Oferty dnia

Narty w Polsce - Narty w Istebnej, w ośrodku Istebna - Zagroń

Istebna - Zagroń. Istebna jest małą wioską położona tuż przy czeskiej granicy w Beskidach Śląskich. Wchodzi ona w skład tzw. Trójwsi - Koniaków, Jaworzynka i Istebna. Istebna i jej główny ośrodek narciarski - Zagroń, z pewnością nikogo nie powali na kolana liczbą tras. Tych jest tu bowiem zaledwie 1,5 km. Jednak rozwój w przeciągu ostatnich lat tego kompleksu może napawać optymizmem. Spragnieni cichego i spokojnego zimowego urlopu, z dala od zatłoczonych deptaków głównych polskich kurortów, turyści chętnie przyjeżdżają do Istebnej za sprawą wielu możliwości jakie daje ta wioska. Jedną z nich jest nauka jazdy na nartach, która jest tutaj znacznie ułatwiona przez idealnie przygotowane i nachylone stoki. Szerokie na 100 m trasy dają, jak prawie nigdzie w Polsce, olbrzymie poczucie bezpieczeństwa. Lokalna szkółka narciarska lub ogródek dla dzieci z taśmowym wyciągiem zapewni fachową opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorów. To wszystko razem wzięte sprawia, iż jest to jedno z lepszych miejsc na Śląsku do stawiania pierwszych narciarskich szusów. Gdy kursanci mają już trochę więcej umiejętności mogą spróbować zjazdów po prawej stronie wyciągu krzesełkowego, gdzie czeka trudniejsza czerwona trasa. Zjeżdżając właśnie tą stroną można także przejechać przez snowpark. Inną możliwością jaką daje ten kompleks jest zaczerpnięcie sporej dawki relaksu. Funkcjonuje tutaj aquapark z wieloma atrakcjami, jak również centrum odnowy biologicznej specjalizujące się w dalekowschodnich zabiegach. Planując urlop warto wiedzieć, iż bliskość Istebnej od bardziej rozwiniętej narciarsko Wisły (ok. 10 km), daje możliwość jazdy na większej liczbie tras o bardziej zróżnicowanym charakterze. Niepocieszeni mogą być raczej wszyscy ci, którzy szukają bogatego życia nocnego, które w Istebnej po prostu nie istnieje. Warto wtedy także udać się do pobliskiej Wisły, której oferta w tej materii jest znacznie większa.

Skipass:

Wyciągi:

  • Wyciągi krzesełkowe: 1
  • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 1

Trasy i ich długość:

  • Czerwone: 0,75 km
  • Niebieskie: 0,75 km
  • Zielone: 0,1 km
Stoki są zarówno sztucznie naśnieżane jak i sztucznie oświetlone.

Ceny karnetów 6-dniowych w Istebnej:

  • Cały sezon: 295 PLN

Atrakcje dodatkowe na stoku:

  • snowpark

Atrakcje dla dzieci:

  • ogródek zimowy dla dzieci z programem animacyjnym
  • zjazdy na sankach
  • szkółka narciarska

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Jak na tak małą wioskę trzeba przyznać, że wybór mimo wszystko jest interesujący. Największą atrakcją dla wszystkich jest niedawno otwarty Park Wodny Olza z licznymi atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Kto wymaga dodatkowego odprężenia może wybrać się do gabinetów odnowy biologicznej Meridian, gdzie dalekowschodnie zabiegi przywrócą każdemu turyście energię i zapał do jazdy nazajutrz. Są tu także do dyspozycji trzy kryte baseny. Fani górskich wędrówek znajdą sporo pieszych szlaków, a bardziej wygodni mogą poznać okolice siedząc wygodnie w kuligu.

Gdzie nocować w Istebnej?
W tzw. Trójwsi najwięcej możliwości spędzenia nocy dają kwatery prywatne, chaty i gospodarstwa agroturystyczne. Jest także możliwość zamieszkania w hotelu ulokowanym w bezpośrednim sąsiedztwie stoku, co oczywiście odbije się na cenie.
http://istebna.eu/?p=obiekty&iTyp=1.

Program eventów na sezon:
brak.

Jak dojechać do Istebnej?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, Bielsko-Białą aż do Harbutowic gdzie na rondzie wybieramy kierunek Ustroń/Wisła (droga nr 941). W centrum Wisły na rondzie wybieramy kierunek Istebna (droga 941).

Odległość - 424 km (5 godzin).