Oferty dnia

Narty w Polsce - Narty - Dwie Doliny - Wierchomla, Muszyna

Dwie Doliny - Wierchomla, Muszyna. Położony w Beskidzie Sądeckim, pomiędzy Piwniczną Zdrojem, a Muszyną kompleks narciarski należy do jednego z najbardziej nowoczesnych ośrodków narciarskich w Polsce. Narciarskie połączenie Wierchomli z Muszyną w 2007 roku sprawiło, iż kurorty te stały się bardzo popularne, szczególnie wśród mieszkańców Małopolski i ościennych województw. Mimo, iż resort nie jest położony szczególne wysoko (610-1001 m n.p.m.), to śnieg potrafi się tu utrzymywać nieraz od listopada do kwietnia. To za sprawą specyficznego klimatu tego regionu, który sprawia, że temperatura tutaj zwykle jest niższa o ok. 4 stopnie niż w sąsiednich wioskach. 11 wyciągów i prawie 10 km tras zjazdowych pozwala na ciekawe spędzenie zimowego urlopu zarówno dla początkujących jak i dla fanów dwóch desek z nieco większym stażem. Właśnie dla tych drugich przygotowano tu kilka czerwonych tras, spośród których jedna ma nawet homologacje FIS. Entuzjaści ekstremalnej jazdy podczas swoich zjazdów przejechać mogą przez snowpark. Mniej zaawansowanym nie powinien sprawić sporych trudności przejazd z Muszyny do Wierchomli. Kurort ten należy do bardzo przyjaznych dzieciom. Czeka tu na nie wiele atrakcji. Na stoku mogą skorzystać ze szkółki lub przedszkola narciarskiego. W Muszynie niebywałą atrakcją dla nich jest blisko 2-kilometrowa trasa saneczkowa, a w hotelu Wierchomla w swoim klubie pobawi się z nimi maskotka hotelu - Wierchołek. Miejsce to raczej jest przeznaczone dla rodzin z dziećmi lub dla paczki znajomych, która wieczorami najlepiej bawi się we własnym gronie, gdyż oferta życia towarzyskiego zamyka się w postaci kilku barów i nieco większej liczby restauracji i kawiarni. W sezonie szansa na dobrą zabawę jest jedynie w hotelowej dyskotece hotelu Wierchomla.

Skipass

Wyciągi:

 • Wyciągi krzesełkowe: 2
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 9

Trasy i ich długość:

 • Czerwone: 3,2 km
 • Niebieskie: 5,5 km
 • Zielone: 0,4 km
 • Trasy biegowe: 5 km
Wszystkie trasy są zaopatrzone w armatki śnieżne. Pięć z nich daje możliwość jazdy po zmroku.

Ceny karnetów 6-dniowych Dwie Doliny - Wierchomla, Muszyna:

 • Niski sezon do 25.12 od 03.03: dorośli, dzieci - 340 zł
 • Wysoki sezon 12.01-02.03: dorośli - 340 zł, dzieci - 310 zł
 • Okres świąteczny 25.12-11.01: dorośli, dzieci - 295 zł

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • oświetlony snowpark

Atrakcje dla dzieci:

 • szkólki narciarskie
 • przedszkole narciarskie
 • park linowy
 • kids funs spa i klub Wierchołka (w Hotelu Wierchomla Spa)
 • trasa saneczkowa

Apres Ski - atrakcje poza nartami
W tej niewielkiej wiosce większość atrakcji dla turystów oferuje hotel Wierchomla. Jego goście, jak również osoby spoza hotelu mogą skorzystać z wielu zabiegów Spa, a także z krytego basenu. Jest tu także siłownia oraz zajęcia jogi. Warto także poznać trochę folkloru podczas biesiady góralskiej. W pobliżu hotelu działa również sztuczne lodowisko. Na przejażdżkę po okolicy turystów zabierze kulig. Ciekawym sposobem na spędzenie popołudnia są warsztaty lodowe, podczas których można nauczyć się rzeźbienia w lodzie. Niezapomnianych przeżyć dostarczy symulowana akcja ewakuacji z kolejki krzesełkowej. Oferta ta skierowana jest do grup zorganizowanych, które niekoniecznie muszą wiedzieć co wydarzy się podczas wjazdu kolejką. Po takich przeżyciach warto zasiąść w jednej z tutejszych regionalnych restauracji lub wybrać się do dyskoteki Kamieniołom w hotelu Wierchomla.

Gdzie nocować - Dwie Doliny - Wierchomla, Muszyna?
Poza standardowymi pokojami gościnnymi do dyspozycji turystów są domki alpejskie do wynajęcia, a nawet ratrakownia przerobiona na obiekt noclegowy o standardzie turystycznym. Dla bardziej zasobnych turystów przygotowano miejsca w trzygwiazdkowym hotelu Wierchomla Spa. Więcej obiektów noclegowych znaleźć można w sąsiedniej Muszynie, gdzie na turystów czekają kwatery prywatne, schroniska, pensjonaty, ośrodki wczasowe i najbardziej luksusowe hotele.
http://www.wierchomla.com.pl/domki
http://www.muszyna.pl/pl/43615/0/Noclegi_i_Gastronomia.html.

Program eventów na sezon Najwięcej imprez ma miejsce w Muszynie i w głównej mierze są to imprezy kulturalne. Do najważniejszych imprez sportowych, aczkolwiek nie związanych ze sportami zimowymi należą rozgrywki ekstraklasy kobiet w siatkówce. Entuzjaści kultury i sztuki powinni zainteresować się działalnością Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego, które dość często organizuje różnego rodzaju wystawy, galerie czy wernisaże. Przyjeżdżający do tego resortu w okresie sylwestrowym mają do dyspozycji zabawę na muszyńskim rynku lub na stoku Wierchomli, gdzie wyciągi działają w tę noc do godziny 3.00.
http://www.muszyna.pl/pl/33119/0/Kalendarz_imprez.html?rok=2012&miesiac=11.

Jak dojechać do Wierchomli, Muszyny?
Z Warszawy drogą S7 jedziemy przez Radom, aż do Kielc. Stąd drogą nr 73 do Nowego Korczyna i dalej drogą 79 do Gminy Koszyce. Z Koszyc jedziemy drogą 75 do Nowego Sącza. Z Nowego Sącza obieramy kierunek na Piwniczną Zdrój drogą nr 87, a stąd drogą 971 jedziemy do Wierchomli.

Odległość 385 km (6 godzin 15 minut).