Oferty dnia

Narty w Polsce - Narty w Ustroniu na Czantorii

Ustroń - Czantoria. Położony w śląskiej części Beskidów Ustroń, to jeden z najbardziej znanych polskich uzdrowisk. Mikroklimat tego miejsca sprawia, iż przez cały rok ściągają tu tysiące kuracjuszy, cierpiących na schorzenia układu oddechowego, a także na problemy reumatyczne. Spora ilość obiektów służących poprawie kondycji zdrowotnej zapewnia przyjemne spędzanie wolnego czasu. Główną narciarską atrakcją jest góra Wielka Czantoria (995 m n.p.m.), ze szczytu której przy dobrej widoczności dostrzec można Tatry, a nawet słowacką Małą Fatrę. Dwa stoki narciarskie mające swój początek nieco poniżej szczytu zapewniają dobre warunki tak do nauki, jak i do szybszej, technicznej jazdy. Nowicjusze mogą skorzystać z położonych przy dolnej stacji krótkich, nieco ponad 200-metrowych „oślich łączek”, a jeśli nabrali już trochę wprawy mogą wybrać się szybką, czteroosobową kolejką krzesełkową na szczyt. Stąd mogą zjechać długą na ponad 2 km średnio-trudną „dwójką”. Ci zaś, którzy oczekują mocniejszych wrażeń po wjeździe na szczyt powinni wybrać czerwoną trasę nr 1, która posiada homologację FIS. Sporym udogodnieniem dla rodziców jest ogródek narciarski Sunkid, gdzie bez obaw mogą oni pozostawić swoje pociechy pod okiem instruktorów i opiekunów. Dzieci w ogródku zapewnione mają nie tylko szkolenie narciarskie, ale także zabawę w Figlo-Raju. Na entuzjastów nowinek technicznych czeka pod Czantorią centrum testowe z możliwością zakupu testowanego sprzętu. Zadowoleni pewnie będą fani biegówek. Kurort ten ma do zaproponowania ok. 6 km tras biegowych, z czego jedna, biegnąca przez miasto wzdłuż Wisły, jest także oświetlona. Dwa pozostałe większe ośrodki narciarskie Ustronia to Poniwiec i Palenica, oferujące łącznie prawie 2 km tras. Brak jednak pomiędzy nimi połączenia darmowym skibusem. Nie należy nastawiać się na rozrywkowe życie nocne w Ustroniu, gdyż wieczorami czas spędzić można w kilku pubach lub okolicznych karczmach, które oferują za to wyśmienite regionalne potrawy.

Skipass:

Wyciągi:

  • Wyciągi krzesełkowe: 1
  • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 4

Trasy i ich długość:

  • Czerwone: 1,9 km
  • Niebieskie: 2,6 km
  • Zielone: 0,6 km
  • Trasy biegowe: 6 km
Ośrodek posiada armatki śnieżne, a także sztuczne oświetlenie.

Ceny karnetów 10-cio przejazdowych w Ustroniu na Czantorii:

  • Cały sezon: brak informacji.

Atrakcje dodatkowe na stoku:

  • centrum testowe sprzętu

Atrakcje dla dzieci:

  • przedszkole narciarskie Sunkid z placem zabaw Figlo-Raj

Apres Ski - atrakcje poza nartami
W tym słynnym polskim uzdrowisku nie powinien się nikt nudzić. Obojętnie czy ktoś lubi aktywy wypoczynek czy nie, każdy znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji wypoczywających w Ustroniu gości jest sala gimnastyczna, centrum fitness z siłownią, a także kryte korty tenisowe. Przede wszystkim jednak znaleźć tu można bez trudu miejsca, w których możemy odpocząć biernie, korzystając z dobrodziejstw zabiegów Spa w licznych hotelach i pensjonatach oferujących tego typu usługi. Największy z nich, ośrodek Równica, umożliwia nawet skorzystanie z kriokomory. Poza tym zrelaksować można się także w wielu krytych basenach, także solankowych z podgrzewaną wodą. Ustroń to także sporo tras spacerowych w mieście (szczególnie przyjemne są te przy Bulwarach Wiślanych) oraz górskich szlaków. Turyści mogą zorganizować sobie kulig, a wszystkie dzieci zachwycone będą wizytą w Leśnym Parku Niespodzianek, gdzie zwykle bardzo płochliwe zwierzęta są na wyciągnięcie ręki, gdyż park ten nie posiada ogrodzeń. Bardzo bogata jest oferta Ustronia jeśli chodzi o gastronomię. Sporo tutaj karczm i restauracji jednak na miano tych, które odwiedzić po prostu trzeba zasługują dwie: serwująca staropolską kuchnię restauracja AlloAllo (stylizowana na pomieszczenia słynnego serialu) oraz specjalizująca się w kuchni góralskiej karczma Pod Czarcim Kopytem na Równicy.

Gdzie nocować w Ustroniu?
Poza licznymi pokojami gościnnymi i apartamentami do wynajęcia, najwięcej miejsc noclegowych znaleźć można na ustrońskim Zawodziu, gdzie zlokalizowane są wszystkie ośrodki i pensjonaty uzdrowiskowe. Swoje usługi oferuje także pięciogwiazdkowy hotel Belweder.
http://www.ustron.pl/noclegi.htm.

Program eventów na sezon:
brak.

Jak dojechać do Ustronia?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, Bielsko-Białą aż do Harbutowic gdzie na rondzie wybieramy kierunek Ustroń/Wisła (droga nr 941).

Odległość - 405 km (4 godziny 20 minut).