbyszek” , jednak dwie trasy rozpoczynające się tutaj są przeznaczone dla zdecydowanie najbardziej zaprawionych amatorów narciarstwa. Mniej trudności nastręczać powinny trasy, które można osiągnąć korzystając z drugiej kolejki krzesełkowej tzw. „Liczykrupy”. Cały ośrodek oferuje ok 4 km nartostrad, na których każdy narciarz niezależnie od swoich umiejętności powinien odnaleźć najlepsze dla siebie miejsca. Dzieci mają okazję rozpocząć tu przygodę z narciarstwem pod okiem doświadczonych instruktorów, a na snowboardzistów czeka nie lada atrakcja jaką jest 100-metrowy halfpipe. Do dyspozycji przyjeżdżających do Karpacza gości jest także blisko 20 innych, jednakże dużo mniejszych wyciągów. Miłośnicy narciarstwa klasycznego mogą zakosztować biegu po 2,5- kilometrowej karpackiej pętli. Wieczorami swoje usługi proponuje całkiem spora liczba przytulnych knajpek i restauracji, dzięki czemu Karpacz jest odpowiednim miejscem nie tylko dla fanów narciarstwa, ale także dla bardziej imprezowych gości.

Skipass

Wyciągi:

  • wyciągi krzesełkowe: 2
  • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 5

Trasy i ich długość:

  • Czarne: 1 km
  • Czerwone: 2 km
  • Niebieskie: 1 km
  • Trasy biegowe: 2,5 km
Dwie z tras są objęte systemem sztucznego naśnieżania.

Ceny karnetów całodniowych w Karpaczu;

  • Cały sezon: dorośli - 55 zł dzieci - 50 zł

Atrakcje dodatkowe na stoku:

  • halfpipe

Atrakcje dla dzieci:

  • szkółka narciarska z przedszkolem
  • tor saneczkowy

Apres Ski - atrakcje poza nartami
W Karpaczu turyści po odpięciu nart nie są skazani na nudę. Oferta głównie skierowana jest do osób lubiących aktywny wypoczynek. Ci mniej aktywni do dyspozycji mają liczne gabinety odnowy biologicznej i trzy aquaparki, gdzie poza wodnymi szaleństwami mogą oddać się w ręce doświadczonych terapeutów, którzy przywrócą im siły na kolejny dzień zjazdów. Kto jednak woli bardziej urozmaicone spędzanie wolnego czasu może wybrać się na jeden z basenów lub na syntetyczne lodowisko. Można także wybrać się na przejażdżkę skuterem śnieżnym, a dla grup jest możliwość zorganizowania zabawy w paintball, zorbing, zajęć na ściance wspinaczkowej lub w parku linowym. Pasjonaci górskich szlaków pokonywać je mogą na rakietach śnieżnych lub na skitourach. Z bardziej tradycyjnych form aktywności można wybrać grę w tenisa, zajęcia fitness lub siłownię. Najmłodsi wczasowicze odkryć mogą czym bawili się ich rodzice i dziadkowie podczas wizyty w Muzeum Zabawek. Z pewnością też uda im się wyciągnąć rodziców na sztuczny, 800-metrowy tor saneczkowy Alpine Coaster. W Karpaczu jest tez kilka miejsc gdzie można pobawić się w rytm muzyki na żywo, a także smacznie zjeść.

Gdzie nocować w Karpaczu?
W Karpaczu nikt bez dachu nad głową z pewnością nie zostanie. Ogrom możliwości jakie daje jego baza hotelowa pozwala na znalezienie noclegu w każdej cenie i o każdym standardzie. Turyści mogą się zameldować w prywatnych kwaterach, wynająć całą willę lub apartament albo skorzystać z usług bardziej komfortowych ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i hoteli, spośród których dwa są czterogwiazdkowe.
http://www.karpacz.pl/pl/noclegi.

Program eventów na sezon:
W Karpaczu każdy z turystów powinien znaleźć coś interesującego dla siebie, gdyż program imprez jest bardzo różnorodny. Duży nacisk kładzie się tutaj na zachęcanie do jazdy na nartach biegowych, dlatego Karpacz jest organizatorem mającego miejsce pod koniec stycznia World Snow Day wspieranego przez FIS. Podczas tych dni dzieci mogą korzystać z porad instruktorów narciarstwa biegowego, świetnie się przy tym bawiąc. Dla wszystkich chętnych, cyklicznie przez cały sezon, odbywają się również spotkania z instruktorem narciarstwa klasycznego. W okresie bożonarodzeniowym turyści mogą wziąć udział we wspólnym ubieraniu choinki przed ratuszem, w koncertach kolęd lub zakupić regionalne smakołyki podczas jarmarku. Miłośnicy kultury i sztuki zaś z pewnością odwiedzą tutejsze galerie, wystawy lub wybiorą się na organizowane koncerty. Częstym gościem są w Karpaczu także znane polskie kabarety. Turyści, do serc których najłatwiej dotrzeć przez żołądek powinni przyjechać tu podczas organizowanych kulinarnych warsztatów.
http://www.karpacz.pl/pl/imprezy.

Jak dojechać do Karpacza?
Z Warszawy kierujemy się autostradą A2 na Łódź/Zgierz i Konin, gdzie skręcamy na drogę nr 25 prowadzącą przez Kalisz, Ostrów Wielkopolski aż do Wrocławia. Stąd obieramy drogę nr 5 na Kąty Wrocławskie, aż do miejscowości Bolków gdzie wjeżdżamy na drogę nr 3 w stronę Nowych Rochowic i Radomierza. Stąd kierujemy się na Mysłakowice i Karpacz.

Odległość: 507 km (6 godzin).