Oferty dnia

Narty w Polsce - Narty na Jaworzynie Krynickiej

Jaworzyna Krynicka. Ogrom inwestycji jakie poczyniono w Krynicy w ciągu ostatniej dekady pozwala stwierdzić, iż ośrodek ten jest jednym z najbardziej nowoczesnych w Polsce. Do dyspozycji przybywających tu turystów jest m.in. najdłuższa kolejka gondolowa i najdłuższa oświetlona trasa w Polsce. Popularność tego kurortu z roku na rok zwiększa się, a to za sprawą: gwarancji śniegu (średnio przez 150 dni w roku), świetnie przygotowanym trasom o bardzo wszechstronnym poziomie trudności, a także bogatej ofercie rozrywek umożliwiającej spędzenie wolnego czasu w ciekawy i aktywny sposób. Jaworzyna Krynicka oferuje blisko 9 km tras zjazdowych, nadających się zarówno do rozpoczęcia przygody ze sportami zimowymi jak i do bardziej śmiałych wyczynów. Wyjeżdżając 6-cio osobową gondolą na szczyt Jaworzyny (1114 m n.p.m.) otwiera się kilka opcji na zjazd. Dzieci mogą skorzystać z przedszkola i „oślej łączki”, nieco starsi, ale jeszcze niezbyt dobrze posługujący się nartami zjechać mogą tutejszą najdłuższą i bardzo przyjemną, ponad 2,5-kilometrową trasą nr 1. Turyści z nieco bardziej sportowym zapałem i większym poziomem zaawansowania powinni sprawdzić swoje umiejętności na jedynej tu czarnej trasie, która może pochwalić się homologacją FIS. Gratką dla snowboarderów jest umieszczony w tym resorcie snowpark, zaś sporą atrakcją dla fanów biegówek jest 13-kilometrowa trasa łącząca Krynicę z Tyliczem. Jej 2-kilometrowy odcinek jest nawet podświetlony, a całość codziennie jest ratrakowana. Dodatkowe kilometry zjazdów i tras biegowych znaleźć można w sąsiedniej Muszynie, choć niestety obowiązują tam osobne skipassy. Krynica jest doskonałym miejscem na zimowy urlop, dla każdego kto lubi aktywny wypoczynek. Wszechstronność tego kurortu pozwala na udany urlop zarówno dla miłośnika ciszy i spokoju jak i dla bardziej rozrywkowego turysty.

Skipass

Wyciągi:

  • Gondole: 1
  • Wyciągi krzesełkowe: 2
  • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 8

Trasy i ich długość:

  • Czarne: 1 km
  • Czerwone: 6,5 km
  • Niebieskie: 0,9 km
  • Trasy biegowe: 13 km
Wszystkie trasy posiadają sztuczne naśnieżanie. Na pięciu z nich możliwa jest jazda po zachodzie słońca.

Ceny karnetów 6-dniowych na Jaworzynie Krynickiej:
Brak Cennika.

Atrakcje dodatkowe na stoku

  • snowpark

Atrakcje dla dzieci

  • szkółka narciarska z własnymi wyciągami dla dzieci
  • Sankostrada

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Wbrew opinii, iż Krynica to tylko sanatorium można naprawdę ciekawie spędzić tu wolny czas. W malownicze górskie zakątki można dostać się kuligiem lub psim zaprzęgiem, a fani motoryzacji z pewnością wybiorą skuter śnieżny lub terenowy samochód. Mnóstwo jest również w Krynicy szlaków turystycznych, z którymi poradzi sobie nawet trekkingowy nowicjusz. Dużą atrakcją dla dzieci jest sztuczny tor saneczkowy - Sankostrada, a także hala, gdzie można pojeździć na łyżwach po lodowej tafli mistrzów Polski w hokeju. Najmłodsi zapewne będą wniebowzięci, a dorośli wrócą do czasów dzieciństwa podczas wizyty w Muzeum Zabawek „Bajka”. Ponadto w Krynicy można także odwiedzić nowoczesne kino. Równie przyjemnie można spędzić wieczory w tym kurorcie. Wypoczywający tu turyści mają szeroki wybór restauracji, pubów czy klubów gdzie towarzyskie życie kwitnie do późnych godzin wieczornych. Do tego wszystkiego dochodzi bardzo bogata oferta zabiegów leczniczych, spa&wellness oraz krytych basenów... w końcu Krynica to przecież sanatorium.

Gdzie nocować w Krynicy Górskiej (na Jaworzynie Krynickiej)?
Blisko 250 obiektów noclegowych jest gotowych na przyjęcie przybywających do Krynicy turystów. Wśród nich znaleźć można kwatery prywatne, apartamenty, ośrodki wczasowe, a także hotele i najbardziej luksusowe hotele Spa. Bliska odległość od Muszyny również zachęca do skorzystania z bazy noclegowej tego mniejszego kurortu.
http://www.krynica.pl/Noclegi/.

Program eventów na sezon
Wzorem szwajcarskiego Davos w Krynicy organizuje się także Forum Ekonomiczne, na które zjeżdżają się goście z całego świata. Pod względem sportów zimowych miasto żyje rozgrywkami ekstraklasy hokeja. Bardzo często organizowane są na Jaworzynie Krynickiej zawody w narciarstwie alpejskim, zarówno kategorii Open jak i poszczególnych branż zawodowych. Dość często spotkać się można na stokach z eventami reklamowymi różnych firm, swoją dużą imprezę ma także w tym miejscu Radio Zet. Miłośnicy sztuki do dyspozycji mają Galerię Siedlak, w której często odbywają się wernisaże czy wystawy.
http://www.krynica.pl/Archiwum-wydarzeń-c151.html, http://www.jaworzynakrynicka.pl/stacja/index.php5?module=Calendar&action=GetCurrentCalendar.

Jak dojechać do Krynicy Górskiej - Jaworzyny Krynickiej?
Z Warszawy drogą S7 jedziemy przez Radom, aż do Kielc. Stąd drogą nr 73 do Nowego Korczyna i dalej drogą 79 do Gminy Koszyce. Z Koszyc jedziemy drogą 75 do Nowego Sącza i dalej aż do skrzyżowania z drogą 981 na Krynicę Zdrój.

Odległość 385 km (6 godzin).