Oferty dnia

Narty w Polsce - Narty w Krynicy - Słotwiny - Azoty

Krynica Słotwiny - Azoty. Usytuowane po sąsiedzku, na zboczach krynickiej Krzyżowej Góry (891 m n.p.m.), dwa ośrodki narciarskie: Słotwiny (popularnie mówiąc „U Ryby”) oraz Azoty przez długi czas zaniedbywane, od kilku lat stają się coraz poważniejszą konkurencją dla największej atrakcji Krynicy jaką niewątpliwie wciąż pozostaje Jaworzyna. W 2006 r. budowa kolejki krzesełkowej w Centrum Narciarskim Azoty zapoczątkowała szereg zmian w tym resorcie. Obecnie przybywającym na stoki narciarzom oba ośrodki mogą zaproponować prawie 9 km nartostrad, a warunki pogodowe i północne ulokowanie narciarskich terenów pozwalają na jazdę w dobrych warunkach przez blisko 130 dni w roku. Pod względem urozmaicenia tras o wiele lepszy z pewnością jest ośrodek Azoty, gdzie znaleźć można ich aż 10 i są to zarówno trasy rekreacyjno-widokowe jak również czerwone, nieco trudniejsze trasy. Z kolei jeśli ktoś nastawia się na ostrą jazdę powinien skorzystać z oferty Słotwin i możliwości jazdy na dwóch trasach z homologacją FIS do rozgrywania slalomu i slalomu giganta. Więcej atrakcji dodatkowych również da się znaleźć na Azotach, które miłośnikom freestyle’owych ewolucji pozwalają na jazdę w snowparku, a entuzjastom sportowej jazdy na rozstawionym slalomie gigancie. W Centrum Azoty także dzieci będą miały sporo frajdy z jazdy na przystosowanym dla nich wyciągu babylift i z zabawy w przedszkolu Kubuś-Ski. Przy dolnych stacjach obu ośrodków turyści mogą się posilić przed kolejnymi zjazdami w kilku punktach gastronomicznych. Brakuje tu niestety wspólnego skipassu na oba ośrodki. Co prawda w planach jest stworzenie jednego skipassu na całą Krynicę, ale na chwilę obecną nie pozostaje nic innego jak tylko cierpliwie czekać.

Skipass

Wyciągi:

 • Wyciągi krzesełkowe: 2
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 5

Trasy i ich długość:

 • Czerwone: 3,3 km
 • Niebieskie: 5,2 km
 • Zielone: 80 m
 • Trasy biegowe: 5 km (Azoty)
Ośrodki są wyposażone w system sztucznego naśnieżania, jak również na części tras jest możliwa jazda wieczorna.

Ceny karnetów w ośrodkach Słotwiny - Azoty:

 • 6-cio dniowy Azoty - cały sezon: 300 zł
 • Całodzienny na Słotwinach: cały sezon - 75 zł

Atrakcje dodatkowe na stoku

 • snowpark (Azoty)
 • trasa do slalomu giganta (Azoty)

Atrakcje dla dzieci

 • szkółka narciarska z placem zabaw Kubuś-Ski (Azoty)

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Wbrew opinii, iż Krynica to tylko sanatorium można naprawdę ciekawie spędzić tu wolny czas. W malownicze górskie zakątki można dostać się kuligiem lub psim zaprzęgiem, a fani motoryzacji z pewnością wybiorą skuter śnieżny lub terenowy samochód. Mnóstwo jest również w Krynicy szlaków turystycznych, z którymi poradzi sobie nawet trekkingowy nowicjusz. Dużą atrakcją dla dzieci jest sztuczny tor saneczkowy - Sankostrada, a także hala, gdzie można pojeździć na łyżwach po lodowej tafli mistrzów Polski w hokeju. Najmłodsi zapewne będą wniebowzięci, a dorośli wrócą do czasów dzieciństwa podczas wizyty w Muzeum Zabawek „Bajka”. Ponadto w Krynicy można także odwiedzić nowoczesne kino. Równie przyjemnie można spędzić wieczory w tym kurorcie. Wypoczywający tu turyści mają szeroki wybór restauracji, pubów czy klubów gdzie towarzyskie życie kwitnie do późnych godzin wieczornych. Do tego wszystkiego dochodzi bardzo bogata oferta zabiegów leczniczych, spa&wellness oraz krytych basenów... w końcu Krynica to przecież sanatorium.

Gdzie nocować w Krynicy?
Blisko 250 obiektów noclegowych jest gotowych na przyjęcie przybywających do Krynicy turystów. Wśród nich znaleźć można kwatery prywatne, apartamenty, ośrodki wczasowe, a także hotele i najbardziej luksusowe hotele Spa. Bliska odległość od Muszyny również zachęca do skorzystania z bazy noclegowej tego mniejszego kurortu.
http://www.krynica.pl/Noclegi/.

Program eventów na sezon
Wzorem szwajcarskiego Davos w Krynicy organizuje się także Forum Ekonomiczne, na które zjeżdżają się goście z całego świata. Pod względem sportów zimowych jednak miasto żyje rozgrywkami ekstraklasy hokeja. Bardzo często organizowane są na Jaworzynie Krynickiej zawody w narciarstwie alpejskim, zarówno kategorii Open jak i poszczególnych branż zawodowych. Dość często spotkać się można na stokach z eventami reklamowymi różnych firm, swoją dużą imprezę ma także w tym miejscu Radio Zet. Miłośnicy sztuki do dyspozycji mają Galerię Siedlak, w której często odbywają się wernisaże czy wystawy.
http://www.krynica.pl/Archiwum-wydarzeń-c151.html
http://www.jaworzynakrynicka.pl/stacja/index.php5?module=Calendar&action=GetCurrentCalendar.

Jak dojechać do Krynicy?
Z Warszawy drogą S7 jedziemy przez Radom, aż do Kielc. Stąd drogą nr 73 do Nowego Korczyna i dalej drogą 79 do Gminy Koszyce. Z Koszyc jedziemy drogą 75 do Nowego Sącza i dalej aż do skrzyżowania z drogą 981 na Krynicę Zdrój.

Odległość 385 km (6 godzin).